Obec Hošťka


Hošťka 75, Hošťka 348 06

Obec Hošťka leží v okrese Tachov, v klidném a malebném prostředí Českého lesa. Obec se skládá ze dvou částí, Hošťka a Žebráky. Součástí obce je také katastrální území zaniklé obce Pořejov. Vesnice je obklopena lesy a loukami, stranou silného provozu k hraničnímu přechodu Rozvadov.
První zmínka o naší obci je z roku 1482 jako Hosskowo. Ves patřila k nejlidnatějším lokalitám přimdských Chodů. V polovině 16. stol. strážili obyvatelé Hošťky hraniční úsek k rybníku Vranči. Až do roku 1613 existovala v Hošťce existovala císařská celnice. Roku 1621 probíhaly v bezprostředním okolí tuhé boje mezi císařskými vojsky a Švédy. V roce 1887 vypukl v obci požár, při kterém vyhořelo 55 usedlostí.

Služby obecního úřadu:
- Czech POINT.

Vybavenost obce:
- základní a mateřská škola
- hasičská zbrojnice
- fotbalové hřiště
- hřbitov.

Spolky:
- sbor dobrovolných hasičů Hošťka
- fotbalový klub Inter Hošťka.

Památky, pamětihodnosti obce:
- kostel svaté Markéty.

V okolí naší obce se nachází několik zajímavých míst a památek. Hrad Přimda je zřícenina tvořená z krystalických břidlic a ruly. Pochází z roku 1121, vystavěná v románském slohu. Zřícenina je chráněna jako národní kulturní památka ČR. Státní hrad je ve správě Národního památkového ústavu a je přístupný veřejnosti. Další zajímavost můžete navštívit v blízké vesnici Diana. Lovecký zámeček Diana u Rozvadova stojí na samotě v lese v anglickém parku. Turistická rozhledna Milíře slouží také jako oblíbený cíl výletů.

IČ: 00259853
DIČ: CZ00259853
Okres: Tachov
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Hana Sojková

Další produkty a služby
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie


Související články
Výroba a prodej střešních krytin
Výroba a prodej střešních krytin

Hledáte kvalitní střešní krytinu od českého výrobce? Pak neváhejte využít firmu Besk. Ta se nachází v oblasti, kde se vyskytují velice kvalitní písky. Proto tašky od této společnosti jsou opravdu kvalitní. Vše zaručuje prvotřídní a spolehlivý materiál. Ten je příslibem vynikajícího výsledného produktu.


Stavební materiál - od maltových směsí až po stavební chemii
Stavební materiál - od maltových směsí až po stavební chemii

Potřebujete kvalitní maltové směsi nebo stavební chemii? Pokud hledáte firmu se širokou nabídkou stavebního nářadí či sháníte interiérové barvy v nejrůznějších odstínech nebo další služby pro váš dům, obraťte se na stavebniny Zdeněk Kozák.


Pomáháme při posledním rozloučení - Pohřební služba Křelina, s.r.o.
Pomáháme při posledním rozloučení - Pohřební služba Křelina, s.r.o.

Pohřební služba Křelina, s.r.o. sídlí v Turnově. Bohužel i služby pohřebního ústavu patří do lidského života. Zármutek, který cítíte, nedokážeme zmírnit, ale alespoň se vám pokusíme se všemi náležitostmi a starostmi okolo pohřbu blízké osoby pomoci.


Obráběcí stroje JOHNFORD pracují i na Slovenském trhu
Obráběcí stroje JOHNFORD pracují i na Slovenském trhu

Společnost Machine Group s.r.o. již několik let zastupuje jednoho z největších výrobců obráběcích strojů, taiwanskou firmu ROUNDTOP MACHINERY INDUSTRIES CO., LTD., která nabízí své výrobky pod značkou JOHNFORD. Strategie firmy spočívá v permanentním vývoji nových strojů, hledání inovativních technických řešení a zvyšování kvality. Produkuje velmi široký sortiment obráběcích strojů (cca 125 modelů) a dokáže uspokojit každý požadavek v oboru třískového obrábění.