MARIE - pohřební služba Opava s.r.o.
Pohřební služby

Pohřební služby

Komplexní služby v oblasti pohřebnictví i pohotovostní převozy zemřelých

Kremace

Kremace

Kremační služby, rozloučení s urnou, individuální i organizované vsypy

Smuteční síně

Smuteční síně

Smuteční obřadní síně pro důstojné a klidné rozloučení se zesnulýmiVydáno 12.11.2017
32 Zhlédnutí
Topováno 14.02.2018

Nová novela zákona o pohřebnictví

MARIE - pohřební služba Opava s.r.o. se snaží pomáhat všem pozůstalým a příbuzným se všemi náležitosti pohřbu. Bohužel je to součást lidského života. Zařídíme, aby rozloučení bylo vždy důstojné. Snažíme se o hladký průběh, aby vše proběhlo decentně a bez zbytečných komplikací.

Rakve Opava, MARIE - pohřební služba Opava s.r.o.

Oblast pohřebnictví je hodně diskutovatelné téma

Nejenom pro média ale také pro širokou veřejnost. Novela zákona o pohřebnictví je platná od 1.9.2017. Tato novela umožňuje větší dohled nad průběhem posledních věcí člověka. Týká se to nejenom kontrolních orgánů, ale také široké veřejnosti, především pozůstalých. Naše pohřební služba proto pracuje v souladu se zákonem o pohřebnictví.

Pohřební služba MARIE – Opava


Novela zákona

U nás je řádně a podrobně vedena evidence v knihách úmrtí a to už od převzetí zesnulého až po jeho uložení do hrobu či odevzdání pracovníkům krematoria. Používáme výhradně celodřevěné rakve a jejich vybavení je čistě českého původu od českých výrobců. Zesnulí jsou po celou dobu uloženi v nejmodernějším chladícím zařízení a jsou transportováni výhradně speciálními vozidly.

Poskytujeme kompletní služby – oznámení, tisk, hudbu, kněz, převoz, potvrzení, kytice, výkop hrobu, průvod vozidly, nosiče rakve a další


Dobré i to špatné

Novela zákona s sebou přináší mnoho pozitivního, avšak i větší administrativní zátěž pro pohřební služby. Proto je žádoucí, aby si pozůstalí rezervovali čas dostatečně dlouhý k tomu, aby mohly být vyřízeny všechny potřebné náležitosti a samotný průběh posledního rozloučení proběhl tak, jak bylo jejich přáním.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.psmarie.cz