Mesto Frydlant nad Ostravici - v slovenčineMesto Frydlant nad Ostravici - EnglishMesto Frydlant nad Ostravici - DeutschMesto Frydlant nad Ostravici - polskiMesto Frydlant nad Ostravici - in italianoMesto Frydlant nad Ostravici - en espanola

Město Frýdlant nad Ostravicí

Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí.

Město Frýdlant n.O.:
- katastrální výměra 2 188 ha
- počet obyvatel 9 674
- spojení vlakové na Ostravu a v opačném směru Valašské Meziříčí, Kojetín; motorový vlak na Ostravici
- autobusové spojení na Ostravu, Frenštát, Slovensko.

Město Frýdlant n.O. (357 m n.m.) je podhorské město, které leží v údolí řeky Ostravice pod Lysou horou (1323 m n.m.) a díky své geografické poloze bývá často nazýván vstupní bránou do Moravskoslezských Beskyd.

Ve starých latinských textech najdeme název Vriedelanth, v německých Friedland. Vznik jména má svůj původ v němčině, pravděpodobně ze dvou slov: Land znamená země a vrieden chrániti (území, které je nutno střežit).

Příkaz k osídlení území v okolí řeky Ostravice pochází z roku 1256, kdy na sněmu v Opoli rozhodl král Přemysl Otakar II. ve sporu mezi knížetem těšínským a biskupem olomouckým, že hranici zemskou zde bude tvořit řeka Ostravice.
V letech 1285 - 1300 vzniká osídlením tohoto území léno Místecko - Frýdlantské. Roku 1300 se setkáváme se jménem Jindřich z Frýdlantu.

Město poskytuje návštěvníkům různorodé kulturní i sportovní vyžití. Své sídlo zde mají nejen pěvecké sbory, ale také dechové hudby, folklorní soubory, cimbálová muzika a další zájmová sdružení. K nejvýznamnějším rodákům patří bezesporu grafik a malíř Ferdiš Duša (1888 – 1958), který vstoupil do dějin českého výtvarného umění zejména svými grafickými cykly, které zobrazují Ostravsko 30. let. Návštěvníkům Beskyd nabízí zpestření při jejich putování také Galerie uměleckého smaltu a litiny, která je umístěna v prostorách kulturního domu. Jádro tohoto souboru tvoří díla, které město získává jako výsledky Mezinárodních sympozií Frýdlantský umělecký smalt.

Kdo touží po aktivním odpočinku, najde se pro něj ve Frýdlantě nad Ostravicí a okolí nejlepší podmínky. Již před více než sto lety byla ve městě založena tělovýchovná jednota Sokol. V posledních letech vznikla nová moderní sportoviště. Celoročně je vám k dispozici Hala Sport v sousedství fotbalového hřiště s posilovnou, kurty na badminton a pingpongovými stoly. Tenisová hala se 4 dvorci a letním tenisovým areálem se nachází v blízkosti koupaliště s tobogánem. Milovníci volejbalu mohou zavítat na kurty u Sokolovny nebo na hřiště pro plážový volejbal u splavu. Aktivně odpočívat lze v několika nových fitcentrech. Mekkou všech, kteří holdují aktivnímu odpočinku, se stalo Sportovní a relaxační centrum Kotelna, kde najdete hřiště pro beach volejbal, squashová hřiště, tenisové kurty s umělým povrchem, bazén s podvodním osvětlením a 5 vodními atrakcemi, saunu, solárium, vířivku a masážní boxy. Kotelna je bezbariérová.
V zimním období jsou v okolí města vhodné terény pro turistiku na lyžích, kdo potřebuje ještě větší vzrušení, může zkusit paragliding na nejvyšším vrcholu Ondřejníku Skalce.

VÍCE
QR
kód
Plánovač
trasy
Firmy
v okolí

Město Frýdlant nad Ostravicí
Náměstí 3
Frýdlant nad Ostravicí
739 11


IČ: 00296651


DIČ: CZ00296651
Okres: Frýdek-Místek
Právní forma ostatní
Počet zaměstnanců: 101 - 500 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Mgr. David Pavliska


Telefon:

+420 558 604 111

+420 604 202 693
+420 725 115 747


Email:

posta@frydlantno.cz


Web:

www.frydlantno.cz


Fax:

+420 558 676 279


Další produkty a služby
  • veřejná správa, městské magistráty, poskytování grantů a dotací, státoobčanská řízení, integrovaný záchranný systém
Plastová okna Zlín

Plastová okna Zlín

Pusťte si do domu sluníčko pomocí velkých a krásných oken. Naše společnost je autorizovaným obchodním...

Železo a železný šrot vykoupíme za nejlepší ceny – Krnov

Železo a železný šrot vykoupíme za nejlepší ceny – Krnov

Hledáte možnost, kam prodat železný šrot? Každý se samozřejmě také dívá na cenu a chce se svého šrotu vytěžit...

Střechy na klíč - kompletní realizace

Střechy na klíč - kompletní realizace

Už delší dobu přemýšlíte o nové střeše? Ta vaše už z nějakého důvodu není, co bývala? Má mnoho desítek let za...

Krby a kamna - kombinované sestavy

Krby a kamna - kombinované sestavy

Stavba krbů a kamen Praha, pod vedením Tomáše Jíry, je společnost, která se zabývá kamnářstvím...