Obchodní 109
Čestlice 251 01
tel.: +420 271 021 111
email: info.cz@volvo.com

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 26.10.2013
Topováno 28.02.2017

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Víte o tom, že je možné s jedním pomocníkem nainstalovaným ve vašem nákladním vozidle ušetřit až 5% paliva? A že je také možné vůz „naučit přečíst terén“, aniž by v něm někdy jel a bez použití mapy? Zdá se vám to jako sci-fi? Tak to asi ještě nic nevíte o systému I-See od společnosti Volvo Trucks.

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

I-See je softwarový systém, který spolupracuje s pohonným ústrojím nákladního vozidla a GPS. Získává aktuální data o topografii terénu pomocí dálkového přenosu z centrálního serveru, ty pak využívá pro šetření paliva během jízdy nákladního vozidla. Nová verze systému I-See je určena pro model Volvo FH, který tak může využívat kinetickou energii vozidla při jízdě do kopce a při brzdění v případě jízdy z kopce. Dle výsledků simulací na běžných vozovkách lze tímto způsobem snížit spotřebu paliva až o 5%!

Tato spolehlivá bezdrátová komunikace nejen znatelně ušetří náklady na přepravu, ale také usnadňuje a zpohodlňuje řidičům jejich každodenní namáhavou práci, neboť funguje jako „autopilot“ a stará se o řazení převodových stupňů, akceleraci a brzdění v kopcovitém terénu za vás.

Jak funguje systém I-See v jednotlivých fázích stoupání a klesání?

Nákladní vozidlo začíná stoupat

Ve chvíli, kdy systém I-See rozpozná blížící se stoupání, automaticky zvýší rychlost vozidla na maximum, aby vozidlo nabralo dostatečnou hybnost a co nejdéle udrželo zařazený vyšší rychlostní stupeň.

Nákladní vozidlo jede do kopce

Stoupání je díky systému I-See zajištěno bez zbytečného podřazování, které bývá důvodem vyšší spotřeby paliva.

Nákladní vozidlo přejíždí horizont

Na horizontu nákladní vozidlo udrží rychlost, neboť I-See zabrání zbytečnému zrychlování.

Nákladní vozidlo začíná klesat

Vozidlo před začátkem klesání pokračuje na volnoběh, hnací ústrojí se dočasně odpojí.

Nákladní vozidlo brzdí z kopce

I rychlost jízdy z kopce je korigována systémem I-See a není nutné ze svahu prudce brzdit.

Nákladní vozidlo je v nejnižším bodě klesání

V nejnižším bodě klesání systém I-See vyřadí a nechá nákladní vozidlo nabrat dostatečnou hybnost k dalšímu stoupání.

Co ještě systém I-See umí?

  • Zapamatuje si až 4000 terénních nerovností. To odpovídá přibližně úseku 5000 najetých kilometrů.
  • Stačí, aby terén projel jediný vůz opatřený systémem I-See a informace poté mohou využívat všichni.
  • Systém kontroluje a vyhodnocuje současně hned několik faktorů, jako je odpor vzduchu, aktuální hmotnost vozidla s nákladem atd.
  • Svými schopnostmi nejen šetří náklady na palivo, ale také zvyšuje životnost brzd a pneumatik.

 

Chcete se dozvědět více o společnosti Volvo Trucks a systému I-See? Navštivte webové stránky společnosti a informujte se o všech možnostech úspory nákladů na přepravu.

Více informací naleznete na našich stránkách
http://www.volvotrucks.cz

700 zhlédnutí
Další PR články firmy
Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Skupina Volvo Group Trucks zahájila provoz prvních Truck Center, která spojují značky Renault Trucks a Volvo Trucks. Společná síť servisů nabízejících komplexní služby je dalším krokem k posílení pozice světoznámé značky Volvo Trucks na českém trhu.

Vydáno 26.10.2013

VÍCE
Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Málokterý z uživatelů internetu, a zejména pak sociálních sítí, toto video od Volvo Trucks neviděl. V nejnovějším propagačním videu nazvaném „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvádí Jean – Claude Van Damme svou proslulou roznožku přímo mezi dvěma couvajícími nákladními auty Volvo FM. Naprosto neuvěřitelný kaskadérský kousek přitom mohl vzniknout jenom díky tomu, že jsou vozy Volvo FM vybaveny inovativním systémem dynamického řízení. Bez něj by Van Damme těžko vyvázl bez ztráty kytičky.

Vydáno 12.01.2014

VÍCE
Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení v oblasti nákladních vozidel pro přepravní firmy a náročné zákazníky. K službám světoznámého podniku patří nejen prodej nových i použitých nákladních vozidel, ale i servis nákladních vozidel a návěsové techniky, originální náhradní díly, školení řidičů, zajištění financování a pojištění vozidel a mnoho dalších služeb na profesionální úrovni.

Vydáno 18.12.2012

VÍCE
Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Řidiči nákladních vozidel patří mezi nejrizikovější skupiny, co se týká pracovních úrazů, bolestí zad, krku, ramen a paží. Systém Volvo Dynamic Steering jim však dává naději na kvalitní a pohodlné pracovní podmínky, neboť mnohonásobně usnadňuje námahu při řízení a postará se o bezpečnost řízení.

Vydáno 25.10.2013

VÍCE
I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svou nabídku o dvouspojkovou převodovku
I-Shift DC – první převodovku s dvojitou spojkou pro těžká nákladní vozidla na trhu. Díky možnosti řazení pod zatížením nedochází k přerušení přenosu točivého momentu na kola, a vozidlo tak při přeřazování neztratí rychlost. Pro řidiče to znamená více pohodlí a méně námahy.

Vydáno 03.12.2014

VÍCE
Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Mají-li být nákladní vozidla supermoderní a mají-li splňovat požadavky dané doby, je třeba při vývoji myslet na víc, než jen na aktuální potřeby. Je třeba myslet dopředu. Bez předvídání by moderní nákladní vozidla nemohla vůbec vzniknout. Nová generace vozidel Volvo FH byla představena v roce 2012, práce však započaly již v roce 2006, tedy o 6 let dříve. Společnost Volvo Trucks je tak schopna předvídat vývoj a nabídnout takové technologie, které se stanou aktuálními za několik let.

Vydáno 19.01.2015

VÍCE
Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení pro přepravní firmy a řidiče, kteří uvítají nadstandardní komfort za cenu obyčejného nákladního vozidla. Tento světový výrobce zažívá, i podle prezidenta společnosti Claese Nilssona, jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v celé své historii. Důkazem je řada modelů nákladních vozidel, kterou odstartoval model Volvo FH.

Vydáno 25.10.2013

VÍCE
Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Společnost Volvo Trucks se připravuje na další ročník tradiční a oblíbené soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.
Letošním rokem startujeme již 5. ročník této soutěže, jejímž cílem je dokázat, že ekonomický a správný způsob řízení může přinést významné úspory v oblasti dopravy i životního prostředí, a že řidič je důležitá a nedílná součást v oblasti úspor paliva. Věříme, že i letošní klání bude stejně hojně navštěvované jako to minulé, kdy jsme odbavili téměř 300 soutěžících.

Vydáno 05.02.2016

VÍCE
Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Seznamte se s celým průběhem výroby nákladního vozidla Volvo FH od prvotní myšlenky po hotový produkt, který usnadňuje každodenní práci řidičům a přepravním společnostem po celém světě.

Vydáno 25.10.2013

VÍCE