Leska 69
Dobšice 671 82
tel.: +420 602 149 445
email: info@vinohort.cz

KONTAKT
VíCE >

ochutnávky, degustace růžových, bílých, červených, francouszkých vín ve vinném sklepě Znojmo

+
DALŠÍ
FOTKY
Růžová vína, ochutnávky vín, vinařství ing. Jiří Hort Znojemsko, jižní Morava.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klademe důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem naší filozofie se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha. Sami vinice nevlastníme, stojíme uprostřed mezi vinohradníky a obchodníky, vybíráme odrůdy z nejlepších poloh. Záleží nám na výnosnosti na jednom keři, aby byla menší než 2 kg. Při vinaření se nebojíme novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Největších úspěchů sbíráme v technologii růžových vín. Poslední největší úspěch jsme dosáhli na Sélections Mondiales des Vins Canada 2012 - Zlato- Franceska rosé 2011.

Kořeny vinařství rodu sahají do roku 1950, ale počátek aktivnější formy je dostavbou sklepa v roce 1996. Na konci roku 1999 vzniká firma, která se v roce 2008 přemění na s.r.o.
Všechna vína, která vyrábíme, jsou naprosto přírodní bez doslazování cukrem. Každé naše víno má v sobě výjimečnost a vitalitu. Díky chladnějšímu klimatu ČR dokážeme produkovat velice příjemná a svěží bílá vína.
Česká republika je především zemí bílých a růžových vín.
Proto jsme přesunuli v roce 2009 výrobu červených vín do francouzské jižní Rhóny. Do Francie jsem přišel se zkušenostmi, jak vyrábět aromatická, ovocná vína. Společně s místním vinařem Jean Francois Fauque jsme začali pracovat na novém produktu „HF“, neboli HORT FRANCE. Jedná se o cuveé Syrahu a Grenache s výhledem na 15 let. Snažil jsem se tak vytvořit víno snoubící moravský předek na vůni s francouzským pozadím v chuti. Světových červených vín dosáhneme jen v nejlepších ročnících, ale moji touhou je dlouhodobě vyrábět červená vína, která zaujmou a budou srovnatelná s konkurencí.
Další víno nově vyrábím v Languedocu. Tentokrát jsem zvolil odrůdu Merlot, která je dříve pitelnější a plná ovocnějších tónů. V České republice jsem tak nastolil nový trend vinaře-négocianta.

Od roku 2012 jsme se rozhodli jít cestou pro mladší generaci, děti a sportovce. Začali jsme vyrábět společně s moštárnou Jaro park v Dobšicích mošty. Vyrobili jsme sérii pokusů, abychom našli optimální technologii pro docílení skvělého moštu. Dobrý mošt musí mít svěží barvu, čistou aromatiku a hlavně šťavnatou chuť. Všechna surovina pro výrobu pochází z ekologického pěstění. Pro bílý mošt jsme zvolili odrůdu Müller Thurgau, která byla sklizena v cukernatosti 20 °NM. Mošt je tak lehký, s příjemnou kyselinkou a šťavnatou dochutí. Červený mošt je z odrůdy Pinot Noir s cukernatostí 23, 5° NM. Mošt má krásnou starorůžovou barvu, aromatiku v tónině kompotových jahod a chuť je bohatá až medově kompotová.
Mimo hroznové mošty jsme vyrobili také jablečný mošt, pocházející z BIO sadů a pro příští rok nezůstane pouze u něj.Mošty jsou pasterované a mají minimální trvanlivost jeden rok. Neobsahují žádná barviva a žádné konzervanty.

Degustaci u nás můžete zažít v degustačním sklepě nebo ve vinárně.Jsme ochotni pro Vás udělat degustaci kdekoli v ČR.
Degustační sklep
Najdete u nás vždy víno v akční denní nabídce a nebudou chybět i naše raritní vína.

-1 až 6 vzorků vín á 25 Kč/ vzorek - pro jednotlivce i skupiny
-volná degustace dle vlastního výběru 6 vín á 200 Kč
-v degustačním sklípku je 10 míst k sezení, maximální
-velikost skupiny k degustaci je 50 osob na stání
-ve vinárně je 32 míst k sezení
-při nákupu vín degustace 3 vzorků zdarma
-v případě zájmu projekce filmů o Znojemsku, VOC Znojmo a VINO HORT
-pro děti připraveny vinařské hry a omalovánky „Malí vinaři“

Pokud znáte termín Vaší návštěvy, je lepší si termín a čas rezervovat na telefonním čísle 602 149 445 nebo na emailu info@vinohort.cz. Pokud máte zájem o posezení ve sklepě, nabízíme vinárnu do 30 osob, více informací v sekci posezení ve sklepě.

Degustační sklep
Leska 69, Dobšice

otevírací doba
PO–PÁ: 9:00–11:30, 12:00–17:30 hodin
SO: 10:00–18:00 hodin
NE: dle dohody
otevírací doba od 1.7.do 31.8.
PO - NE : 10 - 19 hodin

Provozovny:
-Červený sklep - Dobšice č. 69
-Starý sklep - Dobšice č. 89 (provoz dle objednávky)
-Sklep č.89 a Leska 69.
VÍCE
WEBOVÁ STRÁNKA VINO HORT s.r.o.

WEBOVÁ STRÁNKA

WEBOVÁ STRÁNKA VINO HORT s.r.o.

http://www.vinohort.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY

Ochutnávky vín ve vinném sklepě Znojmo

Ochutnávky vín ve vinném sklepě Znojmo

Máte rádi vína? Holdujete tomuto kouzelnému moku? Nenechejte si ujít ochutnávku ušlechtilých odrůd z kvalitního vinařství VINO HORT s.r.o., které se nachází ve Znojmě. Doušek lahodného vína velice příjemně otevře všechny vaše smysly. Možná si vína po této zkušenosti ještě více získají vaši náklonnost.

VÍCE
VINO HORT ocení i ti nejnáročnější degustátoři

VINO HORT ocení i ti nejnáročnější degustátoři

Vína od VINO HORT v sobě snoubí ušlechtilé odrůdy hroznů z ideálně položených vinohradů a vinařův cit pro kombinaci chutí a vůni, která přináší jedinečný zážitek z degustace vína.

VÍCE
Nový ročník růžových vín přichází!

Nový ročník růžových vín přichází!

Vinařství VINO HORT zve všechny milovníky lahodného vína na ochutnávky vín do Dobšic u Znojma, oblasti, ve které je tradice vinařství hluboko zakořeněna a dále rozvíjena díky poctivé práci zdejších vinařů a vinohradníků.

VÍCE
VÍCE ČLÁNKŮ


VINO HORT s.r.o.
Leska 69
Dobšice
671 82

Telefon:
+420 602 149 445
Email:
info@vinohort.cz
Web:
IČ: 28306244
DIČ: CZ28306244
Okres: Znojmo
Právní forma společnost s r. o.
Kontaktní osoba: Ing. Jiří Hort
Obrat: 5 000 tis. - 10 000 tis. Kč
Počet zaměstnanců: bez zaměstnanců
VÍCE