Přerovská 561
Kojetín 752 01
tel.: +420 581 764 086
email: kaps@kaps.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 01.07.2014
Topováno 26.02.2016

Poškozený hydrodynamický měnič může nadělat škodu

Pojem hydrodynamický měnič vám možná nic neříká, ale pokud jste řidiči vozů s automatickou převodovkou, měli byste zbystřit. Hydrodynamický měnič je totiž velice důležitou součástí vozu, která přenáší krouticí moment od motoru k převodovce. A pokud se hydrodynamický měnič jakkoliv poškodí, škody se můžou vyšplhat až do závratných částek.

Poškozený hydrodynamický měnič může nadělat škodu

Prevence jako základ

Vychutnáváte si jízdu autem, když v tom si všimnete, že zatáčky při konstantní jízdě kolísají a spojka neustále spíná a rozpíná? Pokud ano, tak je na prevenci pozdě. Máte totiž s největší pravděpodobností opotřebenou lamelu přemosťovací spojky, což bývá nejčastější závadou hydrodynamického měniče. Lamela už nepřenáší krouticí moment motoru, protože její obložení je spálené nebo tenké z důvodu opotřebení. Pokud i v této fázi podceníte opravu hydrodynamického měřiče, pak riskujete následnou nutnou opravu převodového ústrojí, která je mnohonásobně dražší. Při zanedbání péče o hydrodynamický měnič se totiž vytváří ocelové piliny, které se dostanou až do hydraulického okruhu převodovky a pokud chcete zachránit své auto, oprava vás nemine.

Chcete si ušetřit starosti a finanční náklady spojené s nutnými opravami? Pak dejte zelenou prevenci. Společnost KAPS Automatic si poradí jak s pravidelnými revizemi, tak i s opravami veškerých automatických převodovek osobních a dodávkových vozidel a vybraných typů stavebních strojů. Garantujeme vám rychlý a kvalitní servis – vaše auto bude připraveno už do dvou pracovních dnů! K revizím a opravám hydrodynamického měniče využíváme moderní automaty. Na prevenci by měl myslet každý řidič a po každých 120 000 najetých kilometrech, by měl navštívit společnost KAPS Automatic v Kojetíně.

Jak hydrodynamický měnič funguje?

Hydrodynamický měnič není žádnou novinkou, patentován byl už v roce 1905. Od té doby však zaznamenal značný vývoj a přizpůsoboval se moderním myšlenkám a výrobě. Hydrodynamický měnič se skládá z 5 částí:

  • čerpadlo
  • turbína
  • stator
  • spojka přemostění měniče – spíná se a rozpíná velice často. Při sepnutí spojky dojde k přímému pohonu vstupu převodovky motorem. Naopak při jejím rozpojení při nižších rychlostech se absorbují vibrace motoru, aby se dále nepřenášely na ostatní díly převodovky.
  • vnější plášť

Správně fungující hydrodynamický měnič pracuje tak, že přenáší krouticí moment od motoru. Měnič funguje jako hydrodynamická spojka mezi motorem a automatickou převodovkou a je doplněný reakčním členem. Ten slouží k usměrnění proudu kapaliny z turbíny na lopatkové kolo. Výsledkem je pak rozjetí vozidla.

Jmenovali jsme nejčastější příčinu závady hydrodynamického měniče – opotřebení lamely přemosťovací spojky. Závad ale může být mnohem více. Hydrodynamický měnič je složitý mechanismus, ke kterému se musí přistupovat s patřičnou péčí. Při jejím nedodržení může docházet k tisícovým škodám. Navštivte KAPS Automatic a nedejte drobným závadám šanci změnit se v katastrofální důsledky.

Více informací naleznete na našich stránkách
http://www.kaps.cz/

2262 zhlédnutí
Další PR články firmy
KAPS Automatic nyní úročí své znalosti v oblasti Motorsportu a praktická inženýrská praxe převodovky GTR GR6 je právě IN!

KAPS Automatic nyní úročí své znalosti v oblasti Motorsportu a praktická inženýrská praxe převodovky GTR GR6 je právě IN!

Nabízíme veškeré modifikace a úpravy převodovky GR6 od Stepu BASIC až po kompletní úpravu převodovky pro závodní režim. V případě selhání či mechanického poškození převodovky víme jak rychle dostat Vaše GTR zpět na silnici. Naši vyškolení technici dokážou rychle diagnostikovat problém s GTR a následně použít naši technologii opravy převodovky, která tímto bude odolnější, než tomu bylo původně. I vzhledem ke specializované povaze této práce jsme schopni zaručit expresní termíny oprav.

Vydáno 19.06.2014

VÍCE
Pravidelná výměna oleje v převodovce prodlouží životnost vašeho auta

Pravidelná výměna oleje v převodovce prodlouží životnost vašeho auta

Automatická převodovka je nezbytná pro bezproblémový chod automobilu. Proto byste její údržbu neměli podceňovat. Víte, jak často je nutná výměna oleje? Pokud si nejste jistí, obraťte se na odborníky z firmy KAPS.

Vydáno 03.02.2015

VÍCE
Včasná výměna oleje v automatické převodovce vám může ušetřit desetitisíce

Včasná výměna oleje v automatické převodovce vám může ušetřit desetitisíce

Automatická převodovka jako součást automobilu řidičům nabízí značné pohodlí. Pokud však automatickou převodovku ve svém čtyřkolovém miláčkovi máme, neměli bychom zapomínat na její pravidelnou údržbu. Stejně tak, jako u lidského zdraví, může mít totiž podceňování prevence údržby automatické převodovky fatální následky. A to nejen pro naše auto, ale hlavně pro naši peněženku.

Vydáno 07.06.2013

VÍCE