Dřevní moučka – perspektivní surovina pro zpracovatelská průmyslová odvětví

Akciová společnost WoodflourMill navazuje na tradici mletí, rozvíjenou v obci Bělkovice-Lašťany již od 17. století. Dnes se společnost zaměřuje především na výrobu dřevní moučky ze smrkových hoblin a pilin s 5% vlhkostí. Je největším producentem dřevní moučky v ČR. Moučka je primárně využívána k výrobě dřevoplastových kompozitů a v mnohých zpracovatelských odvětvích. Firma se sama podílí na vývoji a výrobě kompozitního materiálu.

Dřevní moučka, WoodflourMill, a.s.

Dřevní moučka ze smrkových hoblin a pilin

Výsledným produktem mletí smrkových hoblin a pilin je dřevní moučka, která nachází své uplatnění ve dřevařské výrobě a dalších zpracovatelských odvětvích. Vstupním materiálem jsou hobliny a piliny, které se ještě před samotným mletím suší při vysoké teplotě. Díky tomu jsou jednak vydesinfikované a zdravotně nezávadné a jednak vynikají nízkou, až 5% vlhkostí.

Největší producent dřevní moučky v České republice


Dřevoplast a další využití

Dřevní moučka, vyráběná společností WoodflourMill, se používá především k výrobě dřevoplastových kompozitů (WPC). Dřevoplast je v dřevařské výrobě stále oblíbenějším materiálem, vyniká totiž vysokou odolností, barevnou stálostí a jednoduchou údržbou. Je proto kvalitní alternativou masivního dřeva tam, kde by docházelo k jeho degradaci. Společnost se sama podílí na vývoji a výrobě dřevoplastového kompozitu podle přání zákazníků.

Dřevní moučka má však pestré využití nejen v dřevařské výrobě, ale také v dalších zpracovatelských odvětvích. Používá se v chemickém průmyslu jako součást odlučovacích filtrů či ve zbrojním průmyslu pro výrobu explozivní munice. Slouží rovněž v odvětví kosmetiky, kožešinovém průmyslu a díky své zdravotní nezávislosti je vhodná i jako podestýlka pro hospodářská zvířata.

Využití dřevní moučky v dřevařské výrobě i jiném zpracovatelském průmyslu


Parametry dřevní moučky

Výroba dřevní moučky je provedena s ohledem na konkrétní potřeby klientů. Měsíční produkce společnosti činí v současné době 100 tun dřevní moučky s 5% vlhkostí, v případě potřeby je však schopna zvýšit svou výrobu na 200 tun za měsíc. Dřevní moučka je zákazníkům dodávána ve 25 kilogramových dvouvrstvých papírových pytlích nebo bigbazích o hmotnosti 450 kg.

Kromě produkce dřevní moučky a vývoje a výroby dřevoplastu zajišťuje společnost i prodej sušené dřevní štěpky. Ta je ideální alternativou levného ekologické vytápění a je základní surovinou při výrobě lisovaných briket.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.woodflourmill.cz

Vydáno 31.03.2017
218 Zhlédnutí
Topováno 09.05.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Dřevní moučka – perspektivní materiál v mnoha průmyslových odvětvích

Dřevní moučka – perspektivní materiál v mnoha průmyslových odvětvích
Dřevěná a dřevní moučka, která je vyrobena pouze ekologicky čistými postupy, našla své uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Její mimořádné vlastnosti objevil i zbrojní nebo kosmetický průmysl. Největší úspěchy slaví při výrobě dřevoplastových kompozitů.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA WoodflourMill, a.s. Mlýn na dřevní moučku
WEBOVÁ STRÁNKA
WoodflourMill, a.s.
woodflourmill4.webnode.cz
Adresa

Adresa

Bělkovice-Lašťany 61
Bělkovice-Lašťany 783 16

mahovsky@woodflourmill.cz
+420 725 816 728


Najdete nás také zde:

ARES
captcha