Strojírenská výroba převodovek Hradec Králové – převodovky jednostupňové a dvoustupňové

Strojírna Kukleny spol.s r.o.

Strojírenská výroba převodovek Hradec Králové – převodovky jednostupňové a dvoustupňové

Strojírna Kukleny spol.s r.o.Stroje pro mlékárenský a masný průmysl

Potravinářský průmysl už se v dnešní době neobejde bez technických pomůcek, které práci urychlí a zjednoduší. Zejména masná a mlékárenská výroba je mnohdy přímo závislá na strojích, bez nichž by byla produkce buď úplně nemožná, nebo příliš pomalá a neefektivní.

Potravinářské stroje pro provozy

Průmyslové stroje zefektivňují výrobu

V porevolučních dobách mnoho různých státních podniků ukončilo svou činnost a mnoho jich také díky privatizaci v soukromém sektoru svou činnost započalo. Jednou z takových firem, která vznikla přispěním zmíněné privatizace, je i Strojírna Kukleny spol. s r. o., která se právě na výrobu potravinářských strojů specializuje. Jedná se především o zařízení pro masný a mlékárenský průmysl. Dalo by se tedy říci, že pro odvětví, která jsou nejvíce vytížena a pro lidské potřeby využívána.


Čerpadla a čističky střev

Jedněmi z pomocných zařízení při zpracování a výrobě potravin, jsou zubová nerezová čerpadla. Ta jsou určena k čerpání kapalin v potravinářském průmyslu z nádrží, které jsou uloženy nad úrovní čerpadla. Mohou se používat k přečerpání jak řídkých, tak i hustých kapalných produktů. Nesmí v nich být ale žádné pevné části. Jedná se tedy o mléko, sirupy, smetanu, ovocné šťávy. Pro masný průmysl je nepostradatelným strojem zařízení na zpracování střev. Na tomto stroji je možné střeva nejen vyčistit, ale pokud je linka kompletní, pak je možný i sběr mukózy, která je nenahraditelnou surovinou ve farmaceutickém průmyslu. Ta slouží k výrobě heparinu. Zpracovávat lze střeva vepřová, hovězí i skopová. Záleží na typu a provedení linky.

Zubová nerezová čerpadla


Arašídy vyloupané během chvilky

Na výrobu mnoha druhů potravin jsou zapotřebí arašídy. Proto bylo potřeba přijít na něco, co by usnadnilo a zejména urychlilo jejich vyloupání. Loupačka arašídů z výroby Strojírny Kukleny dovede zbavit slupek tři sta padesát až sedm set kilogramů arašídů za jednu hodinu. Zařízení je vybaveno zásobníkem s podávacím turniketem. Ten plynule reguluje celý proces. Pokud má zákazník zájem, může se stroj dovybavit odsáváním prostoru a jedním nebo více zásobníky. Kromě strojů, která mají danou konstrukci, produkuje společnost v rámci zakázkové výroby zařízení dle výkresové dokumentace zákazníků. Z jejích dílen vycházejí i jednoúčelové stroje s využitím vlastních konstrukčních kapacit.

Potravinářské stroje - loupačka arašídů
FIREMNÍ ČLÁNKY


Strojírna Kukleny: Zakázková výroba strojů i součástí, jako jsou převodovky, pohony či čerpadla

Strojírna Kukleny: Zakázková výroba strojů i součástí, jako jsou převodovky, pohony či čerpadla

Potřebujete nejrůznější části strojů, jako jsou převodovky nebo čerpadla? Zakázkovou výrobou strojů i jejich částí dle požadavků zákazníka se zabývá Strojírna Kukleny spol. s r.o. Hradec Králové. Vyrábíme převodovky, elektromechanické lineární pohony, nerezová zubová čerpadla, jednoúčelové stroje a mnohé další. Zajišťujeme také montážní a servisní činnosti.

Vydáno 03.08.2016
Zubová nerezová čerpadla dvojího typu od firmy strojírny Kukleny spol. s.r.o.

Zubová nerezová čerpadla dvojího typu od firmy strojírny Kukleny spol. s.r.o.

Čerpadla se využívají především v potravinářském průmyslu. Společnost strojírny Kukleny nabízí dvojí provedení těchto čerpadel. Vyrábějí se v typových řadách ZMK a ZC. Tyto produkty mohou být dodány s elektromotorem nebo variátorem pro plynulou regulaci výkonu a to u všech typů zařízení. Variátor může být nahrazen frekvenčním měničem.

Vydáno 10.05.2017Vydáno 28.05.2018
170 Zhlédnutí
Topováno 09.03.2019