Základní škola Jana Wericha

Tato škola se nachází v Praze, konkrétně v Řepích, kde započala svou dlouholetou praxi v oboru školství v roce 1985. Základní škola Jana Wericha je historické místo, které má rozhodně co nabídnout. Jedná se o plně organizovanou školu, která úzce spolupracuje s celou řadou odborných učitelů. Jejich úkolem je postarat se o každé dítě, dát mu co největší péči a pochopení, ale přitom jej vybavit těmi nejlepšími vlastnostmi a vědomostmi do jejich následné budoucnosti.

Noc s Andersenem 2017, Základní škola Jana Wericha Výuka pro handicapované děti Praha 6

Spokojené dětství již od raného školního věku

Příprava do života není vůbec jednoduchá. Děti to v každém ohledu mají těžké a obzvláště ty, které jsou nějakým způsobem postižené či handicapované. Proto zde máme naše zkušené učitele a vyspělou školu, která myslí na všechny děti a specializuje se na různé druhy handicapů. Mezi tyto malé žáčky může patřit také dítě, které je pomalejší ve svém vývinu nebo naopak velice podporují děti, které vynikají a jsou svým postavením nadprůměrné. Škola pro ně zařizuje nejrůznější potřeby pro jejich výuku a nezanedbává v tomto směru ani mimo školní aktivity. V každém případě podporují osobnost žáka a snaží se mu vybudovat svou vlastní identitu, ve které se bude cítit dobře. Proto se snaží být ke všem milí a vřelí a podpořit děti ve všech oblastech, aby jejich dětství a školství šlo ruku v ruce s jejich spokojeným životem, protože učení a získávání veškerých potřebných vědomostí je mnohaletá zkušenost a děti by v této oblasti měly být velice dobře připravené. U nás mají skvělý a příjemný základ do jejich následného budoucího života.

Základní škola Jana Wericha


Škola má rozšířenou výuku cizích jazyků, zaměřuje se na sportovní tradice a především dbá o všechny děti a to formou nadstandardně psychologické výuky

Zaměření Školy Jana Wericha je opravdu široké. Disponují také velkým školním hřištěm, tělocvičnou, která je vybavená tím nejlepším, co děti mohou zažít a vyzkoušet. Nabízí se také cvičné kuchyňky, které využívají nejenom děvčata, ale také kluci všeho věku. Žákovská dílna zase na druhou stranu zahrnuje kompletní vybavení po technické stránce, se kterým se malí pánové záhy naučí pracovat. Dámy si vyzkouší práci alespoň z praktického hlediska. Keramická dílna je skvělá forma, jak si žáci mohou zlepšit svou zručnost a dovednosti v oboru iniciativy a vlastní kreativity. Nesmíme však zapomínat ani na moderní učebnu informatiky, která je přístupná k internetu. Děti se učí novému světu a poznávají nejnovější technologie.

Organizační struktura, kontakty a konzultační hodiny


Rozvíjení osobnosti a školního ducha

Naše škola podporuje rozvíjení osobnosti a to i v dětech, které jsou nějakým způsobem omezené. Zaměřujeme se také na děti formou dyslexie a dysortografie. Akceptujeme jakékoliv odlišnosti a snažíme se vždy pro děti vytvořit příjemné prostředí. Škola se zaměřuje na všestrannost. Máme k dispozici mnoho volnočasových aktivit. Kroužky spojené s naší školou může každý rodič svému dítěti zařídit. Spolupracujeme s rodinami v oblasti výchovné, sociální ale i kulturní. Werichoviny jsou našimi vlastními novinami, na kterých spolupracují pouze žáci s patřičným učitelským dohledem. Máme však také učebnu pod širým nebem. Samozřejmostí je školní družina nebo knihovna s čítárnou. Zajímavostí je však daleko více.

Podívejte se na fotogalerii spokojených dětí


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.zs-jana-wericha.cz

Vydáno 22.06.2017
380 Zhlédnutí
Topováno 14.12.2017
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Základní škola Jana Wericha cizí jazyky, tělesná výchova Praha 6
WEBOVÁ STRÁNKA
Základní škola Jana Wericha
www.zs-jana-wericha.cz
Adresa

Adresa

Španielova 1111/19
Praha 6 - Řepy 163 00

info@zs-jana-wericha.cz
+420 235 314 362


Najdete nás také zde:

ARES
captcha