Automatický kotel s dotací ano, či ne?

Udržet teplo domova dá někdy hodně práce a námahy. O tom ví majitelé domů vlastnící starý ruční kotel své. Přitom náklady na pořízení ekologického automatu nemusí být vysoké a rozhodně přináší mnoho pozitiv – jeho provozem ušetříte spoustu financí, práce i času. Na výhody automatického kotle, stejně jako na možnost získání dotací na pořízení tohoto typu kotle jsme se zeptali Pavla Škrobálka z divize tepelné techniky firmy Centrum nářadí.


Jak je to s dotacemi na kotle?

Dotaci ve výši až 40 tisíc lze získat na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní automatické kotle na uhlí nebo biomasu. Podmínkou však je, že kotle musí splňovat alespoň 3. emisní třídu a musí být řádně certifikovány. V kotlíkové dotaci neuspějí například ty kotle, jež nemají homologaci pro ČR, nesplňují bezpečnostní požadavky anebo nejsou opatřeny patřičnými
certifikáty. Pokud si zákazník vybere Centrum nářadí, vše od papírování, zajištění dotace, výběru a montáže kotle až po jeho servis zařídíme za něj. Nemusí tak dělat prakticky nic.

Proč je dobré pořídit si automatický kotel na tuhá paliva?

Kotel topí sám a udržuje nadstavenou teplotu stejně jako plynové nebo elektrické topení, ale za výrazně nižší náklady. I přesto, že spaluje tuhá paliva (jako např. uhlí), je ekologický, díky řízenému spalování se nekouří z komínu a v neposlední řadě velmi šetří náklady za vytápění. Ve zkratce se jedná o nejlevnější vytápění současnosti, které je velice šetrné k životnímu prostředí.

 

Je složité tento kotel ovládat?

Vůbec ne. Kotel nastavíme při spouštění na požadované parametry a uživatel nemusí na nastavení vůbec sahat, kotel si řídí výkon úplně sám. Jedinou starostí uživatele je, aby doplnil palivo a vybral popel.

 

Jak dlouho vydrží palivo v zásobníku?

Palivo vydrží minimálně tři dny při plném  výkonu kotle. Z praxe však víme, že tato doba je delší - většinou se jedná o 5 a více dní. Standardně se používá 300l násypka, ale je možné dodat 500 l a tím provozní dobu prodloužit o několik dní.

 

Jaké palivo je pro automatický kotel nejvhodnější?

Většinou platí, že nevhodnější palivo je vždy to nejlevnější. V současné době je to tedy hnědé uhlí – jednak má největší výhřevnost a jednak je momentálně nejlevnější. Všeobecně pak platí, že se vyplatí nakupovat palivo v letních měsících, protože bývá levnější než v sezoně.

 

Jaké palivo se dá spalovat a jak je složité přejít na jiný druh paliva?

Umíme spalovat uhlí, dřevěné pelety, dřevěné pelety s kůrou, agro pelety i obilí. Pokud bude chtít zákazník změnit v provozu palivo, stačí v menu najít funkci Volba paliva, vybrat palivo, se kterým chce topit, a protože má kotel přednastavené hodnoty, sám se přepne do vybraného režimu. Uživatel tedy nemusí žádné hodnoty měnit.

 

Jak probíhá realizace?

Na začátku proběhne prohlídka místa realizace, kde navrhneme způsoby zapojení automatického kotle do systému ústředního topení. Velmi záleží na připojení automatického kotle do systému ústředního topení, abychom mohli využít veškeré funkce automatického kotle a nenarušili stávající hydrauliku topného systému. Toto vše poskytne firma Centrum nářadí zcela zdarma za předpokladu následného vytvoření cenové nabídky. Pokud se zákazník pro realizaci rozhodne, trvá veškerá montáž jeden den. Ráno začneme a večer zákazník topí už v novém kotli. Po montáži přijede servisní technik, který kotel se zákazníkem spustí a hlavně zákazníka zaučí v ovládání kotle.

 

Co když se zákazníkovi s kotlem něco stane nebo má nějaký problém?

Technická podpora je samozřejmostí. Jelikož každá automatická kotelna může být ze začátku užívání pro zákazníka technicky složitější, má každý zákazník možnost kdykoliv kontaktovat naše techniky, kteří se snaží jeho dotazy vyřešit přes telefon nebo další návštěvou přímo na místě. Veškerý záruční i pozáruční servis provádí naše firma sama, a proto jsme schopni na jakýkoli problém reagovat okamžitě.

 

V jaké výbavě je kotel dodáván?

Každý kotel je plně vybaven. Dodáván je tedy kotel, řídicí elektronika, hořák a zásobník. Kotle, které nabízí Centrum nářadí, již v sobě navíc mají zabudovanou řídicí elektroniku pro řízení systému ústředního topení, a proto není potřeba dokupovat externí řízení systému.

 

Automatický kotel je funkční moderní technologie

 

Podali jste si žádost o kotlíkovou dotaci ve druhém nebo třetím kole? Byla vám již dotace přiznána a jste v 9měsíční lhůtě, kdy byste měli automatickou kotelnu zrealizovat, ještě stále nerozhodnuti, jaký výro­bek zvolit?

