č.221
Němčičky 691 07
tel.: +420 519 430 750
email: nemcicky@nemcicky.cz

KONTAKT
VíCE >
Obecní úřad Němčičky OU +
DALŠÍ
FOTKY
Obec Němčičky okres Břeclav se nachází ve členitém terénu jihovýchodního výběžku Ždánického lesa, etnograficky leží na pomezí mezi Hanou a Slováckem, nářečí je dolské, kroj hanácko – slovácký. Rozloha katastru je téměř 780 ha, nadmořská výška je 272 m.n.m., žije zde 604 obyvatel. Leží asi 6 km jihovýchodně od města Hustopeče.
Nejstarší historický záznam o Němčičkách je z roku 1349 v Zemských deskách olomouckých. V rámci Jihomoravského kraje existují ještě dvě obce stejného jména, a to Němčičky u Pohořelic a u Znojma.
Celou svou historií byly Němčičky významnou vinařskou obcí a pokračují v tom i nadále spolu s ovocnářstvím, převažuje pěstování vinných odrůd charakteristických pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast a pěstování meruněk.
Obec Němčičky je členem Mikroregionu Hustopečsko, svazku obcí Modré hory a dobrovolného svazku obcí Dobrá voda.
Katastrem obce procházejí dvě významné cyklotrasy, které jsou evidovány v národních a mezinárodních turistických mapách – Krajem André a Moravská vinná stezka. Obě turisticky atraktivní trasy spojuje Obecní vinařská stezka, která je zaměřena na poznávání místních pamětihodností z historie obce až po současnost. Vede zde také regionální trasa Modrohorské cyklostezky, cyklostezka Větřák a Vycházkový chodník obcí Němčičky.

K největším „svátkům obce“ patří tradiční krojované hody, které se konají v měsíci červenci a vinařský den v měsíci srpnu.
Působí zde několik sdružení a spolků, které se starají o kulturní, společenský a sportovní život v obci. Čtyřikrát za rok vychází tzv. „Němčičské čtení“.

Jedním z nich je TJ Sokol Němčičky (www.sportnemcicky.cz), který je provozovatelem sportovního areálu, kde naleznete koupaliště – bazén a brouzdaliště, fotbalové hřiště, víceúčelové antukové hřiště, dětský koutek, nejníže položený lyžařský svah ve střední Evropě s umělou hmotou, možnost ubytování, občerstvení.
Mezi nejnovější zajímavost patří První bobová dráha na jižní Moravě
(www.bobovka.nemcicky.com).

Významnou památkou je kostel Navštívení Panny Marie z roku 1678, který je zařazen na seznamu národních kulturních památek. V katastru obce se nachází několik kapliček a křížů, např. Poklonka sv. Antonína z konce 18. st., poklonka sv. Floriána z poloviny 19. st. a Božího Srdce Páně z r. 1923, dále 2 památné stromy Jeřábu oskeruše, přírodní rezervace Nosperk a přírodní památka Jesličky.

Dalšími důležitými objekty jsou budova základní a mateřské školy, která byla v letech 2000 a 2009 zrekonstruována a zmodernizována, dále obecní úřad, pošta, kulturní dům, který je plně využíván místními organizacemi pro pořádání různých společenských akcí, denní stacionář - Domovinka Panny Marie, hasičská zbrojnice, několik penzionů, prodejna Coop, v neposlední řadě několik drobných živnostníků a další.

ID datové schránky: 4ynb28y
VÍCE
WEBOVÁ STRÁNKA Obecní úřad Němčičky OU

WEBOVÁ STRÁNKA

WEBOVÁ STRÁNKA Obecní úřad Němčičky OU

http://www.nemcicky.cz

Obecní úřad Němčičky
OU

č.221
Němčičky
691 07

Telefon:
+420 519 430 750
Email:
email
Web:
IČ: 00283401
Okres: Břeclav
Právní forma ostatní
Kontaktní osoba: Petr Slezák
Obrat: neudáno
Počet zaměstnanců: neudáno
VÍCE

OBRÁZKY

Obecní úřad Němčičky OU


Obecní úřad Němčičky OU