č. 15
Radkov 747 83
tel.: +420 556 309 401
email: kovoblesk@kovoblesk.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 02.11.2015
Topováno 08.03.2016

Čištění komínu a správná volba výběru čistících kartáčů

Rozmanitost a skladba komínových systémů (komínové vložky) je v současné době velmi široká a tomu odpovídají i požadavky na čistící prvky.

kartáče pro čištění komínů

Čištění komínů

Pro klasické komíny (zděné nebo vyskládané z betonových či šamotových prvků) jsou postačující běžné kartáče z ocelového drátu v různých průměrech. Stále častěji se používají moderní spalinové cesty sestavené z keramické či nerezové vložky, a to jak pro nové komíny nebo vyvložkováním původních komínů. Zde je již vhodné použít i odpovídající čistící nářadí, které snadno a hlavně šetrnějším způsobem vyčistí spalinovou cestu. Platí zde pravidlo na nerezové komíny zásadně používat nerezové kartáče, případně lze používat silonové či fíbrové. Jejich použití je závislé na stupni zanesení či tvarové dostupnosti. I zde Kovoblesk KPS Opava s.r.o. nabízí širokou škálu čistících kartáčů.

Nerezové komínové vložky vyčistíte snadno a bez poškození

Nejen kartáče pro čištění komínů

Ve společnosti Kovoblesk KPS Opava s.r.o. nekoupíte pouze kartáče na čištění, máme pro vás připravený kompletní ucelený sortiment nářadí, a to například:

- komínové růžice, strojky
- lanové, drátěné nádstavce, polyamidové tyče
- kouřovody tenkostěnné, silnostěnné nerezové
a mnoho dalších položek.

Další články z oboru

, Nářadí
Maloobchod, Velkoobchod, Výroba
, Železářské zboží
Maloobchod, Velkoobchod, Výroba
213 zhlédnutí
Další PR články firmy
Předcházejte katastrofám díky pravidelnému čištění komínů a kotlů

Předcházejte katastrofám díky pravidelnému čištění komínů a kotlů

Požáry domů nejsou neobvyklým jevem. V loňské topné sezoně došlo k téměř tisícovce požárů. A jejich příčina? Špatně ošetřené komíny - konkrétně vznícení sazí v komíně, které se rychle rozšiřuje. Tyto požáry se při včasném zásahu dají snadno uhasit. Ještě lépe se jim dá ale předcházet. Pomůže vám s tím společnost Kovoblesk Opava.

Vydáno 25.11.2014

VÍCE