Pila Benda s.r.o.
Výroba různých druhů palet podle přání odběratelů

Když se řekne europaleta, tak jde o čtyřstrannou dřevěnou paletu splňující mezinárodní předpisy, tedy normy, která je vhodná i pro manipulaci s vysokozdvižným vozíkem. Pro uspokojení požadavků každého zákazníka se vyrábí různé druhy palet, které se liší rozměry, nosností, hmotností, celkovým zpracováním a konečným využitím. A široké spektrum palet pro vás na míru vyrobí firma Pila Benda s.r.o.

Pila Benda, prodej palet, Pila Benda s.r.o.

Proces výroby palet od dovozu dřeva až po sušení a dopravu

Firma Pila Benda s.r.o. má svoje počátky již v roce 1944, kdy byla založena tesařským mistrem Františkem Bendou jako rodinný podnik. Časem proběhlo mnoho změn a firma byla součástí státních podniků až do roku 1992, kdy byl provoz restituován a stal se opět rodinnou firmou pod současným názvem. Činnost je zaměřena především na výrobu dřevěných europalet a také ostatních druhů palet, tedy standardní, jednocestné i speciální různých rozměrů na míru zákazníkovi. Firma si dřevo dováží, následně jej zpracuje, uskladní, vysuší a dál s ním pracuje až do finální podoby palety. Kromě toho provádí výkup dřeva a především smrku a borovice, 2,5m výřezy 5. Jakostní třídy. Palety však nevyrábí pouze za účelem převozu zboží, ale také pro výrobu nábytku včetně povrchových a barevných úprav.

Rodinná firma s letitými zkušenostmi


Výroba pomocí moderní technologie

Zpracování dřeva a výroba palet probíhá za pomocí zcela nových strojů jako zkracovací pily, pásová pila, rozmítací pila, hranolovací pila, na kterých se zpracovává materiál pro výrobu palet a samotná výroba palet se provádí na dvou zcela automatizovaných linkách STORTI a jedné poloautomatické STOIBER a také ručními sbíjecími pneumatickými pistolemi. Předností firmy je vlastní sušička MÜHLBÖCK, na které se palety suší na požadovanou vlhkost nebo tepelně ošetřují a také vlastní autodoprava, díky které firma zajistí dodávku palet do 24 hodin přímo zákazníkovi.

Kvalitní palety na míru


Proces výroby palet

Jakmile je připravený sortiment pro výrobu palet, tak začíná samotná výroba finálních produktů. Materiál tedy projde výrobními linkami, ruční sbijírnou a také strojem na výrobu spodní částí palet. Potom se hotové palety převezou do komorové sušárny a po vysušení se uskladní a následně dopraví zákazníkovi. K tepelnému ošetření vlastní firma certifikaci IPPC.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.pilabenda.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nábytek z palet na zakázku vyrábí firma Pila Benda

Nábytek z palet na zakázku vyrábí firma Pila Benda

Dřevěné palety slouží k převážení nejrůznějšího zboží po silnici, kolejích i po vodě. Využívají se také v supermarketech. Hodit se vám ale budou také doma. K čemu? Vyrábí se z nich nábytek do interiéru i na zahradu. Vyzkoušet můžete třeba postel z palet, konferenční stolky či venkovní posezení. Nábytek z palet všeho druhu v různých povrchových úpravách vyrábí firma Pila Benda s.r.o..

Vydáno 29.11.2016
Dřevěné palety, bedny i jiné dřevěné obaly od českého výrobce

Dřevěné palety, bedny i jiné dřevěné obaly od českého výrobce

Dřevěné palety, dřevěné bedny i dřevěné obaly všeho druhu seženete v nabídce společnosti Pila Benda. Jsme ryze česká firma s dlouholetou tradicí a výroba palet u nás probíhá od počátečního kácení stromů a zpracování dřeva až po závěrečnou dopravu přímo k zákazníkovi. Pokud i vy sháníte někoho, kdo se v oblasti zpracování dřeva skutečně vyzná, neváhejte a obraťte se na nás.

Vydáno 21.12.2015Vydáno 16.12.2017
333 Zhlédnutí
Topováno 14.10.2020

Dřevěné europalety

Dřevěné europalety

Výroba dřevěných palet, europalet pro logistiku, potravinářský průmysl

Výroba dřevěných obalů

Výroba dřevěných obalů

Bezpečný transport a přeprava zboží v kvalitních dřevěných obalech

Výroba nábytku z palet

Výroba nábytku z palet

Výroba bytového i zahradního nábytku z palet, zařízení do restaurací a barů