Centrum nářadí podává pomoc­nou ruku. „Automatický kotel pro nás není kus železa, ale funkční moderní technologie,“ říká ředitel divize tepelné techniky Centra nářadí Pavel Škrobálek a pokračuje: „Jsme opavská firma, kte­rá se již několik let specializuje na re­alizace automatických kotelen. V sou­časné době máme na svém kontě přes 650 zrealizovaných kotelen. Autorizo­vaně zastupujeme českého výrobce s takřka 100letou tradicí, společnost Ro­jek.“ Kořeny této uznávané rodinné fir­my sahají až k roku 1921 a jsou spojeny se jménem Josef Rojek. Rojek produku­je své vlastní stroje s naprosto unikát­ní konstrukcí, bezkonkurenční je také rozsah nabízených strojů, klienti zde kromě kotlů naleznou také například obráběcí centra, velkoplošné pily, ole­povačky hran či dopravníkové systémy. „Našim zákazníkům nabízíme právě kotle Rojek, jsou totiž vyrobeny z vyso­ce odolných a kvalitních materiálů. Zá­ruka na tyto kotle je 3 roky, avšak my ji prodlužujeme na let pět. Předpokláda­ná životnost kotlů je pak až 30 let,“ do­dává Škrobálek.

Na prodejně, která sídlí na adrese Rolnická 130 v Opavě-Kateřinkách, si můžete prohlédnout celý výrobní pro­gram kotlů. Rádi vám zde předvedou automatické kotle v referenčních kotel­nách, kde můžete vidět funkční kotle, získáte informace o možnosti regula­ce topného systému a v praxi si můžete prohlédnout, v jakém komfortním re­žimu automatické kotle pracují. Budou se vám zde individuálně věnovat a zod­poví všechny nejasnosti, mýty a otázky o automatických kotelnách.

Co tedy Centrum nářadí jako certi­fikovaná prodejna nabízí? Českou kva­litu, kompletní kotelnu na klíč a tech­nickou podporu a servis s 10letou zkušeností. Samozřejmostí je profesi­onální přístup. Zdarma pak Centrum nářadí provede návštěvu v místě reali­zace, kde s vámi probere vaše požadav­ky a navrhne kotel a systém regulace. Firma garantuje provedení montáže za jeden den, a to ve vámi vybraném ter­mínu. Kotelnu předává roztopenou, funkční a zaučí majitele, jak ji obsluho­vat. Poskytuje také 24hodinovou tech­nickou podporu 7 dní v týdnu.

Po celé severní Moravě má Cen­trum nářadí mnoho spokoje­ných zákazníků. „Předáme vám kontakty, neptejte se nás, prodejců, mů­žete se zeptat konečných uživatelů na to, jak jsou spokojeni po několikaletém provozu našich automatických kote­len, jak byli spokojeni s montáží či ser­visem,“ nabízí Škrobálek a pokračuje: „Naše zkušenosti pramení z několika­letého provozu těchto kotelen. Všichni naši zaměstnanci sami v našich kotlích topí. Myslíme si, že právě tak sbírají nej­lepší zkušenosti – z praxe.“

Nesplňovali jste podmínku dota­ce? Nezoufejte. Topíte-li komfortní­mi zdroji tepla jako plynem či elektri­kou, nabízí vám Centrum nářadí stejně komfortní řešení, avšak za 1/3 ceny. Návratnost technologie je přitom do tří let: u běžného dvougeneračního star­šího nezatepleného domku jsou maxi­mální náklady na topnou sezonu včet­ně ohřevu teplé užitkové vody mezi 18 000 – 20 000 korunami. Firma na­bízí i automatické kotelny pro nízkoe­nergetické domy a novostavby, kde dle tepelné ztráty náklady dále rapidně klesají a dostávají se i na částky kolem 8 tisíc korun za topnou sezonu.

Více informací o společnosti Cent­rum nářadí, jejích aktivitách i nabíd­ce produktů naleznete na webových stránkách www.centrumnaradi.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.centrumnaradi.cz

Vydáno 07.05.2013
1262 Zhlédnutí
Topováno 01.04.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Zajišťujeme kompletní sortiment plynových kotlů jejich prodej, montáž a servis

Zajišťujeme kompletní sortiment plynových kotlů jejich prodej, montáž a servis
Zaručíme vám odbornou spolupráci, díky které vyřešíme dotace. Spolehlivě doporučíme kotle, ale také zajistíme peníze z fondů, které můžete dostat formou kotlíkové dotace. Jsme na trhu přes 15 let, takže se můžete spolehnout na mnohaleté zkušenosti naší firmy.

Kotle na tuhá paliva s dotací - Centrum nářadí

Kotle na tuhá paliva s dotací - Centrum nářadí
Chcete výrazně ušetřit za topení? Právě teď máte ideální příležitost získat dotaci na pořízení nového ekologického kotle na tuhá paliva. S bezplatným vyřízením kotlíkové dotace i získáním nového kotle vám bezplatně pomůže firma Centrum nářadí z Opavy. Jsme český výrobce s třináctiletou zkušeností v ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Centrum nářadí s.r.o. Kotle a kotlíkové dotace Opava
WEBOVÁ STRÁNKA
Centrum nářadí s.r.o.
www.tepelnatechnika.cz
Adresa

Adresa

Na Bahně 1197/5
Opava 747 05

prodejna@centrumnaradi.cz
+420 553 716 011


Najdete nás také zde:

ARES
captcha