Obec Plískov


Plískov 63, Plískov 338 08

Obec Plískov se nachází asi 3 km jihozápadně od města Zbiroha a 15 km severovýchodně od okresního města Rokycany. První písemná zmínka o naší obci pochází z roku 1377, kdy byl jejím držitelem Jan Drahoň z Újezda, v 16. století náležela celá ves k té části Drahoňova Újezda, kterou od roku 1533 držel Vratislav z Mírovic. Roku 1585 byl Plískov prodán Ladislavovi staršímu z Lobkovic a tím spojen s panstvím Zbiroh. V současné době žije v naší obci 125 obyvatel. Pod obcí teče potok Koželužka, který byl v dřívějších dobách zdrojem pohonu mlýnů. Nejblíže položený vrch se nazývá Bukov a měří 572 m. V okolí Plískova je krásná příroda, vhodná nejen k rekreaci, ale i trvalému pobytu.
Plískov je od roku 1994 členem sdružení Polygon. Toto zájmové sdružení měst a obcí okresu Rokycany se zaměřuje na zneškodňování tuhých komunálních odpadů.

Obec, obecní úřad, služby:
- Czech POINT.

Vybavenost obce:
- kulturní dům se sálem k pronájmu
- obecní knihovna
- pohostinství
- obchod se smíšeným zbožím.

Pamětihodnosti, památky obce:
- kaple na návsi
- pomník padlým
- trojice památných stromů Plískovské duby.

Obec Plískov pronajímá v kulturním domě sál, který je vhodný k různým soukromým oslavám, zábavám s živou kapelou nebo podnikovým večírkům, kapacita sálu je cca 150 lidí.

Úřední hodiny:
- každý čtvrtek v sudém týdnu v době od 18:00 do 19:00 hod.
- nebo po telefonické dohodě.

IČ: 00573841
DIČ:
Okres: Rokycany
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Radek Škrdlant

Další produkty a služby
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Kvalitní a estetické hliníkové pergoly
Kvalitní a estetické hliníkové pergoly

V případě, že potřebujete realizovat ve svých prostorách pergolu, požadujte jenom ty nejkvalitnější služby a profesionální přístup. Výsledkem je nejen kvalita, ale také kompletní servis a požadovaný dizajn z kvalitních materiálů. Toto a mnohem více vám poskytne firma HELLA stínicí technika, s.r.o.


Agroservis Holý je autorizovaný dealer značky Husqvarna
Agroservis Holý je autorizovaný dealer značky Husqvarna

Naše firma Agroservis Holý sídlí v Moravském Krumlově. Počátek firmy se datuje do roku 1993, kdy se firma začala zaměřovat na prodej a servis zahradní techniky. Postupem času se sortiment rozšířil. Neustále však dbáme na vysokou kvalitu a precizní provedení, proto jsme si vybrali tu nejlepší značku a v dnešní době jsme autorizovaným dealerem značky Husqvarna. Pro naše zákazníky chceme vždy jen to nejlepší, a proto poskytujeme spolehlivý a rychlý servis a máme rozsáhlý sortiment zboží.


Slévárna TSS
Slévárna TSS

Slévárna a modelárna nabízí zákazníkům výrobky na území České republiky, ale mohou putovat i do zahraničí. Mohou to být modely z polystyrenu, dřeva, hliníku nebo umělých a plastických hmot. Specializujeme se na výrobky z šedé litiny, které se vyrábí na přání zákazníka. Výrobky je také možné opracovat pomocí CNC obrábění. To zajišťuje naše samostatná kovovýroba.


Pokládka asfaltových směsí, asfaltová technologie
Pokládka asfaltových směsí, asfaltová technologie

V případě, že potřebujete spolupracovat s profesionály v oblasti stavebnictví, komerčního a rezidenčního developmentu a PPP projektů, staveb silničních a železničních, tak svoje cíle spojte se společností, která působí nejen u nás, ale i v zahraničí. Jedná se o velkou a významnou společnost Skanska a.s. divize Morava, oblast AT a speciálních prací.