CGB laboratoř a.s. člen skupiny Agel


Kořenského 1210/10, Ostrava - Vítkovice 703 00

CGB laboratoř a.s. Ostrava, člen skupiny Agel.
Privátní laboratoř klinické patologie a lékařské genetiky.
Referenční laboratoř pro prediktivní diagnostiku:
- karcinom prsu
- kolorektální karcinom
- nemalobuněčný karcinom plic.
Laboratoř klinické patologie:
- bioptická vyšetření v celé šíři odběrových postupů
- imunohistochemická vyšetření
- svalové biopsie
- konzultace nálezů do 7 dnů
- cytologická vyšetření v celé šíři odběrů
- peroperační bioptická vyšetření
- preventivní onkopatologie
- cytoonkologický screening - screening karcinomu děložního hrdla - liquid based cytology (LBC)
- tenkojehlová punkční diagnostika
- provádění pitev dle požadavků klinik
- zavedení telepatologie do praxe
- přednášková a publikační činnost

Laboratoř lékařské genetiky:
- klasická cytogenetika - prenatální a postnatální cytogenetická vyšetření
- vyšetřování tkání z potratů
- FISH metody
- genetická vyšetření kostní dřeně pro hematoonkologii
- preimplantační diagnostika, metoda FISH a
MICROARRAY.

IČ: 25386735
DIČ: CZ25386735
Okres: Ostrava-město
Právní forma: akciová společnost
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: RNDr. Magdalena Uvírová

Vyšetření embryí nejnovější metodou microarray (pro IVF)

Vyšetření embryí nejnovější metodou microarray (pro IVF)

Vyšetření embryí nejnovější metodou microarray (pro IVF) provádí firma CGB laboratoř a.s., akreditované školící pracoviště v oboru patologie a genetiky se sídlem v Ostravě: - změny počtu chromosomů (chromosomové aneuploidie) jsou nejčastější příčinou selhání in vitro fertilizace (IVF), spontánních abortů a ve vzácnějších případech příčinou abnormálního průběhu těhotenství a narození dítěte s chromosomovou (genetickou) aberací. Většina těchto aneuploidií vzniká v pozdních stádiích vývoje vajíčka a četnost roste s věkem matky V současnosti je již možné vyšetřit z jedné buňky embrya aneuploidie všech 24 lidských chromosomů, popřípadě translokace chromosomů (přestavby). Jednou z platforem, která byla vyvinuta speciálně pro preimplantační testování embryí je 24sure od společnosti BlueGnome, Illumina. Cílem vyšetření je vybrat embryo s normálním počtem chromosomů pro embryotransfer a zvýšit tak úspěšnost IVF cyklu. Screening všech 24 chromosomů lze provést v různých stadiích vývoje oplozeného vajíčka nebo embrya (polární tělísko, blastomera, trofoektoderm). Výběr záleží na zkušenostech IVF centra, charakteru IVF cyklu (embryotransfer v 5. den po oplození, nebo zamražení embryí), či na zdravotní anamnéze rodičů. Vyšetření aneuploidií všech 24 chromosomů snižuje riziko potratu z přibližně 33% na 7% a zvyšuje úspěšnost IVF cyklu na přibližně 40%. Pro koho je vhodné preimplantační genetické vyšetření (PGS, PGD) embryí: - vyšší věk matky - opakované potrácení - opakované neúspěšné IVF cykly - potrat nebo porod plodu s chromosomovou abnormitou - abnormální karyotyp rodičů


Test Septin 9 pro detekci rakoviny tlustého střeva, Ostrava

Test Septin 9 pro detekci rakoviny tlustého střeva, Ostrava

Máte v rodinné anamnéze zvýšené riziko výskytu rakoviny tlustého střeva? nebo Patříte do věkové kategorie nad 50 let ? Většina zdravotních pojišťoven v rámci preventivních programů nabízí příspěvek na vyšetření za účelem prevence rakoviny tlustého střeva, nehrazeného z veřejného zdravotního pojištění. Neváhejte tedy a podstupte jednoduchý krevní test pro včasnou detekci kolorektálního karcinomu - rakoviny tlustého střeva a konečníku. Laboratorní testy v Ostravě provádí CGB laboratoř a.s. Aktuálně je u nás výhodná cena provedení krevního testu - 2500,- kč ! V případě, že testy diagnostikují zvýšené riziko výskytu kolorektálního karcinomu, bude Vám doporučena kolonoskopie pro potvrzení či vyvrácení diagnózy.


Bioptická, cytologická laboratoř, molekulární patologie Ostrava

Bioptická, cytologická laboratoř, molekulární patologie Ostrava

CGB laboratoř a.s. - bioptická laboratoř, bioptické vyšetření, histochemické vyšetření, cytologická laboratoř - studie chromosomů, cytogenetické analýzy, gynekologická cytologie - screening, vyšetření děložního čípku, cytologie plicní, mammy, gastrointestinálního traktu, výpotků, štítné žlázy, vyšetření prsu, laboratoř molekulární patologie, vyšetření plodové vody, Crohnovy choroby, cystické fibrózy, celiakie, lidské papilomaviry, chlamydie, karcinomy, molekulární genetika, preimplantační diagnostika, svalové biopsie.


