Cesta za úspěchem - opavská isotra vyrábí žaluzie již přes 30let

ISOTRA patří v regionu mezi nejúspěšnější firmy. Za vznikem stojí Ing. Erich Stavař a Ing. Bohumír Blachut. Začátky ale neměli jednoduché. S výrobou stínící techniky začali v garáži s minimem finančních prostředků.

horizontální žaluzie, ISOTRA a.s.

Začátky v garáži

Počátečními aktivitami pana Ing. Ericha Stavaře a Ing. Bohumíra Blachuta byl velkoobchod s těsněním do oken včetně realizace montáží. Po roce 1992 způsobil velký zájem klientů o žaluzie rozšíření podnikatelských aktivit. Pan Blachut proto vyklidil garáž ve svém domě, koupil první komponenty na žaluzie a spolu s panem Stavařem založil firmu ISOTRA, jejíž název odvodili ze spojení slov ISO (od slova isolation – izolace) a TRA (od slova trade – obchod).

Do pomoci ve firmě se zapojily i jejich rodiny a přátelé. První zaměstnance přijali až v roce 1993. V garáži nejprve začali vyrábět první žaluzie a spolu s těsněním je montovali zákazníkům. S přibývajícím nárůstem zakázek se ještě v témže roce přestěhovali do větších prostor a otevřeli prodejnu v Ostravě.

„Rok 1994 byl ve znamení dynamického růstu poptávky po našich interiérových žaluziích. Jako návštěvníci jsme jeli na největší mezinárodní veletrh stínicí techniky R+T.“ říká pan Stavař a pan Blachut ho doplňuje:
„Všechny vydělané finanční prostředky jsme prvních několik let podnikání investovali zpět do firmy. Prioritou pro nás byl rozvoj firmy. Všechna snaha se vyplatila. V roce 1998 jsme totiž poprvé exportovali naše výrobky do zahraničí.“

Historie firmy ISOTRA


Cesta za úspěchem - mezinárodní uznání

Obrovský rozmach ve vývoji firmy znamenal rok 2000, kdy majitelé vyvinuli nový typ žaluzie s řetízkovým ovládáním „ISOTRA systém“. Po boku světových společností jako jediná česká firma vystavovala na zmiňovaném veletrhu stínicí techniky.

„V roce 2004 jsme zakoupili současný výrobní areál v Opavě.Zavedli jsme výrobu venkovních žaluzií, rolet, sítí proti hmyzu, garážových vrat a také výrobu forem pro vstřikování termoplastů. V roce 2007 jsme změnili právní formu ISOTRY na akciovou společnost,“ říká Bohumír Blachut.

V následujících letech uvedla ISOTRA na trh širokou škálu látkových rolet, screenových rolet, venkovních markýz, systémů plisse a unikátní řetězovou žaluzii TITAN. Pro dekorování hliníkových profilů zavedla také povrchovou technologii DECORAL.

„Troufáme si říci, že v oboru stínicí techniky jsme jako jediná firma na světě, která umí navrhnout design, vyvinout nový výrobek na zakázku, vyrobit k němu jednotlivé komponenty, otestovat a certifikovat nový produkt, nastavit technologické procesy, vyvinout nové strojní zařízení a dodat tak kompletní technologii.

Nyní s naším vývojovým týmem pracujeme na nejproduktivnější výrobní lince pro výrobu venkovních žaluzií různých typů se zavedením technologie průmyslové revoluce 4.0.Jedná se o označení pro trend digitalizace a s ní související automatizace umožňující značnou variabilnost výrobků a výroby,“ popisuje pan Blachut.

Do vybavení vlastní nástrojárny, vývojového pracoviště a konstrukce majitelé firmy investovali velké finanční prostředky. K dnešnímu dni mají registrováno 16 užitných vzorů a 6 patentových vynálezů. Začali používat nejnovější 3D technologie. Export zajišťují do více než 46 zemí světa.

Dlouholeté zkušenosti je zařadily mezi přední české a světové výrobce stínicí techniky a firma ISOTRA se tak stala technickým lídrem ve svém oboru. Za více jak 30 let si firma vybudovala pevné místo na trhu. Společnost byla založena dvěma společníky a nyní má 500 zaměstnanců.

„O tom, jak se firma vyvine do stávajících rozměrů, se nám nikdy ani nezdálo. Vždyť více jak 30 let je v životě firmy opravdu úctyhodné číslo. Díky našim zákazníkům a všem zaměstnancům můžeme neustále růst, a za to jsme neskonale vděční,“ uzavírají oba podnikatelé.

Stínicí technika - inspirujte se u nás


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.isotra.cz

Vydáno 15.11.2017
335 Zhlédnutí
Topováno 09.01.2018
FIREMNÍ ČLÁNKY

Stínicí technika zvyšuje komfort bydlení, na venkovní prvky by se mělo myslet již při plánování hrubé stavby

Stínicí technika zvyšuje komfort bydlení, na venkovní prvky by se mělo myslet již při plánování hrubé stavby
Naše společnost ISOTRA a.s. Vám pomůže vybrat vhodné stínění do Vašeho domova. Můžete si nechat nainstalovat krásné a přepychové venkovní rolety, venkovní žaluzie nebo screenové rolety. Do interiéru můžete zvolit vnitřní rolety, látkové žaluzie i elegantní a moderní japonské stěny.

Termoregulační efekt exteriérové stínicí techniky – venkovní žaluzie a tepelná úspora.

Termoregulační efekt  exteriérové stínicí techniky – venkovní žaluzie a tepelná úspora.
Interiérová a exteriérová stínicí technika významně ovlivňuje tepelnou regulaci interiéru. Požadované parametry zejména exteriérové stínicí techniky jsou zcela zřejmé – omezení teploty interiéru v letním období, resp. snížení úniku tepla v zimním období. Obecně se udává, že při využití stínicí ...

Žaluzie a rolety nesmí být nebezpečné pro děti

Žaluzie a rolety nesmí být nebezpečné pro děti
Děti jsou to nejcennější, co máme. Moc rády zjišťují nové informace a objevují svět kolem sebe. Každý známe ten jejich zvídavý dotaz „A proč?“, nebo oblíbené „Co to je?“. Velmi důležité je chránit je před potenciálním nebezpečím, které může představovat běžné domácí vybavení, spotřebiče, nábytek. ...

Japonské rolety jsou krásným a praktickým doplňkem moderní domácnosti

Japonské rolety jsou krásným a praktickým doplňkem moderní domácnosti
Pokud chcete mít soukromí a být chráněni před nežádoucím sluncem či pouličním osvětlením, bude se vám hodit praktická stínící technika do oken. Japonské žaluzie nebo také japonské rolety jsou čím dál oblíbenějším způsobem, jak se před těmito vlivy chránit a zároveň interiéru dopřát elegantní a ...

Látkové žaluzie plissé – praktický i efektivní doplněk pro vaše okna

Látkové žaluzie plissé – praktický i efektivní doplněk pro vaše okna
Chcete oživit svůj interiér, ale na nový nábytek a velké změny nemáte peníze? Zaměřte se na okna a vyměňte staré žaluzie za moderní látkové plisé. Tyto skládané látkové žaluzie od společnosti ISOTRA skvěle vypadají a dodají interiéru potřebný šmrnc, zároveň ale snižují hlučnost v místnosti, chrání ...

Společnost ISOTRA a.s. uvádí na trh SCREENOVÉ ROLETY

Společnost ISOTRA a.s. uvádí na trh SCREENOVÉ ROLETY
Screenové rolety ISOTRA představují vysoce účinnou, estetickou a moderní stínicí techniku, s jejíž pomocí lze zajistit příjemnou teplotu v interiéru a optimální světelné podmínky pro práci a odpočinek. Technologie výroby tkanin pro tyto screenové rolety zajišťuje jejich vysokou odolnost proti ...

Úspora energií díky venkovní žaluzii Setta

Úspora energií díky venkovní žaluzii Setta
Společnost ISOTRA a.s. rozšířila svou nabídku o nejnovější model venkovní žaluzie Setta. S izolačním dvojsklem vytváří žaluzie Setta sestavu, která chrání vnitřní prostředí před úniky tepla v zimě a před letním přehříváním lépe, než okna s trojskly. Venkovní žaluzie Setta tak doplňuje série Zetta ...
PODSTRÁNKY

Žaluzie

Žaluzie
Venkovní a vnitřní žaluzie moderního vzhledu i v atypickém provedení

Rolety a Plisse žaluzie

Rolety a Plisse žaluzie
Předokenní a screenové rolety, látkové a zatemňovací rolety, Plisse žaluzie

Markýzy

Markýzy
Venkovní markýzy na terasy, balkony a košové markýzy jako stříšky vstupů restaurací a obchodů
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA ISOTRA a.s. Žaluzie, rolety, markýzy
WEBOVÁ STRÁNKA
ISOTRA a.s.
www.isotra.cz
Adresa

Adresa

Bílovecká 2411/1
Opava 746 01

isotra@isotra.cz
+420 553 685 111


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha