Polní 3/1012
Opava 746 01
tel.: +420 553 711 688
email: info@klima-invest.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 17.03.2016
Topováno 07.06.2016

Ekologická tepelná čerpadla navrhuje firma Klima Invest

Úspora energie a ochrana životního prostředí je současným trendem. Oblíbená jsou ekologická tepelná čerpadla, která poskytují maximální pohodlí a účinnost za jakéhokoliv počasí za nízké spotřeby energie. Společnost Klima Invest s.r.o. Opava proto rozšiřuje nabídku tepelných čerpadel od osvědčených dodavatelů. Tepelná čerpadla, ale i vzduchotechniku a klimatizace dodáváme a montujeme do domů i průmyslových, sportovních nebo zdravotnických zařízení.

tepelná čerpadla

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo využívá elektrickou energii k tomu, aby dokázalo využít i poměrně nízkých teplotních rozdílů prostředí k odebírání tepelné energie. Podstatou je, aby množství získaného tepla bylo vyšší než energie vložená. Moderní tepelná čerpadla mají tento topný faktor dostatečný k tomu, aby zajistila ekonomický provoz. Teplonosnému mediu tepelného čerpadla stačí i troška tepla například v tekoucí vodě nebo pod povrchem země, aby se ohřálo. Účinná technologie pak dokáže teplo z ohřátého teplonosného media odebrat.

Tepelná čerpadla a jejich fungování

Zvolte vhodné tepelné čerpadlo pro váš dům

Pokud se rozhodnete pro tepelné čerpadlo, vybrat si můžete ze tří variant. První odebírá energii z půdy v hloubce asi jednoho metru a předává ji vodě do topného systému. Toto řešení je možné tam, kde je k dispozici dostatečně velký pozemek.

Tepelné čerpadlo země - voda

Druhou možností je tepelné čerpadlo fungující na principu země-voda, tedy využívající hloubkový vrt. Tento způsob je poněkud nákladnější na vyhloubení vrtu, výhodou je ale nezávislost výkonu tepelného čerpadla na vnější teplotě. U zemního konektoru zmíněného výše totiž musíme v zimě počítat se snížením výkonu.

Tepelné čerpadlo vzduch - voda

Dalším řešením je tepelné čerpadlo využívající vzduch a vodu. Teplo je odebíráno ze vzduchu a předává se do systému teplovzdušného vytápění nebo podlahového topení. Je to vhodná možnost pro ty, kdo nemají dostatečně velkou zahradu pro pokládku zemního kolektoru. Cena je navíc nižší než u hloubkového vrtu. Výkonnost tepelného čerpadla je však závislá na vnější teplotě a ventilátor může být hlučnější.

35 zhlédnutí
Další PR články firmy
Klima Invest: Staráme se o kvalitu i teplotu vzduchu ve vašich objektech 24 hodin denně

Klima Invest: Staráme se o kvalitu i teplotu vzduchu ve vašich objektech 24 hodin denně

Díky našim klimatizacím, vzduchotechnice, chlazení prostor, systémům ohřevu vody, odvětrávání, odsávání a větrání si můžete sami stanovit, jak teplo či zima vám bude a jaký vzduch budete dýchat. Buďte pány svého domu či jiného objektu – po všech stránkách.

Vydáno 21.02.2014

VÍCE
Klimatizace, tepelná čerpadla a další vzduchotechnika Opava

Klimatizace, tepelná čerpadla a další vzduchotechnika Opava

Hledáte spolehlivou firmu, která vám zajistí kvalitní vzduchotechniku, chlazení, tepelná čerpadla či klimatizace? Obraťte se na naši opavskou společnost Klima Invest. Již přes dvacet let jsme spolehlivými dodavateli vzduchotechniky pro stavební firmy, průmyslové i výrobní haly, kancelářské prostory, zdravotnická zařízení, hotely, restaurace, vzdělávací zařízení, sportovní zařízení, rodinné domy a další objekty.

Vydáno 27.01.2016

VÍCE