Klimacar, s.r.o.

Vydáno 19.07.2013
1021 Zhlédnutí
Topováno 02.06.2017

Servis a čištění klimatizace do auta je nejen na léto nutností

Zvlášť v horkých letních měsících platí, že auto bez klimatizace je jen poloviční auto. Funkční klimatizace ve vašem autě může pozvednout cestování do úplně jiných dimenzí. Aby ale chlazení ve vašem autě fungovalo vždy skutečně tak, jak má, potřebuje každý vůz pravidelný servis a čištění klimatizace. V Klimacar Zlín vám poradíme, jak na to.


Proč jsou pravidelné čištění a servis klimatizací do auta tak důležité

Důvodů pro servis klimatizací do aut najdeme hned několik. Na jedné straně samozřejmě stojí důvody čistě funkční – pouze klimatizace s pravidelným servisem a čištěním vám bude dlouhodobě sloužit tak, jak má. Dalším důvodem je pak například nepříjemný zápach z klimatizace linoucí se celým autem. Estetická stránka nedostatečného servisu klimatizace v autě však bývá obvykle zapříčiněna přítomností plísní, hub a různých dalších alergenů, což poukazuje na další důsledek nedostatečného servisu a čištění klimatizace – dopad na vaše zdraví.

Kde se berou nečistoty v klimatizaci

Nečistoty se do klimatizace v autě dostanou díky tomu, že klimatizace mimo vlastní chlazení také odebírá ze vzduchu jeho vlhkost. Tato vlhkost se pak hromadí v klimatizaci v zařízení zvaném výparník a zachytávají se v ní drobné částečky nečistot z vnějšího prostředí. Takové místo je ideálním útočištěm pro množení plísní, mikroskopických hub, bakterií, virů nebo třeba roztočů.

Podcenění čištění a servisu klimatizace do auta se vašemu zdraví nevyplácí

Ač se to možná nezdá, látky, jako jsou například plísně, houby a jiné nečistoty v klimatizaci, vám a vašim spolucestujícím mohou zapříčinit při vdechování takto znečištěného vzduchu přímo do plic nepříjemné zdravotní komplikace. Těm se však můžete jednoduše vyhnout, když svému autu dopřejete pravidelný servis a čištění klimatizace v Klimacar Zlín, který je mimo jiné nově autorizovaným servisem klimatizací všech autobusů značky HISPACOLD.

Klimacar Zlín je specialista na servis klimatizací

Klimacar Zlín se specializuje nejen na plnění a servis klimatizací, ale také samozřejmě jejich montování a instalaci do aut všech typů. Ať už se potřebujete postarat o klimatizaci do osobního auta, nákladního auta, autobusu nebo speciálních strojů, Klimacar Zlín to zařídí. Vždy však pamatujte, že se doporučuje čištění a servis klimatizace do auta alespoň 1x ročně na jaře, dvakrát do roka v případě, že najezdíte více než 30 000 km/rok (ideálně na jaře před začátkem „chladící“ sezony a pak na podzim po jejím skončení). Řidičům, kteří jezdí se zapnutou klimatizací ve svém autě takřka celoročně, a také alergikům a astmatikům, se doporučuje odborná dezinfekce klimatizace i 4x ročně.

Více informací o servisu a čištění klimatizací do aut najdete na webu společnosti Klimacar.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.klimacar.cz