Mechanické zkoušky materiálu – trhací zkoušky a Charpyho kladivo

Akciová společnosti TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA patří mezi akreditované certifikované orgány, provádějící atestace na různé typy strojů a zařízení. Zkušební laboratoř je schopná po domluvě s klientem provést jakékoliv zkoušky strojních částí i kompletních dílů. Disponuje řadou pracovišť, od zkušebny důlních výztuží přes zkušebnu hydrauliky až po měřící pracoviště. Provádí samozřejmě i mechanické zkoušky, a to tahem i rázem.

Mechanické zkoušky materiálu

Trhací zkoušky

Trhací zkoušky neboli zkoušky tahem provádí společnost TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA pomocí zkušebního stroje ZD 10/90. Zkouška může být uskutečněna jak v normativním prostředí, tak v rámci atypických vzorků nestandardizovaných měřících postupů. Pomocí trhacích zkoušek lze testovat např. lepené a pájené spoje, dřeviny či tenké profily. Trhací zkoušky se provádí buď tahem za teploty okolí či tahem za snížené teploty.

Materiálové zkoušky a atesty - Opava


Zkouška rázem v ohybu – Charpyho kladivo

Laboratoř je vybavena rovněž Charpyho kladivem, díky kterému provádí zkoušky rázem v ohybu. Jde o moderní Charpyho kladivo LabTest CHK 450 J, umožňující digitální snímání úhlu a přesné nastavení. Charpyho kladivo je doplněno výměnným břitem s 2 mm rádiem, odpovídající platným normám ISO.

Společnost TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA zajišťuje komplexní služby v oblastech atestace a zkoušení. Disponuje řadou specializovaných pracovišť. Ať už potřebujete zajistit certifikaci strojů, zkoušení výrobků a strojních zařízení či kalibraci měřidel, v opavských laboratořích naleznete řešení.

Mechanické zkoušky materiálu – zkoušky tahem i rázemVydáno 16.11.2016
591 Zhlédnutí
Topováno 22.07.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Akreditované laboratoře - vaše cesta k certifikaci

Akreditované laboratoře - vaše cesta k certifikaci
Potřebujete získat certifikaci pro vaše výrobky z oblasti strojů, strojních zařízení či třeba hořlavých materiálů? Pak vám pomůže společnost TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA. Kromě certifikace vám vaše výrobky naše zkušební laboratoř také ochotně vyzkouší a provede jejich technickou prohlídku. Mimo to ...

Nedestruktivní zkoušky strojních částí i kompletních strojů

Nedestruktivní zkoušky strojních částí i kompletních strojů
Akreditovaná zkušební laboratoř provádí jakékoli zkoušky strojních částí i kompletních strojů, hydrauliky a defektoskopie. Rádi vám zašleme seznam všech výrobků, které zkoušíme a pokusíme se vyhovět veškerým požadavkům, od zkoušení defektoskopie ocelových lan přes zkoušky pásových a hřeblových ...
PODSTRÁNKY

Kalibrační laboratoř

Kalibrační laboratoř
Akreditovaná kalibrační laboratoř pro kalibraci a servis měřidel

Zkušební laboratoř

Zkušební laboratoř
Akreditovaná zkušební laboratoř na zkoušení důlních výztuží, hydrauliky, lan a materiálů

Inspekce výtahů, certifikace strojů a osob

Inspekce výtahů, certifikace strojů a osob
Inspekce výtahů a zvedacích zařízení, certifikace strojů, hořlavých materiálů, certifikace osob
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA, a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
TECHNICKÉ LABORATOŘE OPAVA, a.s.
www.tlo.cz
Adresa

Adresa

Těšínská 2962/79b
Opava 746 01

info@tlo.cz
+420 553 759 842


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha