Autoservis Dolina
Miroslav Říš

Vydáno 06.08.2013
4073 Zhlédnutí
Topováno 09.06.2017

Dekarbonizace motorů: co dokáže zanesený motor?

Pravidelná dekarbonizace motoru není žádným marketingovým švindlem. Pokud dekarbonizaci motoru po určitém počtu ujetých kilometrů podceníme, můžeme se těšit na velké nepříjemnosti, které mohou skončit až tím, že se s motorem, ať už benzínovým nebo dieselovým, budeme muset nadobro rozloučit.


Karbonové usazeniny v motoru totiž dokážou v tom špatném slova smyslu mnohé. Přitom stačí, abyste vašemu čtyřkolovému mazlíčkovi pravidelně dopřáli dekarbonizaci motoru u Autoservisu Dolina.

Například ve ventilech a jejich dosedacích plochách karbonové usazeniny velmi výrazně ovlivňují výkon a spotřebu motoru. Ve spalovacím prostoru na pístních kroužcích a v hlavě válce zase zapříčiňují typické „klapání“ motoru a jeho nepravidelné zážehy, což má za následek snižování efektivity využití paliva a životnosti motoru. Karbonové usazeniny na vstřikovačích pak zabraňují tomu, aby se palivo správně rozprašovalo, čímž dochází ke zvyšování emisí, neklidnému chodu motoru, vyšší spotřebě paliva a samozřejmě ztrátě výkonu motoru.

Dekarbonizace motoru sníží spotřebu a zvýší výkon

Také k zanášení katalyzátoru karbonovými usazeninami dochází postupně a nakonec může vést k jeho úplné neprůchodnosti. Výsledkem je zvýšená tvorba zplodin a opět snížený výkon motoru. Zanesený senzor lambda sondy zabraňuje korektnímu měření a řídící jednotka pak nařizuje použít mnohem větší množství paliva, než je skutečně třeba. Zanesený palivový filtr pak přívod paliva drasticky snižuje, chod motoru se stává nepravidelným a jeho výkon značně omezeným.

Karbonové usazeniny v motoru vznikají postupně a mohou být natolik nenápadné, že si ztráty výkonu motoru a zvýšených emisí nemusíme vůbec všimnout. Pravidelný profesionální servis spojený s dekarbonizací motoru je proto na místě.

Nepodceňovat dekarbonizaci motoru se vyplatí

Autoservis Dolina provádí kvalitní dekarbonizaci motorů pomocí speciálních chemicko-technických kapalin, které regenerují motor a výrazně snižují provozní náklady vozu. Dekarbonizace motoru čistí nejen spalovací prostory, ale také palivové a výfukové cesty, obnovuje správnou činnost vstřikovacích trysek.

Profesionální servis benzínových i dieselových motorů ve formě dekarbonizace motoru navrací motoru jeho původní výkon, snižuje emise a také spotřebu paliva. Vaše auto díky dekarbonizaci motoru získá opět tak rychlý start, jako „za mlada“.

Více informací o firmě Autoservis Dolina, který provádí kvalitní dekarbonizaci motorů, najdete ZDE.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.autoservischrysler.cz