Obec Kameničná


Kameničná 33, Kameničná 564 01

Obec Kameničná leží v podhůří Orlických hor, 5, 5 km severozápadně od města Žamberk v okrese Ústí nad Orlicí. Nadmořská výška obce je 460 m, díky své poloze a rozloze je naše obec klidná a malebná, vhodná k rekreaci. V letních měsících nabízí osvěžení venkovní aquapark v nedalekém Žamberku nebo údolní přehrada Pastviny. V zimním období je vyhledávané 16 km vzdálené lyžařské středisko v Říčkách v Orlických horách. V současné době má Kameničná 315 obyvatel.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1365, tato latinská listina informuje o držitelích vesnice a nyní je uložena ve Vídni. Podle ní patřila Kamenice (Kameničná) pánům z Litic a s jejich panstvím přecházela do rukou různých držitelů.
Obec byla založena v době slovanské kolonizace, v její blízkosti probíhala obchodní stezka.
Ve svém znaku má staroslovanský strom lípu, vyrůstající z hromady kamení, podle toho, že ze zdejší půdy kamení jen roste a po dešti jen prší, dalo vesnici jméno a zdejším hospodářům pověst pracovitých a svědomitých lidí.

Obec, obecní úřad, služby:
- Czech POINT.

Vybavenost obce:
- mateřská škola, školka
- obecní sál
- obecní knihovna.

Místní spolky:
- Sbor dobrovolných hasičů Kameničná
- TJ Sokol Kameničná
- Klub žen Kameničná
- SPZ o.s.

Pamětihodnosti obce:
- Kaple Nejsvětější Trojice
- Morový pomník
- socha Panenka Marie
- socha Ukřižování Ježíše.

IČ: 00279013
DIČ:
Okres: Ústí nad Orlicí
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: bez zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Ing. Milan Sklenář

Další produkty a služby
  • instituce a orgány, poskytování grantů a dotací, veřejná správa obce, orgány státní správy, městská a obecní policie, pasy a řidičské průkazy


Související články
Výroba nerezových skluzavek a tobogánů
Výroba nerezových skluzavek a tobogánů

Občas byste se chtěli vrátit do dětských let? Možná se vám příjemné prožitky z dětství hned vybaví, když se řekne skluzavka a tobogán. A právě nerezové skluzavky a tobogány vyrábí firma ALFEKO s.r.o., která se zaměřuje také na výrobu lehkých kovových konstrukcí, ale zpracovávají i velice náročné a odvážné projekty.


Autoservis Náměšť nad Oslavou
Autoservis Náměšť nad Oslavou

S nadsázkou by se dalo říci, že automobilů je v dnešním světě více jak lidí. Každým rokem jich na silnicích přibývá a každým rokem také některé z nich skončí na vrakovišti. Občas může mít jak nový, tak samozřejmě také starší vůz nějaký ten problém.


Prodej truhlářského řeziva Znojmo
Prodej truhlářského řeziva Znojmo

Záleží vám na vaši truhlářské výrobě a chcete prodávat výrobky pouze z kvalitních materiálů? Kvalita je zárukou spokojenosti a návratnosti zákazníků. Proto vše začíná výběrem materiálů a to i v případě dřeva. Pro kvalitní truhlářskou výrobu zajisté oceníte truhlářské řezivo vysoké kvality, které vám zajistí společnost FABRI-MORAVIA, s.r.o. z Moravských Budějovic.


Nenechávejte výměnu pneu na poslední chvíli, využijte služeb profesionálního pneuservisu
Nenechávejte výměnu pneu na poslední chvíli, využijte služeb profesionálního pneuservisu

S nadcházejícím zimním období čeká každého majitele vozu rutinní záležitost – přezutí pneumatik na zimní. Pneuservisy doporučují svým klientům nenechávat výměnu na poslední chvíli, protože s nadcházejícím zimním obdobím je počet klientů obrovský. Pneu a auto servis Znojmo, fungující již od roku 2003, zajišťuje svým klientům nadstandardní „all inclusive“ servis. Ať už navštívíte pneuservis včas či se zpožděním, očekávejte profesionální přístup s mnohými výhodami.