Jak dostat do školních tříd čerstvý vzduch?

Zdravé prostředí je pro děti základem zdravého vývinu. Platí to i v případě čerstvého vzduchu, kterého je právě ve školních třídách nedostatek a je střediskem škodlivin, které děti musí dýchat. Že děti nedýchají ve třídách zdravý vzduch, prokázalo i měření zdravotního ústavu Břetislav Lapisz. S novým způsobem zajištění čerstvého vzduchu přichází společnost INTOZA s.r.o. a její jednatel Tomáš Závada.

Nový způsob nuceného větrání s rekuperací, INTOZA s.r.o., Ostrava

Děti dýchají ve školách vzduch plný škodlivin

Lucie Hellebrandová ze Zdravotního ústavu Ostrava řekla, že ve většině případů dýchají děti zdraví škodlivý vzduch. Jde o hodnoty přesahující povolené limity a jde o takové látky jako oxidy dusíků, těkavé organické látky, oxid uhličitý, prach. Hlavně oxid uhličitý se řadí mezi škodliviny s významným zdravotním účinkem a při jeho překročení hodnoty 1000 ppm vzniká ovlivnění kognitivních funkcí a děti jsou unavené a méně pozorné.

Opatření čerstvého vzduchu


Možnost, jak dostat do tříd čerstvý vzduch existuje

K problému s nedostatkem čerstvého vzduchu ve třídách se postavila čelem společnost INTOZA s.r.o. a její jednatel Tomáš Závada. Jejich řešení spočívá ve využití nového způsobu nuceného větrání s rekuperací, tedy zpětného získávání tepla. Díky výkonu a parametrům jsou dostatečné i pro školní zařízení. Navíc mohou právě školy čerpat dotace z Operačního programu Životní prostředí, které jsou určené na instalaci zařízení nuceného větrání s rekuperací a to až ve výši 70%.

Získejte pro školy čerstvý vzduch


Jak to, že jsou děti z jiné třídy tolik čilé?

Společnost INTOZA, a.s. již větrací jednotku od firmy Atrea namontovala v loňském roce do jedné ze tříd na ZŠ Generála Janka v Ostravě-Mariánských Horách. A jaká je po první topné sezóně zkušenost? Děti z uvedené třídy jsou i po třech hodinách výuky pořád živé a čilé a pani učitelka ani žáci se už nemusí spoléhat pouze na přestávku, aby se nadýchali čerstvého vzduchu.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.intoza.cz

Vydáno 03.10.2017
61 Zhlédnutí
Topováno 06.06.2018
FIREMNÍ ČLÁNKY

INTOZA Ostrava, to jsou pasivní domy pro úsporné a zdravé bydlení

INTOZA Ostrava, to jsou pasivní domy pro úsporné a zdravé bydlení
Pasivní doma a stavby s nízkými provozními náklady umožní komfortní a zdravé bydlení. Začněte také bydlet zdravě a úsporně! Obraťte se na stavební společnost INTOZA s.r.o., která od roku 1992 působí v oblasti realizací těchto staveb v okolí měst Ostrava a Frýdek-Místek.

Dny pasivních domů 2014: v České republice byl otevřen rekordní počet objektů

Dny pasivních domů 2014: v České republice byl otevřen rekordní počet objektů
Ve dnech 7. – 9. 11. 2014 měli zájemci o úsporné bydlení unikátní možnost pobavit se s majiteli pasivních domů o všem, co je z pohledu jak investora, tak uživatele takovéhoto domu zajímá. Proběhnul totiž 11. ročník mezinárodní akce Dny pasivních domů 2014 a v rámci této akce bylo v Česku otevřeno ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA INTOZA s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
INTOZA s.r.o.
www.intoza.cz
Adresa

Adresa

Varšavská 1589/110
Ostrava - Hulváky 709 00

intoza@intoza.cz
+420 596 100 300


Najdete nás také zde:

Facebookwww.vzduchotechnika-ostrava.czARES
captcha