Veterinární ordinace SLOVANKA MVDr. Stanislav Daníček

Vydáno 23.03.2016
460 Zhlédnutí
Topováno 13.05.2017

Zbavte svého mazlíčka bolesti zubů - Veterinární ordinace Slovanka zajistí odstranění zubního kamene u zvířat

Péče o chrup je důležitá nejen u lidí. Také zvířata totiž může trápit zubní kámen, paradontóza a další nemoci chrupu. Jak ale tyto problémy řešit? Ideální je samozřejmě prevence, pokud se ale váš pes či kočka se zubním kamenem již potýká, návštěvě veterináře se nevyhnete.

odstranění zubního kamene u zvířat

Veterinární ordinace Slovanka Česká Lípa

Bydlíte-li v České Lípě nebo okolí, navštivte Veterinární ordinaci Slovanka. Oborem stomatologie se u nás již řadu let zabýváme, dáme vám proto užitečné rady a postaráme se i o odstranění zubního kamene u zvířat.


Zubní kámen není radno podceňovat

Odstranění zubního kamene u zvířat je v některých případech nevyhnutelné. Zubní kámen totiž může vašemu domácímu mazlíčkovi způsobit řadu nepříjemností. Nejen že způsobuje nelibý zápach z úst zvířete, hromadící se bakterie v dutině ústní mohou vést k paradontóze, vypadnutí zubů i poškození dásní, dlouhodobá infekce v tlamě zvířete je pak navíc nebezpečná i pro vnitřní orgány.


Odstranění zubního kamene šetrně a bez bolesti

Jak odstranění zubního kamene v naší ordinaci probíhá? Myslíme vždy na blaho pacienta, k odstranění zubního kamene u zvířat proto používáme tu nejmodernější techniku. Při velkém poškození zubů proto zvíře uspíme tak, aby ho nestresoval zvuk přístrojů a my mohli odstranit skutečně všechen zubní kámen. Šetrným ultrazvukovým přístrojem pak pečlivě vyčistíme celý chrup zvířete a důkladně ho vypláchneme. Po zákroku vám pak doporučíme další vhodnou péči. Pouze pravidelné čištění chrupu totiž zamezí opětovnému výskytu zubního kamene a ochrání vašeho mazlíčka před zdravotními problémy.