Třída Tomáše Bati 3910
Zlín 760 01
tel.: +420 577 007 311
email: sekretariat@mediekos.cz

KONTAKT
VíCE >
Vydáno 06.04.2016
Topováno 06.03.2018

Osteoporóza a její léčba - ambulance Zlín

Osteoporóza - choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně, kdy se v kostech objevují póry a dochází k úbytku vápníku i dalších důležitých minerálů. Příčin může být více, a to nejen vyšší věk a menopauza, ale například i nedostatek pohybu. Osteoporóza se projevuje především bolestmi zad a kostmi náchylnými na zlomení nebo sníženou pohyblivostí.

Mediekos Ambulance

Ambulance pro léčbu osteoporózy - Zlín

Osteologie je oblast, které se v současné době věnuje Mediekos Ambulance Zlín. Mediekos Ambulance je místo s osteologickou akreditací jak pro dospělé, tak pro děti. Poskytujeme vysoce odbornou péči včetně poradenství.

Osteologie Zlín

Dieta při osteoporóze

Osteroporóza vyžaduje kvalitní jídelníček a větší pozornost správné stravě, aby byly tělu dodávány důležité minerály, které v důsledku osteoporózy ubývají. Je důležité, aby byl ve stravě dostatek bílkovin a vápníku a současně nižší obsah tuku i cholesterolu. Základem jsou méně tučné mléčné výrobky a mléko, listová zelenina, mák, lískové ořechy, mandle či fazole.

Osteologie doporučuje pestrost stravy

Potraviny s vysokým obsahem vápníku je třeba zařazovat do jídelníčku několikrát denně, a to zejména v odpoledních a večerních hodinách, jelikož se vápník nejlépe vstřebává v noci. Omezovat by se měly pokrmy s vysokým obsahem hrubé vlákniny (otruby, celozrnná mouka, grahamové výrobky), jelikož právě vláknina pevně váže vápník ve střevě a brání jeho dostatečnému vstřebání do organismu. A důležitá je samozřejmě především pestrost stravy.

Osteologie Zlín

657 zhlédnutí
Další PR články firmy
Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Co je to osteoporóza
Onemocnění, při kterém nastává úbytek kostní hmoty v jejím objemu, mění se mikroarchitektura kosti, kdy se v kostní tkáni vytváří póry a dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Může nastat nerovnováha funkcí kostí: snížená tvorba nové kosti (osteoporóza II. typu = stařecká, nezávislá na pohlaví) nebo naopak zvýšené odbourávání kostní tkáně (osteoporóza I. typu = postmenopauzální, u žen po 50. roce věku). Projevuje se zvýšeným sklonem ke zlomeninám, zejména pak obratlů, krčku kosti stehenní, předloktí, poklesem tělesné výšky v důsledku snižování obratlů, bolestmi v kyčlích, v zádech.

Vydáno 22.08.2014

VÍCE
O společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o.

O společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o.

Mediekos Ambulance, s.r.o. vznikla ve Zlíně roce 1992 jako nestátní zdravotnické zařízení zabývající se laboratorní diagnostikou. Od roku 1996 se zabývá metabolickou medicínou v oblasti poruch lipidů a poruch kostního metabolismu. V roce 1998 vzniklo první Osteologické pracoviště ve Zlíně, kde se vytvořil model systémové péče o nemocné s metabolickými poruchami skeletu.

Vydáno 02.04.2014

VÍCE