Víte, jak vybrat správná krbová kamna?

Vhodným výběrem krbových kamen můžete ušetřit náklady na vytápění a investovat tak nejen do pohodlí vaší rodiny, ale i do spokojené budoucnosti bez zbytečných výdajů. Krbová kamna lze zakoupit v mnoha provedeních, před koupí však pamatujte na to, že ne každý typ krbových kamen se hodí do každé domácnosti.


Krbová kamna s optimálním výkonem zamezí mnoha provozním problémům

Správný výběr krbových kamen je závislý hned na několika faktorech. Především je třeba brát zřetel na tepelně-izolační vlastnosti obytného prostoru a tepelné ztráty objektu, které jsou uvedeny v projektové dokumentaci. Aby se zamezilo zbytečnému přetápění a nadbytečným tepelným ztrátám, měla by krbová kamna mít optimální výkon, tedy není pravda, že čím vyšší výkon, tím lepší jsou krbová kamna. Při volbě příliš vysokého výkonu bude docházet nejen k přetápění prostoru, ale také k nedokonalému spalování se zvýšeným obsahem CO ve spalinách, usazování zplodin, znečišťování dvířek a celkově nehospodárnému provozu kamen. Správný výkon krbových kamen lze určit také výpočtem vytápěného prostoru v m3, tento údaj je však pouze orientační, a je třeba zohlednit i další výše uvedené faktory.

Kromě správného výkonu krbových kamen je nutné provést revizi komínu a informovat se o jeho parametrech (průměr, tah, účinná výška atd.). Tyto údaje lze také vyčíst z projektové dokumentace, nebo je možné se obrátit na zkušeného odborníka, tedy přímo revizního technika.

Proč vybrat krbová kamna s výměníkem?

Chcete-li do budoucna ušetřit na vytápění celého objektu nemalé peníze, a jste ochotni vložit prvotní investici do projektu, jsou krbová kamna s výměníkem správnou volbou. Zpracování projektu a výpočet tepelných ztrát je důležitou součástí, neboť je nezbytné, aby výkon výměníku odpovídal danému typu krbových kamen a výkonu radiátorů. Také je třeba zajistit krbová kamna s výměníkem proti výpadku elektrického proudu.

Krbová kamna s výměníkem lze propojit se solárním systémem, čímž je zajištěna velká úspora nákladů na topení i ohřev vody. Aby byla bezpečnost provozu maximální, musí být montáž a propojení provedeny specializovanou firmou.

Společnost KKS-MS s.r.o. zajistí výběr vhodného produktu přes odborné poradenství až po dodávku po celé ČR. V nabídce najdete pestrou škálu krbových kamen, krbů, sporáků a veškerého příslušenství pro pohodlný a komfortní domov.

Více informací o společnosti KKS-MS  s.r.o. najdete na webových stránkách www.kamna-kks.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.kamna-kks.cz

Vydáno 09.07.2013
1679 Zhlédnutí
Topováno 15.09.2014
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA KKS-MS s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
KKS-MS s.r.o.
www.kamna-kks.cz
Adresa

Adresa

Kaňovice 28
Kaňovice 739 36

info@kamna-kks.cz
+420 606 609 077


Najdete nás také zde:

ARES
captcha