A-TECHNOLOGY vám poradí, jak ušetřit za topení

Existuje několik možností, jak doma ušetřit za topení. Pokud pomineme možnost vypnutého radiátoru v kombinaci s nošením dvou teplých svetrů a třech párů ponožek zároveň, shodneme se určitě na tom, že veškeré úspory za topení začínají u samotné výroby tepla. Tedy u kotelny, tepelného čerpadla a podobně.


Stará plynová kotelna: rekonstrukce je základ

V dnešní době je velká řada bytových domů vytápěna plynovými kotelnami. Ty jsou však často 15 i více let staré a tím pádem také nezřídka na hraně své životnosti. Mnohdy fungují kvůli opotřebení už třeba jen na 20% své původní výkonnosti, a tedy velmi neefektivně a draze. V takovém případě je nutné pomalu se zamyslet nad změnou technologie pro topení v našem obydlí, které se v konečném důsledku více než vyplatí.

Pokud totiž rekonstrukci stávající plynové kotelny spojíme s pořízením kvalitního systému pro řízení kotelny pomocí měření a regulace a topná tělesa v bytech také doplníme o regulační systém, dosáhneme oproti původním nákladům na topení úspory 25 - 30%.

A právě společnost A-TECHNOLOGY poskytuje kvalitní zázemí od projektu, přes realizaci, až po kompletní servis. Díky tomu je schopna komplexně zajistit rekonstrukce stávající kotelny či případně navrhnout jiný způsob pro vás výhodného vytápění.

Tepelné čerpadlo jako hlavní zdroj tepla

Další možností, jak ušetřit za topení, je pořízení kvalitního tepelného čerpadla jako hlavního zdroje tepla. Pak můžeme plynový kotel používat pouze jako záložní zdroj v extrémně nízkých zimních teplotách a velmi výrazně tak prodloužit životnost plynového kotle. Použitím tepelného čerpadla navíc získáme elektřinu za nižší cenu, a to dokonce o 2 Kč na kW. To pro běžnou domácnost znamená roční úsporu až 8000 Kč.

Tepelné čerpadlo dokáže nejen topit, ale v letních měsících také chladit. Pokud tedy použijeme multifunkční radiátory a speciálně izolované rozvody, můžeme tepelné čerpadlo pohodlně používat jako klimatizaci. S tepelným čerpadlem vám opět poradí společnost A-TECHNOLOGY.

Další možností, jak ušetřit, je podlahové topení

Možná se to zdá neuvěřitelné, ale ušetřit za topení můžete také instalací podlahového topení. To je pro obyvatele nejen velice komfortní, zajišťuje rovnoměrné protopení prostoru a navíc nezabírá v bytě místo tak, jako běžné radiátory, ale nabízí také řadu dalších výhod. Podlahové topení nepotřebuje žádnou speciální údržbu. Snadno také můžeme topit pouze tam, kde potřebujeme. Vytopení prostoru je díky stoupajícímu teplému vzduchu zespodu rychlé a opět v tomto případě získáte o 2 Kč na kW výhodnější sazbu za elektřinu.

Společnost A-TECHNOLOGY vám se všemi výše uvedenými způsoby, jak ušetřit za topení, pomůže, navrhne optimální řešení právě pro vás. Nabídne vám také speciální výhodnou možnost financování.

Více informací najdete o společnosti A-technology a její nabídce najdete ZDE.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.a-technology.cz

Vydáno 23.07.2013
573 Zhlédnutí
Topováno 29.03.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Podlahové topení: Větší tepelný komfort za méně peněz

Podlahové topení: Větší tepelný komfort za méně peněz
Nemáte rádi zimní měsíce, protože je u vás doma neustále chlad? Obtěžuje vás nosit tlusté ponožky a papuče, kamkoli se v domě pohnete? Řešením je podlahové topení od společnosti A-TECHNOLOGY.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA A-TECHNOLOGY s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
A-TECHNOLOGY s.r.o.
www.i4comfort.cz
Adresa

Adresa

Bratislavská 2808
Břeclav 690 02

info@a-technology.cz
+420 777 573 869


Najdete nás také zde:

FacebookSkypeARES
captcha