č. 13
Žerotín 783 11
tel.: +420 585 380 267
email: obec.zerotin@worldonline.cz

KONTAKT
VíCE >
Obecní úřad Žerotín +
DALŠÍ
FOTKY
Obecní úřad Žerotín.
Obec se nachází v úrodné krajině rovinaté Hané nedaleko města Olomouce, její historie je těsně spjata s významným moravským šlechtickým rodem Žerotínů.

První písemná zmínka o obci pochází z kapitulních listin olomouckého biskupa Zdíka z roku 1131, píše se v nich o kamenné tvrzi, která tenkrát patřila s okolním dvorem a roubenými příbytky k církevnímu majetku. Starý rytířský rod pánů z Žerotína vlastnil později tvrz i okolní pozemky s rozsáhlými rybníky až do 15. století. Dalších tři sta let patřil Žerotín augustiniánům ze šternberského kláštera, kteří si na místě původní tvrze nechali vystavět letní rezidenci se zahradou v anglickém stylu. V 19. stol. pak prošel celý zámecký areál i s rozsáhlou zahradou nákladnou rekonstrukcí. V současnosti není bohužel přístupný veřejnosti.

K dalším pamětihodnostem obce patří také kaple sv. Marty – patronky obce, které jsou v Žerotíně zasvěceny každoročně v červenci tradiční hody. Ke společenským setkáním a sportovním akcím slouží pěkný areál s tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm. Milovníci vodních radovánek a příjemného osvěžení v letních dnech rádi navštěvují místního koupaliště.
VÍCE
WEBOVÁ STRÁNKA Obecní úřad Žerotín

WEBOVÁ STRÁNKA

WEBOVÁ STRÁNKA Obecní úřad Žerotín

http://www.obeczerotin.cz

Obecní úřad Žerotín
č. 13
Žerotín
783 11

Telefon:
+420 585 380 267
Email:
obec.zerotin@worldonline.cz
Web:
IČ: 00299758
Okres: Olomouc
Právní forma ostatní
Kontaktní osoba: JUDr. Jarmila Capková
Obrat: neudáno
Počet zaměstnanců: neudáno
VÍCE

OBRÁZKY

Obecní úřad Žerotín


Obecní úřad Žerotín