Dětské oční centrum Kukátko


Krakovská 1392/7, Praha 1 110 00

Dětské oční centrum Kukátko v Praze je moderní pracoviště poskytující komplexní a vysoce kvalitní léčbu očí Vašich dětí.

Vyšetření i vlastní léčba očí bude díky pirátské výzdobě celého centra, vybavené dětské herničce i přístupu našeho personálu pro Vaše děti radostí.
Objednáme Vás ihned.

Specializovaná dětská oční ambulance nabízí komplexní péči o zrak dětí od narození do 15 let. Chod zabezpečují zkušení oční lékaři se zaměřením na dětskou oftalmologii i strabolog, který je zárukou správné diagnostiky šilhání. Ambulance je vybavena nejmodernějšími přístroji vhodnými pro vyšetřování dětí.
Zaměřuje se také na práci s dětmi s horší komunikací nebo vývojovými vadami jako je autismus či Dawnův syndrom.
Dětská oční ambulance nabízí tyto služby:
- základní oftalmologické vyšetření dětí
- specializované vyšetření dětských zrakových vad (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, tupozrakost, šilhání)
- vyšetření tzv. preverbálních dětí – od narození do období, kdy dítě začne komunikovat
- vyšetření dětí s problémem komunikace např. při autismu, Downově syndromu atp.
- strabologická poradna
- ortoptická a pleoptická péče (léčba šilhání a tupozrakosti)
- průplach slzných kanálků miminek
- měření přístrojem Plusoptix – preventivní screening pro děti od 6 měsíců, který jednoduše během několika vteřin změří dioptrie očí (refrakce), rohovkové reflexy, velikost zornic, ale hlavně odhalí dětské zrakové vady jako je tupozrakost, šilhání či astigmatismus, případně jiné oční problémy, které by měly být komplexně vyšetřeny.

Léčba zrakových poruch dětí
Léčba je založena na individuálním přístupu k dětem tak aby byli dostatečně motivovány. Jedná se o komplexní intenzivní cvičení pod dohledem zkušených specialistů, s pomocí přístrojů i formou hry. Na našich webových stránkách je navíc možné najít řadu informací k problematice dětských očních vad, včetně poradenství, jak co nejlépe zvládnout cvičení očí v domácím prostředí.

Velký důraz klademe také na prevenci očních vad dětí

IČ: 29148651
DIČ: CZ29148651
Okres: Praha-město
Právní forma: společnost s r. o.
Počet zaměstnanců: 6 - 25 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Magda Pravdová

Oční vady u dětí - včasná diagnóza a léčení

Oční vady u dětí - včasná diagnóza a léčení

Věděli jste, že většinu očních vad je třeba diagnostikovat a hlavně začít léčit už v raném dětském věku? Zrakové funkce jsou definitivně rozvinuty už okolo šesti až osmi let věku dítěte. Přesto se dětským očím v některých případech nevěnuje dostatečná pozornost - někdy z důvodu neznalosti, jindy kvůli nespolupráci dítěte. Velký problém je také dlouhá objednací doba k dětským očním specialistům. V Dětském očním centru Kukátko na Praze 1 se setkáte s odborníky na dětský zrak, kteří navíc vědí, jak si přimět děti ke spolupráci. Významně jim k tomu pomáhá přátelské prostředí celého centra.Další produkty a služby
  • zdravotnické služby, zdravotní ústavy, poskytování zdravotní péče, lékař a pacient
  • péče o zdraví, zdravotnická zařízení, odborné zdravotnické služby, ostatní zdravotnické profese


Související články
Léčba osteoporózy
Léčba osteoporózy

Léčbě osteoporózy se věnují ve společnosti Mediekos Ambulance s.r.o. Jejich ambulanci můžete navštívit v Bruntále. Další ambulance se nachází v několika městech Zlínského kraje, přilehlého Valašska a také na Slovensku. Osteologické centrum se této problematice věnuje již více jak 20 let. Řídnutí kostní tkáně může postihnout jak dospělé, tak i děti, a proto se v těchto ambulancích zaměřují na všechny pacienty, i na pacienty dětského věku.


O společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o.
O společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o.

Mediekos Ambulance, s.r.o. vznikla ve Zlíně roce 1992 jako nestátní zdravotnické zařízení zabývající se laboratorní diagnostikou. Od roku 1996 se zabývá metabolickou medicínou v oblasti poruch lipidů a poruch kostního metabolismu. V roce 1998 vzniklo první Osteologické pracoviště ve Zlíně, kde se vytvořil model systémové péče o nemocné s metabolickými poruchami skeletu.


HEMOROIDY (hemeroidy) a fissury – léčba hemoroidů – odstranění hemoroidů - řitní trhliny
HEMOROIDY (hemeroidy) a fissury – léčba hemoroidů – odstranění hemoroidů - řitní trhliny

Naše společnost ON CLINIC, s.r.o. – ProctoClinic poskytuje zdravotnické služby již déle než 19 let v Praze a více než 15 let v Brně. A to v centru měst, v příjemném prostředí. Za tu dobu jsme ošetřili přes 20.000 pacientů.


Výživové poradenství, kruhový trénink i konzultace s trenérem ve Frýdku-Místku
Výživové poradenství, kruhový trénink i konzultace s trenérem ve Frýdku-Místku

Stravovací návyky a pohyb jsou součástí našeho každodenního života, a jakmile nefunguje správně jedno nebo druhé, tak i náš životní styl ztrácí na kvalitě. O svoje zdraví musíme pečovat, a když si nevíme rady, tak je na místě odborné poradenství v oblasti zdravého stravování i vhodného pohybu. A se startem i pokračováním vám nejen poradí, ale také pomůžou v centru sportu a výživy LION CROSS ARENA s.r.o., Frýdek-Místek.