Elišky Přemyslovny 445
Praha 5 - Zbraslav 156 00
tel.: +420 604 354 194
email: info@vjednomdome.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 19.01.2014
Topováno 27.03.2016

Mezigenerační centrum Julie pomáhá seniorům i dětem ke kvalitnímu životu

Unikátní sociální zařízení Julie se nachází v centru Zbraslavi v zrekonstruované historické vile. Na jednom místě se zde setkává nejstarší a nejmladší generace, které se navzájem velmi pozitivně ovlivňují.

Děti a senioři, JULIE - Denní stacionář pro seniory JULINKA - mateřská škola logopedická

Projekt Julie vznikl hlavně na základě nadšení, odborné způsobilosti a touze pomáhat potřebným jeho zakladatelek a pečovatelů o seniory i děti předškolního věku. 

Denní stacionář pro seniory a školka pro děti v jednom

Pojem stacionář v mnoha lidech stále vyvolává rozporuplné pocity, ale vězte, že centrum Julie je zařízením rodinného typu, kam můžete kvalifikovanému personálu s klidným svědomím svěřit své starší rodiče či prarodiče, kteří potřebují každodenní pomoc a dohled. Kromě nepřetržité péče zde mají zajištěný smysluplný a aktivní program, a to jednak v samostatné části, ale také společně s dětmi předškolního věku, kteří jim svým elánem, energií a radostí „dobíjí baterky“. Během dne senioři absolvují kromě zábavného programu s dětmi např. rekondiční, dechová a protahovací cvičení, logopedická sezení, trénink paměti a zručnosti a další aktivity.  

Školka pro děti s logopedickou péčí, která je rovněž součástí sociálního zařízení Julie, je určena pro předškolní děti od 3 do 7 let a zaměřuje se na fyziologický vývoj řeči a artikulaci. Nejde však jen o rozvoj řeči jako takové, ale komunikace obecně, a to hravou formou, která děti bude bavit každý den. Navíc se zde setkají s generací babiček a dědečků, kteří je mohou obohatit svými zkušenostmi a životní moudrostí. V pravidelném programu dětí se objevují např. logopedické hry a cvičení, hudebně-pohybové aktivity, tvořivá činnost všeho druhu apod.

Účinná každodenní terapie dává seniorům možnost kvalitního života a začlenění se znovu do společnosti, dětem zase poskytne pomoc při nástupu do základní školy a rozvoji komunikace i mezilidských vztahů.

Dopřejte svým starším rodičům či prarodičům a předškolákům tu nejlepší péči, díky které se naučí správně komunikovat a u toho se také skvěle pobaví. Kapacita zařízení se pohybuje u seniorů kolem 15 osob, pro co nejkvalitnější individuální péči přijmeme max. 12 dětí, přičemž nemusí být nikdo zapsán na celý rok, ale pouze dle možností rodiny. Více informací naleznete na webových stránkách www.vjednomdome.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách
http://www.vjednomdome.cz

2596 zhlédnutí
Další PR články firmy
Školka, která vaše děti naučí něco navíc

Školka, která vaše děti naučí něco navíc

Jakmile vaše děti dovrší věku tří let, tak je pravděpodobně poprvé zavedete do školky. Školka hraje v rozvoji jedince opravdu významnou roli. Děti se zde nejenom naučí různé základní dovednosti, ale budou také poprvé ve společnosti lidí, kteří nejsou součástí jejich rodiny. Jak ale vybrat správnou školku? Jak vybrat takovou, která bude pro vaše potomky nejpřínosnější? JULINKA je logopedická mateřská školka, která je oproti jiným něčím výjimečná a která dokáže vaše děti naučit něco víc.

Vydáno 19.10.2015

VÍCE