Autoškola Top letos oslaví v Řepích již dvacáté narozeniny.

Přinášíme pokračování rozhovoru s majitelkou Autoškoly Top, paní Helenou Krajčířovou, jejíž firma letos slaví dvacáté narozeniny v Řepích.


Proč si myslíte, že je tato doba vyloženě agresivní ?

Vše se točí okolo peněz a nespokojenosti národa. V televizních zprávách slyšíte pouze o korupci, která movitým snadno prochází, o amnestovaných gaunerech, o zmanipulovaných výběrových řízeních a k tomu všemu si pustíte záběry z poslanecké sněmovny....jedním slovem, myslím, že je národ znechucen. Lidé na ulici se zřídka usmívají, chodí oblečení převážně v temných barvách, jsou uzavření do sebe a bojují jen za své přežití. Tzv. střední třída mizí a drobní podnikatelé bojují o přežití za pomoci slevových portálů. Celkové rozpoložení každého člověka je pak vidět i na jeho jízdě. Tzv. vybržďování vzniklo nedávno. Proč asi ? Dovolil by si to někdo před deseti lety ?

A co říkáte kurzovnému za 5.000 - 7.000,-Kč za skupinu B ?

V říjnu 1993 jsem prováděla skupinu B za 3.500,-Kč, v roce 1996 byla skupina B za 5.500,-Kč a v roce 1999 za 7.900,-Kč. Teď je ale rok 2013. Ceny pohonných hmot jsou dvojnásobné, nájmy prostor trojnásobné, údržba vozidel, mzdy učitelů, platby za teplo, vodu, elektřinu, platby za reklamu, internet, telefon, tisk tiskopisů, to vše činí obrovské náklady ! Mám to vůbec komentovat ? Každý průměrně inteligentní člověk si dokáže spočítat, že za nízkou cenou stojí buď skryté poplatky nebo tzv. vykradený výcvik.

Co to je " vykradený výcvik " ?

Zákonem je stanoveno kolik vyučovacích hodin musí každý žák bez rozdílu věku na danou skupinu řidičského oprávnění prodělat. Nejdůležitější a zároveň nejzávažnější vykradení výcviku je snížení počtu jízdních hodin žáka. Povinných je 28 vyučovacích jízdních hodin. Vyučovací hodina trvá 45 minut. Pokud žák dostane od autoškoly např. deset vyučovacích hodin, žák téměř jistě propadne při závěrečných zkouškách. Poté autoškola požádá o poplatek za opravné zkoušky např. 1500,-Kč a nabídne dotyčnému žákovi příkup jízd. Tento nebohý člověk si zaplatí jen jednu, protože již šetří. Bohužel, v našem případě to bude teprve jeho jedenáctá jízda a tak opět určitě neprospěje  při zkouškách. Autoškola opět požádá o 1500,-Kč za opravné zkoušky. Takto se dá úspěšně prosperovat. Další " skvělý " systém je přijmout za nízkou cenu obrovské množství žáků, pro které autoškola nemá dostatečnou kapacitu. Je logické, že žáci budou velice dlouho čekat na každou vyučovací hodinu z jízdy a jak je známo, intenzita výcviku přímo ovlivňuje kvalitu výcviku. Minimální tempo jsou dvě až tři jízdní hodiny týdně.

To je smutné ! Proč se s tím něco nedělá ?

To je těžké. Proč si ČEši kupují zvadlou nebo shnilou zeleninu ? Dokud si žáci důsledně nezačnou stěžovat na pochybení autoškol, stěží se něco změní.

Dobrá, povězte, kde je možné si stěžovat ?

Magistrát hl.města Prahy

odbor dopravně správních agend - oddělení zkušebních komisařů

Nad Vršovskou horou 88/4

10100 Praha 10

Ještě mi prosím paní Krajíčková povězte, co mám dělat, pokud jsem jako žákyně nespokojena s přístupem autoškoly ?

V každém případě učiňte nejprve pokus smíření a kontaktujte majitele autoškoly. Je možné, že majitel ani netuší, že jednání vašeho učitele je nepřístojné a že vás např. okrádá. Majitel autoškoly by měl zjednat nápravu a nejlépe vám nabídnout jiného učitele. Pokud majitel nebude jevit snahu k nápravě, můžete požádat o tzv. PŘEVOD do jiné autoškoly.

K převodu učiňte následující kroky :

1. požádejte o finanční vyrovnání, pokud jste ještě nebyla na prvních závěrečných zkouškách. Autoškola vám musí vrátit peníze za nevyčerpané hodiny

2. požádejte o tzv. Převodku, ve které autoškola potvrdí počet vámi čerpaných hodin ( žáci po 1. zkoušce již "Převodku" požadovat nemusí)

3. požádejte, aby vám byla vrácena tzv. Žádost a příloha " Lékařská způsobilost "

4. se všemi dokumenty se přihlaste v jiné autoškole, ale předem se informujte o termínech závěrečných zkoušek a o výši poplatku za převod

Děkuji vám za vyčerpávající informace. Snad pomohou žákům v nouzi. Nyní mi povězte, jak se cítíte v nových prostorách na konečné tramvají v Řepích ?

Naprosto skvěle ! Vlastníci nebytových prostor jsou milí lidé, před budovou jsme si všichni zamilovali háječek bříz, smrčků a borovic. Po pravdě řečeno, tak jak jsem se bránila odchodu ze sokolovny, tak jsem nyní šťastná.

Poslední otázka. Jak oslavíte dvacáté narozeniny autoškoly ?

To je velké tajemství, které zveřejním dva týdny před narozeninami, tedy 15.září 2013.  Potencionální žáci zajásají a my si to také užijeme !

Velice vám děkuji za rozhovor, přeji vám jen samé štěstí, pevné zdraví a prosperitu po mnoho let.

Já vám také děkuji a přeji to samé vám. Srdečně zdravím touto cestou naše bývalé i současné žáky.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.autoskola-top.cz

Vydáno 11.07.2013
573 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nemám se za co stydět! Trvám na kvalitě výcviku a lidském přístupu i v této agresivní době! – 1. část

Nemám se za co stydět! Trvám na kvalitě výcviku a lidském přístupu i v této agresivní době! – 1. část
Autoškola Top oslaví v tomto roce již dvacáté narozeniny v Řepích! Přinášíme 1. část rozhovoru s majitelkou Autoškoly Top, paní Helenou Krajčířovou.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Autoškola Top - Josef Kysela
WEBOVÁ STRÁNKA
Autoškola Top - Josef Kysela
autoskola-top.websnadno.cz
Adresa

Adresa

Na Chobotě 1391/8
Praha 6 - Řepy 163 00

autoskola.top@seznam.cz
+420 737 117 389


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha