AŽD Praha s.r.o.
AŽD Praha pořizuje vlastní motorové vozy, bude na nich testovat i nové technologie

Nejprve si firmu AŽD Praha představíme. Jedná se o ryze českého dodavatele a výrobce zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky. Zaměřují se na kolejovou a silniční dopravu.

Motorové vozy, železniční doprava, Praha

Pořízení vlastní strojů umožní vyzkoušení těch nejnovějších a nejmodernějších systémů

AŽD Praha plní svůj plán, takže tratě Čížkovice – Obrnice a Dolní Bousov – Kopidlno promění ve zkušební polygony pro testování svých moderních a právě vyvíjených zabezpečovacích technologií. Odkup tří motorových vozů řady 810 a dvou přívěsných vozů řady 010 jim umožňuje, aby na této trati mohli pomocí těchto strojů testovat nejnovější technologie, které budou následně do vozů zabudovány. Všechny vozy mají ověřené technické kontroly, takže je můžeme začít používat okamžitě.

Pár základních informací o společnosti AŽD Praha


Změna vzhledu a vybavení

Postupně se vozy budou měnit, budou mít nový lak a také budou vybavovány speciálními zabezpečovacími systémy. Na těchto zkušebních polygonech se budou testovat i nepoužívané formy nových bezpečnostních technologií. Nejnovější z nich je systém, kdy regionální vlaky budou jezdit bez strojvedoucích. Pokud by pokus byl úspěšný, stala by se tato společnost prvním evropským výrobcem podobné technologie.

Webové stránky k nahlédnutí


Nejvýznamnější projekty

Mezi hlavní projekty, které se daří úspěšně naplňovat, patří rozhodně modernizace železničních koridorů. Modernizují a rekonstruují stávající jednotlivé trati a železniční přejezdy, instalují zabezpečovací zařízení nebo signalizační zařízení.Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.azd.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Sofistikované silniční a železniční systémy od AŽD Praha

Sofistikované silniční a železniční systémy od AŽD Praha

Ryze česká společnost AŽD Praha s.r.o. se zabývá výrobou a dodávkou zabezpečovacího zařízení, telekomunikační, informační a automatizační techniky pro železniční i silniční dopravu. Široké portfolio služeb zahrnuje výzkum, vývoj, projekční činnost, výrobu, montáž, rekonstrukce, modernizace i servis systémů.

Vydáno 17.07.2014
AŽD Praha: Signalizační zařízení, zabezpečení a automatizace nejen pro železniční přejezdy

AŽD Praha: Signalizační zařízení, zabezpečení a automatizace nejen pro železniční přejezdy

Zajistit bezpečnost nebo usnadnit komunikaci v oblasti kolejové a silniční dopravě pomůže firma AŽD Praha s.r.o.. Vyrábíme a dodáváme totiž zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniku, která slouží nejen na železničních přejezdech a jiných částech železničních koridorů. Jsme dokonce největší českou firmou v oboru zabezpečovací techniky na našem trhu.

Vydáno 21.09.2016Vydáno 09.08.2017
213 Zhlédnutí
Topováno 06.11.2017

Systémy pro kolejovou dopravu

Systémy pro kolejovou dopravu

Řídicí a zabezpečovací systémy pro kolejovou dopravu

Systémy pro silniční dopravu

Systémy pro silniční dopravu

Systémy pro silniční dopravu - křižovatkové, tunelové, parkovací, informační a náváděcí systémy

Sdělovací systémy

Sdělovací systémy

Sdělovací systémy, telekomunikační, kamerové a přístupové systémy