Trachea, a.s.

Vydáno 01.07.2015
766 Zhlédnutí
Topováno 18.05.2017

Druhy dekorativního skla včetně potisku

Dekorativní sklo je obzvláště v dnešní době velmi žádané. Tvoří nedílnou součást velkého množství nábytku, od výplní vestavěných skříní po obkladová skla. Na trhu můžete narazit na velké množství typů dekorativního skla, v čele s výrobky T.Cristal od firmy Trachea. Tato skla jsou k dispozici v různém provedení, kromě kalených skel různých odstínů se můžete rozhodnout i pro potisk na sklo.

Trachea, a.s., Holešov: dekorativní sklo

Barevná kalená skla

V nabídce firmy Trachea je najdete pod označením T.CristalColor. Jde o skla, která jsou z jedné strany opatřena celoplošným nástřikem kvalitní barvy s vysokou UV stálostí. Vybrat si přitom můžete z 20 odstínů. Po domluvě a cenové kalkulaci pak firma může dodat i odstíny mimo základní nabízenou škálu. Jednotlivé odstíny jsou vytvořeny s ohledem na standardní vzorník barev RAL, sklo vám tak může ladit s dalšími komponenty a nábytkem. Zákazníci využívají tento typ dekorativních skel nejčastěji pro výplně skříní či jako obklad za kuchyňskou linku.

Dekorativní potisk přímo na kalené sklo

Dalším typem dekorativního skla, které naleznete v nabídce firmy Trachea, je sklo s potiskem Overface. Potisk Overface je moderní způsob, díky kterému je možné přistupovat k návrhu interiéru individuálním přístupem s ohledem na aktuální potřeby. Potisk Overface se provádí na různé materiály, sklo je jedním z nich. Lokální potisk Overface přímo na kalené sklo naleznete pod označením T.CristalMotive. U tohoto typu dekorativního skla zůstává přiznán dekor skla, které zůstává čiré. Hodí se na vestavěné skříně a také jako výplň dvířek Trachea. Dekorativní sklo T.CristalMotive  může také  imitovat pískování.

Potisk Overface s následným lakováním nebo fotografie

Pod označením T.CristalDecor naleznete dekorativní sklo, které je kombinací obou výše zmíněných postupů. V první řadě je na sklo nanesen vámi zvolený motiv, ve druhé řadě pak dochází k barevnému lakování. Tím se sklo zneprůhlední. Zákazníci volí nejčastěji podkladovou barvu bílou, je však možné se rozhodnout pro libovolnou barvu z palety odstínů. Také lze volit možnost celoplošného potisku s aplikací libovolného grafického motivu, například fotografie. Využití je rozmanité, od výplní vestavěných skříní, přes obkladové panely a v neposlední řadě barevné nebo černobílé reprodukce obrazů a fotografií jako výzdoba interiérů.

Specifika dekorativních skel od firmy Trachea

Pokud se rozhodnete pro dekorativní sklo s potiskem či bez něj, musíte počítat s určitými specifiky, které se s tímto druhem skla pojí. Kalené sklo je limitováno svými rozměry, minimální jsou standardně 100 x 250 mm, naopak maximální 3200 x 800 mm (po domluvě až 1600mm). Firma se však snaží svým klientům vyjít maximálně vstříc, a tak v případě zvláštních požadavků zajistí individuální řešení. Při dodání technických podkladů je také možné vyrobit různé atypické tvary skel.

Je nutno počítat s tím že žádné sklo není absolutně čiré, a proto může při aplikaci docházet k odchylkám patrným zejména u světlých odstínů.

Kompletní sortiment nabízených produktů i bližší informace o potisku Overface naleznete na internetových stránkách firmy.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.trachea.cz