Slovanská 1526/38
Nový Jičín 741 01
tel.: +420 556 770 170
email: porgest@porgest.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 02.05.2015
Topováno 19.01.2016

Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Společnost PORGEST se v oblasti nákladních vozů specializuje na valníkové plošiny, sklápěčové korby, přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů dle ADR a další činnosti spojené s nejen nákladními vozidly. Montujeme hydraulické systémy, provádíme pálení plasmou a další úpravy vozidel. Například takové opravy tachografů jsou doslova náš denní chleba.

Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Sklápěčové korby a valníkové plošiny pro civilní i vojenské účely

Sklápěčové korby v Porgest vyrábíme pro podvozky vozů MERCEDES, LIAZ, TATRA, IVECO, DAF, MAN, SCANIA nebo další v provedení 4x4 až 8x8. Valníkové plošiny je pak možné uzpůsobit civilnímu použití, ale třeba také vojenským účelům. Civilní provedení valníkových plošin má ocelový podlahový svařovaný rošt, překližkovou podlahu, kotevní úchyty, sloupky, které lze odejmout či sklopit, bočnice z hliníku či oceli a odnímatelnou či posuvnou konstrukci střechy. Posuvné systémy plachet valníkových plošin a další doplňky je možno kombinovat, a to samozřejmě včetně potisku. Spací kabina jako součást valníkové plošiny, hydraulická zvedací čela ani další součásti nejsou rovněž pro Porgest žádný problém.

Přestavby vozidel dle ADR pro převoz nebezpečných nákladů

Další oblastí, kterou se Porgest zabývá, jsou přestavby vozů tak, aby jimi bylo možné převážet například i nebezpečné náklady. Nebezpečné náklady a jejich převoz s sebou nesou celou řadu bezpečnostních rizik, a tedy i všemožných pravidel, která musí splňovat. Souhrnně se označují ADR, přičemž se pod touto zkratkou skrývá Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných nákladů. Nebezpečnými náklady se rozumí předměty, pro jejichž vlastnosti (žíravost, hořlavost, výbušnost a podobně) může být při přepravě ohroženo nejen životní prostředí, ale třeba také bezpečnost osob a jejich majetku.

ADR = Pravidla o přepravě nebezpečných nákladů, která je třeba dodržovat

Aby i vaše vozidlo splňovalo podmínky ADR, provádí společnost Porgest profesionální přestavby vozidel pro účely převozu nebezpečných odpadů, a to u všech v České republice běžně provozovaných vozidel. Nezáleží, zda si přejete přestavit nákladní vůz značky MERCEDES, LIAZ, TATRA, IVECO, DAF, MAN, SCANIA nebo další. Poradíme si také s přestavbou podle ADR u menších vozů, jako jsou třeba ty od NISSAN nebo FORD, a to včetně přívěsů, návěsů, kontejnerů či výměnných nástaveb.

V rámci komplexních přestaveb vozidel dle ADR pro převoz nebezpečných nákladů provádíme úpravy, jako například krytování tepelně exponovaných míst, montáž omezovačů rychlosti nebo montáž elektrických odpojovačů baterií. Podle ADR ale montujeme například také topení, boční obrysová světla, ABS nebo elektromagnetické brzdy TELMA a další.

Společnost Porgest zaměřující se na přestavby vozidel má tři provozy, z nichž vedení společnosti naleznete v Novém Jičíně, strojírenskou prvovýrobu, přestavby, servis ADR a další v Šenově u Nového Jičína a strojírenskou výrobu pak v Kopřivnici v areálu Tatry. Více informací o produktech a službách společnosti včetně všech potřebných kontaktů naleznete na jejích webových stránkách.

Více informací naleznete na našich stránkách
http://www.porgest.cz

Další články z oboru

Autoelektrikářské práce
Opravy a servis, Řemesla
, Autoklempířské práce
Opravy a servis, Řemesla
, Autolakýrnické práce
Opravy a servis, Řemesla
, Kompletní opravy aut
Opravy a servis, Služby
, Motorová vozidla nákladní
Montáž, Opravy a servis, Výroba
582 zhlédnutí
Další PR články firmy