Digitalizace a robotika ve vojenství

K odhalování možných nebezpečí slouží vojenským jednotkám robotické bezposádkové stroje, které šetří životy samotných vojáků. V dílnách vojenského podniku VOP CZ, s. p. se proto vyvíjejí systémy, které jsou určené pro kontrolu objektů i pro využití přímo v boji.

Systém KERBEROS 3D VISION

Stále dokonalejší ochrana státu

Ačkoliv žijeme v dobách míru a doufáme, že nám bezprostřední nebezpečí v podobě válečného konfliktu nehrozí, je zapotřebí být neustále ve střehu. Zejména v dnešní době, kdy se objevují nebezpečné živly, které jsou ve službách teroristických skupin. Důležitá je tedy ochrana osob a objektů kritické infrastruktury. Narušení by mělo za následek nejen dopad na bezpečnost státu, ale také by mohlo ohrozit zdraví obyvatelstva nebo ekonomiku naší země. Armáda České republiky spolu s dalšími bezpečnostními složkami státu se spoléhá na vojenský podnik VOP CZ, s. p., z jehož dílen vycházejí sofistikované systémy, které dokáží odhalit možné nebezpečí.

Ochrana osob a objektů kritické infrastruktury


Využití 3D technologií

Jedním z nejvýznamnějších projektů je unikátní systém pro kontrolu podvozků motorových vozidel. Systém KERBEROS 3D VISION slouží kontrole podvozků jak nákladních, tak i osobních motorových vozidel při vjíždění do objektů. Skvěle propracovaný systém pracuje na bázi poloautomatického sejmutí intenzitního a hloubkového 3D obrazu. Tím pádem je možné automaticky porovnat podvozek s přechozími průjezdy konkrétního vozidla. Tento prostorový 3D model je kontrolován digitální technikou. Kromě toho se spoléhá i na lidský faktor. Při kontrole se vytváří i klasický snímek podvozku ve vysokém rozlišení. Je tedy možné provést i vizuální kontrolu.

Systém KERBEROS 3D VISION


Robotický voják

O tom, že se robotika stává nedílnou součástí obrany státu, svědčí i bezposádkové pozemní vozidlo TAROS, které je dálkově řízené. S jeho pomocí lze provádět průzkumnou popřípadě i bojovou činnost a také zjišťovat polohu nepřátelských jednotek a jejich palebná postavení. Své uplatnění nachází zejména v rizikových prostorech, kde hrozí palba od nepřítele. Tím, že na sebe váže pozornost nepřátelských vojsk, šetří životy vojáků. Díky němu má vojsko informační převahu nad nepřítelem. Jako s absolutní náhradou vojáka se s ním však zatím nepočítá.

TAROS – robotický systémVydáno 25.07.2018
46 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

DAPPER 5000: multifunkční nakladač a nosič nářadí šetří čas, peníze i životní prostředí

DAPPER 5000: multifunkční nakladač a nosič nářadí šetří čas, peníze i životní prostředí
Hledáte spolehlivého a efektivního pomocníka pro údržbu průmyslového areálu, pomoc při stavebních, komunálních, zemědělských či zahradnických pracích? Zaměstnejte multifunkční kloubový nakladač a nosič nářadí DAPPER 5000, který si poradí i v těžkém terénu a je vybaven mnoha doplňky zaručujícími ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA VOP CZ, s.p.
WEBOVÁ STRÁNKA
VOP CZ, s.p.
www.vop.cz
Adresa

Adresa

Dukelská 102
Šenov u Nového Jičína 742 42

vop@vop.cz
+420 556 783 111


Najdete nás také zde:

ARES
captcha