Dřevní moučka – perspektivní surovina pro zpracovatelská průmyslová odvětví

Akciová společnost WoodflourMill navazuje na tradici mletí, rozvíjenou v obci Bělkovice-Lašťany již od 17. století. Dnes se společnost zaměřuje především na výrobu dřevní moučky ze smrkových hoblin a pilin s 5% vlhkostí. Je největším producentem dřevní moučky v ČR. Moučka je primárně využívána k výrobě dřevoplastových kompozitů a v mnohých zpracovatelských odvětvích. Firma se sama podílí na vývoji a výrobě kompozitního materiálu.

Dřevní moučka, WoodflourMill, a.s.

Dřevní moučka ze smrkových hoblin a pilin

Výsledným produktem mletí smrkových hoblin a pilin je dřevní moučka, která nachází své uplatnění ve dřevařské výrobě a dalších zpracovatelských odvětvích. Vstupním materiálem jsou hobliny a piliny, které se ještě před samotným mletím suší při vysoké teplotě. Díky tomu jsou jednak vydesinfikované a zdravotně nezávadné a jednak vynikají nízkou, až 5% vlhkostí.

Největší producent dřevní moučky v České republice


Dřevoplast a další využití

Dřevní moučka, vyráběná společností WoodflourMill, se používá především k výrobě dřevoplastových kompozitů (WPC). Dřevoplast je v dřevařské výrobě stále oblíbenějším materiálem, vyniká totiž vysokou odolností, barevnou stálostí a jednoduchou údržbou. Je proto kvalitní alternativou masivního dřeva tam, kde by docházelo k jeho degradaci. Společnost se sama podílí na vývoji a výrobě dřevoplastového kompozitu podle přání zákazníků.

Dřevní moučka má však pestré využití nejen v dřevařské výrobě, ale také v dalších zpracovatelských odvětvích. Používá se v chemickém průmyslu jako součást odlučovacích filtrů či ve zbrojním průmyslu pro výrobu explozivní munice. Slouží rovněž v odvětví kosmetiky, kožešinovém průmyslu a díky své zdravotní nezávislosti je vhodná i jako podestýlka pro hospodářská zvířata.

Využití dřevní moučky v dřevařské výrobě i jiném zpracovatelském průmyslu


Parametry dřevní moučky

Výroba dřevní moučky je provedena s ohledem na konkrétní potřeby klientů. Měsíční produkce společnosti činí v současné době 100 tun dřevní moučky s 5% vlhkostí, v případě potřeby je však schopna zvýšit svou výrobu na 200 tun za měsíc. Dřevní moučka je zákazníkům dodávána ve 25 kilogramových dvouvrstvých papírových pytlích nebo bigbazích o hmotnosti 450 kg.

Kromě produkce dřevní moučky a vývoje a výroby dřevoplastu zajišťuje společnost i prodej sušené dřevní štěpky. Ta je ideální alternativou levného ekologické vytápění a je základní surovinou při výrobě lisovaných briket.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.woodflourmill.cz

Vydáno 31.03.2017
277 Zhlédnutí
Topováno 09.05.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Dřevní moučka – perspektivní materiál v mnoha průmyslových odvětvích

Dřevní moučka – perspektivní materiál v mnoha průmyslových odvětvích
Dřevěná a dřevní moučka, která je vyrobena pouze ekologicky čistými postupy, našla své uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Její mimořádné vlastnosti objevil i zbrojní nebo kosmetický průmysl. Největší úspěchy slaví při výrobě dřevoplastových kompozitů.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA WoodflourMill, a.s. Mlýn na dřevní moučku
WEBOVÁ STRÁNKA
WoodflourMill, a.s.
www.woodflourmill.cz
Adresa

Adresa

Bělkovice-Lašťany 61
Bělkovice-Lašťany 783 16

provoz@woodflourmill.cz
+420 732 914 445


Najdete nás také zde:

ARES
captcha