Wood Cité, s.r.o.
Palivové dřevo, dřevěné brikety

Palivové dřevo, dřevěné brikety

Úsporné vytápění díky ekologickému palivu, palivové dřevo, dřevěné brikety, odřezky a odkory

Dřevěné fasády

Dřevěné fasády

Dřevěné fasády, dřevo upravené technologií Thermowood, dlouhá životnost a skvělé tepelně izolační vlastnosti

Dřevěné palubky a plotovky

Dřevěné palubky a plotovky

Dřevěné plotovky, obkladové a podlahové dřevěné palubky, skvělý design a jedinečné vlastnosti dřevaVydáno 15.03.2017
528 Zhlédnutí
Topováno 12.01.2018

Okrasné kmeny Carapanauba pro výrobu rustikálního nábytku

Přemýšlíte nad výrobou moderního originálního nábytku z netradičního materiálu? Exotické dřeviny se k tomuto účelu hodí nejlépe. Okrasný kmen Carapanauba, nový produkt společnosti Woodcité, je toho jasným důkazem. Díky netradičnímu tvarování, tvrdosti a dobré zpracovatelnosti je zajímavou alternativou pro výrobu interiérového i exteriérového nábytku. Výsledné výrobky se hodí jak do moderních, tak do rustikálně laděných prostorů.

Carapanauba, Wood Cité, s.r.o.

Okrasný kmen Carapanauba - Okrasa i přírodní lék

Okrasný kmen se získává zpracováním stromu Carapanauba, který se v přírodě nachází převážně na území Latinské Ameriky. Ve své domovské oblasti se využívá v oblasti medicíny, stejně jako dřevařského zpracování. Díky své jednoduché opracovatelnosti a tvrdosti nachází uplatnění při výrobě dřevěných pomůcek a nástrojů. V Evropě se dřevo stromu Carapanauba používá především k okrasným účelům. Velké využití mají okrasné kmeny, které jsou vynikajícím výchozím materiálem pro výrobu designových stolů, odkládacích pultíků či posezení. Vynikají svou netradiční strukturou i tvarem. Každý okrasný kmen je originální, ve výsledku získáte kus nábytku, který nikdo jiný nemá. Společnost Woodcité dodává pečlivě vybrané kvalitní a již připravené okrasné kmeny. Jsou zařezané do požadovaných velikostí a nachystané pro další zpracování. Carapanauba však není jen okrasnou dřevinou, výtažky z této dřeviny používá domorodé obyvatelstvo Amazonie k léčbě malárie nebo horečky dengue. Macerovanou kůru stromu a její blahodárné účíky zase ocení diabetici.

Exotické dřeviny a okrasné kmeny pro dřevařské zpracování


Rustikální nábytek do interiéru i exteriéru

Stoly, posezení a další kusy nábytku v rustikálním stylu, vyrobené z okrasných kmenů Carapanauba, jsou vhodné pro použití do vnitřních i venkovních prostor. Carapanauba je dřevo exotické, které je odolné vůči přírodním vlivům, stejně jako vůči škůdcům a plísním. Při vhodné povrchové úpravě bude nábytek nápaditým estetickým i funkčním prvkem venkovního posezení, který dobře poslouží řadu let.

Okrasné kmeny Carapanauba – výchozí materiál pro výrobu designového rustikálního nábytku


Každý kus je originál

Každý kus okrasného kmene vyniká svým unikátním tvarováním i strukturou. Obzvláště v dnešní době se klade velký důraz na individualitu a unikátnost. Pokud se rozhodnete pro výrobu rustikálního nábytku použít právě okrasné kmeny Carapanauba, budete mít jistotu, že nikdo jiný stejný produkt nevlastní. Společnost Woodcité disponuje velkým počtem okrasných kmenů. Zákazníci si vybírají podle svých preferencí, ať už z hlediska velikosti konkrétního kmenu, tak tvarování. Navštivte prodejnu v Bílovicích u Uherského Hradiště a také si vyberte vhodný kus, který vám padne do oka. Školení pracovníci vám rovněž rádi pomohou s výběrem a předají užitečné informace, týkající se zpracování a povrchové ochrany exotických dřevin.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.woodcite.cz