Mediekos Ambulance, s.r.o.
Hornická poliklinikaOsteoporóza a její léčba

Osteoporóza je často diskutovatelné téma. Každý si zřejmě hned vzpomene na její základní charakteristiku, tedy na řídnutí kostní tkáně. Často bývá znázorňována také jako póry. Dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů z našeho těla. Osteoporóza může vyvolat bolesti kloubů, zad a další problémy. Často je spojována s menopauzou nebo vyšším věkem a také s nedostatkem pohybu. Odbornou pomoc ohledně osteoporózy vám poskytneme v naší ambulanci v Ostravě.

Osteoporóza - léčba, Mediekos Ambulance, s.r.o.

Kdo se danou problematikou zabývá?

Hlavní náplní společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o. je problematika zvaná osteologie. Osteologie je oblast, která se věnuje léčbě osteoporózy. Toto onemocnění řeší jak u těch nejmenších jedinců čili dětí, tak také samozřejmě u dospělých a starých lidí.

Péče o pacienty


Jaká je správná léčba?

Osteoporóza je příznakem málo pestrého jídelníčku, proto je nezbytné, pokud touto chorobou trpíte, změnit stravování, dodržovat dietu a navýšit jídelníček o pestrou stravu bohatou na vápník. Ten je nejvhodnější doplňovat večer, protože se nejlépe vstřebává v noci. V důsledku této nemoci totiž minerály tolik potřebné pro tělo ubývají a proto je také potřeba se zaměřit na jejich doplnění. Ve stravě by měly převažovat bílkoviny a vápník, naopak ubýt by mělo tuku i cholesterolu. Doporučit můžeme mléko a mléčné výrobky, listovou zeleninu, mák, lískové ořechy, mandle a fazole.

Tato stravovací a další režimová opatření vám budou doporučena při odhalení počátečního stádia osteoporózy. Pokud bude diagnostikováno vážnější stádium nemoci, bude nezbytné přistoupit k léčbě pomocí léků.


Podrobnější informace o ambulancích

Ambulance společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o. poskytují špičkové lékařské služby všem pacientům. Jsou situovány v Ostravě, ve Zlíně, v Uherském Hradišti, ve Vsetíně a v Bruntálu. Zasahují do mnoha oborů lékařské péče a postihují tak co nejširší spektrum, jak specializovaných úkonů, tak i základní péče.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.mediekosambulance.cz


Vydáno 07.01.2018
239 Zhlédnutí
Topováno 06.02.2018