Rozárium Olomouc - druhá největší růžová zahrada v České republice

Chcete vyrazit na netradiční výlet? Podívejte se do Rozária v prostoru Výstaviště Flora Olomouc. Můžete se těšit na překrásnou procházku růžovou zahradou, jejíž podoba je značně ovlivněna plány a vizemi renomovaných zahradních architektů.

Rozárium se může pochlubit sbírkou tří tisíc růžových keřů

Moderní místo pro setkávání v botanické zahradě Olomouc

Rozárium má letos za sebou první etapu velkorysé rekonstrukce. Obnova olomoucké růžové zahrady rozvíjí a navazuje na představu architekta Emila Zavadila. Na jeho kvalitní práci ze 70. let v současné době navázal stejně renomovaný architekt Zdeněk Sendler. Unikátní prostor evokující ledové kry by však neměl být jen významnou památkou zahradní architektury, ale hlavně moderním místem, kde se lidé rádi potkávají a tráví spolu čas.

Rozárium Olomouc je nedílnou součástí botanické zahrady


Výstaviště Flora Olomouc pečuje o růžovou zahradu s tradicí

Rozárium vzniklo jako součást botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc v letech 1970 – 1972 z iniciativy Rosa Klubu Českého zahrádkářského svazu. Na 3,5 hektaru velké ploše původní městské skládky odpadků tak vznikla netradiční růžová zahrada v prostředí přísně geometrických betonových polí. Se svou sbírkou tří tisíc keřů tří stovek odrůd růží se jedná o druhé největší rozárium v České republice, které se navíc může chlubit více než padesátiletou tradicí.

Druhá největší růžová zahrada v republiceVydáno 20.12.2016
800 Zhlédnutí
Topováno 28.04.2017
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
www.flora-ol.cz
Adresa

Adresa

Wolkerova 37/17
Olomouc 779 00

info@flora-ol.cz
+420 585 726 111


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha