Airtechnik
Ing.Karel Doušek, CSc.

Vydáno 21.01.2016
130 Zhlédnutí
Topováno 03.07.2017

Čisté prostory – validace, měření i dodávka vzduchotechniky

Pracovní prostory v oblasti farmacie, zdravotnictví, biotechnologie, ale také třeba drobné mechaniky nebo elektrotechniky kladou přísné požadavky na čistotu. Dodávkou vzduchotechniky do tzv. čistých prostor, ale také kalibrací přístrojů a validací vzduchotechniky se zabývá pražská firma AIRTECHNIK.

validace vzduchotechniky, kalibrace přístrojů

Dodávky i opravy vzduchotechniky

Zmíněná firma se zabývá dodávkou vzduchotechniky a kompletních čistých prostorů. To zahrnuje mimo jiné dodávku monitorovacích systémů teploty i vlhkosti, také počtu částic v prostoru, přetlaků a dalších měřících přístrojů. Dodávka zahrnuje kompletní systém zařízení, který zajistí čistotu v požadovaném prostoru a možnost vykonávání i těch aplikací, nejnáročnějších na požadavek čistoty. Kromě dodávky vzduchotechniky pro čisté prostory se firma stará také o opravy rekonstrukce dodávaných systémů. Nabízí také technickou pomoc při řešení všech problémů, provádí konzultace a vypracovává projekty vzduchotechniky a čistých prostorů.

Validace, kalibrace, měření a dodávky vzduchotechniky


Měření a validace vzduchotechniky

V požadovaných prostorách provádí firma komplexní měření, na základě kterého zjistí veškeré parametry prostředí, vzduchotechniky i technických systémů. Vyhledávanou službou je také validace všech čistých prostorů i dílčích částí podle norem ČSN, EN, ISO i dílčích předpisů. Systém validací zahrnuje např. zmíněné čisté prostory, ale také filtrační systémy, klimatizační komory, termostaty, chladnice či mikrobiologické bezpečnostní boxy.

Validace vzduchotechniky podle aktuálních norem