Obchodní společnost Agrogen, spol. s.r.o.

Tři samostatná pracoviště zaručují úspěšnost naší práce. Jedná se o šlechtitelskou stanici Slavice, která leží v okrese Třebíč. Dále je to šlechtitelská stanice Želešice, okres Brno-venkov. A v neposlední řadě je to obchodně manažerské středisko, týká se správy společnosti. Opět Brno-venkov, obec Troubsko.

Jetel plazivý, AGROGEN, spol. s r.o.

Obec Troubsko je sídlem mnohaletých tradic

V této oblasti, zejména v obci Troubsko, naše firma navazuje na tradici pícninářského výzkumu, která započala již v roce 1959. V tomto roce zde byla založena první výzkumná stanice pícninářská. Udržujeme 43 odrůd pícnin a 14 druhů léčivých rostlin. Během deseti let bylo registrováno 29 nových odrůd pícnin. V zahraničí je registrováno 7 odrůd pícnin naší společnosti.

Slavice, Želešice a Troubsko – tři pracoviště


Hlavní činností společnosti je novošlechtění a udržování šlechtění

Předstupně a základní stupně množíme převážně na vlastní půdní základně a také u vybraných množitelských organizací. Certifikované osivo vyrábíme také u smluvních množitelů. Zajišťujeme dodávky základního stupně množení pro semenářské organizace v tuzemsku i zahraničí.

Na šlechtitelské stanici Želešice vytváříme nové genotypy pícnin


Šlechtitelská stanice Slavice

Stanice byla založena již v roce 1946. Tato stanice se specializuje na šlechtění pícnin. Převládá šlechtění jetele plazivého, jetele lučního a jílku vytrvalého. Podmínky pro šlechtění zlepšila rekonstrukce, která byla provedena v roce 1980. Půdní a klimatické podmínky stanice umožňují intenzivní jetelářství.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://agrogen.cz

Vydáno 07.09.2017
164 Zhlédnutí
Topováno 08.03.2018
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA AGROGEN, spol. s r.o. šlechtění
WEBOVÁ STRÁNKA
AGROGEN, spol. s r.o.
agrogen.cz
Adresa

Adresa

Zahradní 1a
Troubsko 664 41

agrogen@agrogen.cz
+420 547 227 510


Najdete nás také zde:

ARES
captcha