Centrum inovací a rozvoje, o.s.


Chodská 12/1428, Praha 2 120 00

Centrum inovací a rozvoje je občanské sdružení, které do 31.12.2004 působilo pod původním názvem České centrum čistší produkce (CPC).
Organizace vznikla v roce 1995 v rámci česko-norského projektu financovaného norskou vládou.
V prvních letech se činnost CPC zaměřovala na realizaci demonstračních projektů čistší produkce, dlouhodobé a krátkodobé tréninkové kurzy, podporu při tvorbě politiky životního prostředí, tvorbu finančních mechanismů pro financování investičně náročných opatření projektů čistší produkce a šíření informací převážně o čistší produkci.

V letech 1995-1999 bylo realizováno v rámci dlouhodobých kurzů více než 150 demonstračních projektů čistší produkce v různých odvětvích. Tyto projekty se zaměřily na neinvestiční opatření a staly se nástrojem pro zlepšování environmentálního profilu podniku. Činnost CPC a kurzy byly finančně podporovány UNIDO (United Nations Industrial Development Organisation) v rámci pětiletého grantu rakouské vlády a jednorázově z grantů jiných zemí, např. Dánska, Holandska, Japonska, Velké Británie a Kanady.

IČ: 62935496
DIČ:
Okres: Praha-město
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 6 - 25 zaměstnanců
Obrat: nad 100 000 tis. Kč
Kontaktní osoba: Mgr. Krčma

Další produkty a služby
  • projektová dokumentace, čistírny odpadních vod, ekologické studie, ochrana životního prostředí


Související články
Odstranění legionelly pomocí úpravny vody
Odstranění legionelly pomocí úpravny vody

Legionella není jenom název zákeřné nemoci používaný v historii, protože se s ní můžeme setkat i v dnešní době. Bakterie Legionelly se běžně vyskytují ve vodě a vodních systémech nejčastěji v bojlerech, teplovodních potrubích nebo klimatizacích. A právě díky kvalitním úpravnám vody se již běžně s touto chorobou nesetkáme. Společnost GORO spol., s.r.o. je na trhu již 27 let a moc dobře ví, co je v této oblasti důležité.


TOPAS - čistírny odpadních vod
TOPAS - čistírny odpadních vod

Komplexní řešení čištění odpadních vod nabízí firma TopolWater, s.r.o. Tato společnost vyrábí kontejnerové čistírny TOPAS. Výroba se uskutečňuje v Čáslavi, odkud firma pochází. Mají vlastní originální řešení a speciální technologické řešení, které je chráněno patentem.


EIA či IPPC? Poradí vám společnost E-expert!
EIA či IPPC? Poradí vám společnost E-expert!

Plánujete nový záměr nebo změnu stávajícího provozu? Nevíte, která povolení bude váš projekt vyžadovat, zda EIA nebo IPPC? Obraťte se na společnost E-expert, spol. s r.o., která poskytuje poradenství v oblasti životního prostředí při přípravě a realizaci vašich záměrů. Čerpáme také z nejnovějších poznatků z Environmentální konference, na které se řešila právě problematika dokumentace EIA a IPPC. Další ročník konference se bude konat na podzim na Slovensku.


Třídění odpadu je pro 72% Čechů běžná záležitost
Třídění odpadu je pro 72% Čechů běžná záležitost

Třídění odpadu je nyní pro většinu lidí nyní naprosto běžné a papír či plastové lahve již do obyčejné popelnice vyhazuje bez rozmyslu jen málokdo. To však neznamená, že tomu tak bylo vždy, za 15 let prošla oblast recyklace a třídění odpadu velkým vývojem.