Dřevostavba nebo zděný dům?

Investice do výstavby vlastního domu sebou nese nemalá rizika, se kterými je třeba počítat hned na začátku. Rozhodujete-li se mezi dřevostavbou a zděným domem, zvažte nejprve výhody a nevýhody obou typů staveb. Předejdete tak dalším „skrytým“ nákladům v budoucnu.


Výhody a nevýhody dřevostaveb

Je všeobecně známo, že dřevostavby patří do kategorie staveb s nižšími pořizovacími náklady. Výhodami těchto staveb jsou i neobvyklá rychlost a nízká energetická náročnost výstavby, menší tloušťka obvodové konstrukce a rychlost vytopení celého domu. Zdálo by se, že dřevostavba je nad zděným domem jasným vítězem. Jenže tento typ staveb má i své nevýhody. Jsou to hlavně kratší životnost, nižší požární odolnost, nestálost materiálu a nižší komfort bydlení oproti zděným domům.

Výhody a nevýhody zděných domů

Zděné domy mají díky použitým materiálům a tloušťce stěn lepší zvukovou izolaci, výbornou schopnost držet teplo po dlouhou dobu po vytopení (velká úspora na energiích oproti dřevostavbám), dlouhou životnost a v neposlední řadě lepší schopnost odolávat povětrnostním vlivům typickým pro české klimatické podmínky. Nevýhodou zděných domů je obvykle vyšší cena a pomalejší výstavba kvůli dodržování technologických přestávek.  

A co kdyby šly výhody dřevostaveb a zděných budov spojit dohromady?

Zděný dům na klíč v ceně dřevostavby

Zděný dům na klíč od společnosti STAVEBNÍ PRÁCE Jozef Uhrinek je řešením, pokud chcete získat zděný dům za cenu dřevostavby v rekordním termínu. Díky optimalizaci nákladů, využívání moderních technologií výstavby a příznivým podmínkám u dodavatelů je firma schopna konkurovat i těm nejlevnějším typům dřevostaveb při zachování maximálního komfortu bydlení.

Stavební práce Znojmo

Chcete-li získat zděný dům na klíč v rekordním čase a za podobných cenových podmínek jako u dřevostavby, obraťte se na společnost STAVEBNÍ PRÁCE Jozef Uhrinek, která realizuje nejen výstavbu rodinných domů a komerčních objektů, ale i dílčí stavební práce ve Znojmě a okolí, jako jsou např. půdní vestavby, montáže sádrokartonů, střešních oken, zateplování budov, fasád a další.

Pro více informací o nabízených službách kontaktujte firmu na e-mail uhrinek.j@seznam.cz nebo na čísle 773 987 621.    

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.edb.cz/firma-580668-jozef-uhrinek-strachotice-micmanice

Vydáno 21.03.2013
749 Zhlédnutí
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Jozef Uhrinek
WEBOVÁ STRÁNKA
Jozef Uhrinek
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Strachotice-Micmanice 363
Strachotice-Micmanice 671 29

uhrinek.j@seznam.cz
+420 773 987 621


Najdete nás také zde:

ARES
captcha