Krevní test pro časnou detekci karcinomu tlustého střeva

Krevní test pro časnou detekci karcinomu tlustého střeva

Krevní test Septin9: - časné zjištění karcinomu tlustého střeva - lékař odebere krev, která se zašle do diagnostické laboratoře k analýze - výsledky po týdnu. Ročně na karcinom tlustého střeva zemře na celém světě 500000 lidí, proto se nechte vyšetřit včas a pravidelně.


Testy HPV, zjištění nádoru děložního hrdla, děložního krčku

Testy HPV, zjištění nádoru děložního hrdla, děložního krčku

Nová nadstandardní služba pro ženy - specializovaná metoda LBC (Liquid-Based Cytology) -vyšetření gynekologické cytologie: - místo působení lidského papilomaviru HPV - zpracování stěru z děložního hrdla provede gynekolog - následně zaslány do CGB laboratoře a.s. - výsledky do 1 měsíce. Máme smlouvu se všemi pojišťovnami.


Laboratoře patologie, molekulární genetiky, cytogenetiky Ostrava

Laboratoře patologie, molekulární genetiky, cytogenetiky Ostrava

Nabízíme služby lékařských laboratoří v těchto oborech: - patologie, patologická laboratoř: - bioptické vyšetření (diagnostika z tkáňových vzorků) - imunohistochemické vyšetření - peroperační rychlé bioptické vyšetření - histochemické vyšetření - cytologické vyšetření (cytologie - gynekologická a negynekologická, plicní, mamma, gastrointestinální trakt, výpotky, štítná žláza), tenkojehlová punkční diagnostika - molekulární patologie (molekulárně genetická a molekulárně cytogenetická vyšetření) - provoz pitevní (komplexní diagnostika pitva zemřelého) - molekulární genetika - molekulárně genetické vyšetření: - dědičná nebo získaná onemocnění - nádorová onemocnění - přítomnost infekce - plodová voda - cytogenetika: - mikroskopické vyšetření chromosomů - metody vyšetřovací: klasická cytogenetická analýza, fluorescenční in situ hybridizace (FISH), komparativní genomová hybridizace (CGH), multicolour FISH (m-FISH). Provádíme screening cervikovaginální cytologie - screening karcinomu děložního hrdla, HPV testace!Další produkty a služby
  • realizace bioptických vyšetření, testy otcovství, zkoušky biologické a mikrobiologické, klinická patologie


Související články
Rozbory vod Říčany
Rozbory vod Říčany

Z jara rychlostí blesku vstupujeme do léta. Jakmile nastanou vyšší venkovní teploty, už myslíme na koupání. Jenomže u každé říčky, jezera, řeky i potoku potřebujeme nejprve zjistit kvalitu vody. Na rozbory vody v Říčanech jsou specialisté ve společnosti Vodohospodářská laboratoř Říčany s.r.o. Zde vám provedou rozbory vody ze studny, z vodovodu, ale také kvůli koupání z kdejaké vodní nádrže.


Přírodní radionuklidy ve vodách, rozbory potravin
Přírodní radionuklidy ve vodách, rozbory potravin

Díky moderní technice a laboratořím můžete dnes snadno zjistit, jakou vodu používáte na vaření, koupání, atd., jestli potraviny, které nakupujete, jsou opravdu pro zdraví prospěšné. A to vše s vysokou spolehlivostí díky akreditaci laboratoře. Pokud právě tyto služby hledáte a ještě mnohem více, tak je vám k dispozici Orlická Laboratoř, s.r.o. se sídlem v České Třebové.


Novinka - LinKine™ Labeling Kity od společnosti Abbkine
Novinka - LinKine™ Labeling Kity od společnosti Abbkine

Oblast vědy a také techniky postupuje velkými kroky každým dnem kupředu. Medicína, biologie i genetika má v dnešní době velké zastoupení. V oblasti molekulární biologie a genetiky pracuje firma Biogen Praha, s.r.o., která navázala spolupráci se společností Abbkine. Společně tak přináší nabídku primárních a sekundárních protilátek, mezi kterými najdete polyklonální protilátky, lehké řetězce specifických sekundárních protilátek a další.


Akreditovaná laboratoř pro cytologické a histologické vyšetření
Akreditovaná laboratoř pro cytologické a histologické vyšetření

Spolupráce s laboratořemi je nedílnou součástí zdravotnictví. Odběry různých vzorků je potřebné důkladně vyšetřit, aby byla následně pacientovi poskytnuta odpovídající léčba. Pokud chcete spolupracovat s profesionály a moderními metodami, tak v tom případě si vyberte laboratoř DIMOLab s.r.o. se sídlem v Přerově.