Slezská univerzita
v OpavěSlezská univerzita v Opavě na prahu dalšího čtvrtstoletí

Slezská univerzita v Opavě v loňském roce oslavila své dvacáté páté narozeniny. Stala se tak mladou dámou. Dámou plnou života, neboť univerzita je opravdu živý organismus. Tvoří ji především studenti, pedagogové, vědečtí pracovníci a další živí lidé, kteří se v ní vzdělávají, pracují, bádají… Právě oni dávají své alma mater život a tvář, vytvářejí její image na veřejnosti a jsou nositeli odkazu těch, kteří stáli u jejího vzniku.

Dvacet pět let Slezská univerzita v Opavě

Dvacet pět let života Slezské univerzity v Opavě to je také celá řada úspěchů

Za dvacet pět let existence Slezské univerzity v Opavě si akademická obec v Opavě a v Karviné prožila celou řadu krásných okamžiků. Momentů, které ji posunuly o něco dál, staly se startem dalšího rozvoje nebo prostě jen důkazem, že vznik instituce byl důležitým nejen pro region širšího Slezska, stejně jako je oprávněná její dnešní existence. Nesmíme zapomínat ani na vyjádření podpory vzácnými návštěvami, mezi nimiž nechyběly ty prezidentské, ministerské či velvyslanecké, stejně jako akademické hosty ze zemí, které od obou sídelních měst dělí stovky i tisíce kilometrů, a které pro slezskou vysokou školu znamenaly a znamenají především rozšíření studijních i pracovních možností posluchačů i pedagogů. Jen namátkou můžeme ze čtyřiceti zemí světa, kam z Opavy a Karviné vyjíždí (a odkud naopak zase do Opavy a Karviné přijíždí) jmenovat Německo, Španělsko, Anglii, Norsko, Rusko, Island, Japonsko či USA, o významu spolupráce s vysokými školami Visegradské čtyřky pro uplatnění v evropském prostoru ani nemluvě.

Dvacet pět let života Slezské univerzity v Opavě to je také celá řada úspěchů na pedagogickém, vědeckém i společenském poli, které zařadily z pohledu věků ještě mladou univerzitu na bok daleko starších a možná v očích veřejnosti renomovanějších vysokoškolských vzdělávacích institucí. Astronomové, historici, politologové, ekonomové, podnikatelé či jazykovědci se po absolutoriu dokáží prosadit doma stejně jako na mezinárodní scéně. Jejich jména se pravidelně objevují v médiích, kde se dělí s veřejností o názory na dění kolem nás, posilují uvědomění si svébytnosti naší země či prezentují úspěchy ve vědeckém i uměleckém světě. Z regionálního pohledu je Slezská univerzita už od svého vzniku patriotem, hrdým na ojedinělou a bohatou historií kraje, kde se zrodila a kde může předávat moudrost a vědění dalším generacím.
FIREMNÍ ČLÁNKY


Zaostřete do Opavy a Karviné. Slezská univerzita se otvírá i Vám!

Zaostřete do Opavy a Karviné. Slezská univerzita se otvírá i Vám!

Je mladá, ale každým coulem dáma. Je otevřená lidem i nápadům. Je svá a jde si vlastní cestou. To je Slezská univerzita v Opavě. Šance studovat na jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících českých veřejných vysokých škol se otevírá právě teď i Vám.

Vydáno 13.01.2016
Investice do studentů – to je filozofie Slezské univerzity v Opavě

Investice do studentů – to je filozofie Slezské univerzity v Opavě

Investujeme do studentů. Až 60 000 korun v prvním roce studia pro ty, kteří mají talent a chuť na sobě pracovat. To je filozofie Slezské univerzity v Opavě.

Vydáno 25.01.2016
Termín podání přihlášek na vysoké školy je za dveřmi. Podejte si tu svou na Slezskou univerzitu v Opavě!

Termín podání přihlášek na vysoké školy je za dveřmi. Podejte si tu svou na Slezskou univerzitu v Opavě!

Nepodceňte svou přípravu na přijímací zkoušky na vysokou školu. Šance studovat na jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících českých vysokých škol se otevírá právě teď i Vám. Slezská univerzita v Opavě nabízí řadu studijních oborů na bakalářském, magisterském i doktorském stupni a vybere si opravdu každý. Termín podání většiny přihlášek je již 28. února 2018.

Vydáno 27.02.2013Vydáno 19.01.2017
132 Zhlédnutí
Topováno 08.10.2018