Porgest, a.s.
Valníkové plošiny a sklápěčové nástavby společnosti PORGEST

Těžká technika, do které spadají velká nákladní auta s plošinami, jsou nezbytným pomocníkem nejen pro zemědělce a stavebníky, ale také pro potřeby vojska. Jelikož se jedná o náročnou a nebezpečnou činnost, je nutné volit jen kvalitního výrobce této techniky.

Sklápěčová korba Porgest

Sklápěčové korby pro 2 osý podvozek

Společnost PORGEST a.s., Nový Jičín vyvíjí a vyrábí sklápěčové korby pro nákladní automobily všech značek i provedení. Kromě toho vycházejí z jejich dílen i valníkové plošiny pro civilní a vojenské účely. Firma vyrábí sklápěčové korby v provedení od jednostranných po třístranné. Pro 2 osý podvozek – SH5, provedení s kombinovanými bočnicemi – 800 mm vysoké. Jedná se o korbu s kombinovaným otvíráním bočnic. Otvíratelné jsou nahoru i dolů. Další možností je SH6, provedení S2 s horním zavěšením bočnic – 800 mm vysoké. Jedná se o sklápěčovou korbu bez středního sloupku s horním zavěšením bočnice 8m3. Třetí možnost je SH7, provedení pro SÚS – 6m3, 600 mm vysoké bočnice.

Sklápěčové zemědělské korby, valníkové plošiny Porgest


Sklápěčové korby pro 3 osý a 4 osý podvozek

Pro 3 osý podvozek je vyráběná sklápěčová korba SK12 s podélně dělenou bočnicí na levé straně a s bočnicí s horním zavěšením na pravé straně. Provedení S3, 1250 mm vysoké bočnice. Druhou variantou je SK13, jednostranná sklápěčová korba S1 s výškou bočnic 1500 mm. Sklápěčová korba SK2, provedení S3, S2 nebo S1 s podélně dělenou bočnicí bez středního sloupku může mít výšku bočnic 850 mm, nebo variantně 1000 mm. Pro 3 osý podvozek je také vyráběna korba SK6, provedení S3 s kombinovaně sklopitelnými bočnicemi 800 mm vysokými. Poslední variantou je korba pro podvozek JAMAL, SK9, provedení S2 s podélně dělenou bočnicí. Pro 4 osý podvozek je určena třístranná sklápěčová korba ST, provedení S3, levá bočnice podélně dělená bez středního sloupku, pravá strana s horním zavěšením a středovým sloupkem. Výška bočnic 1250 mm. Druhou variantou je ST2, korba S1 s 1250 mm vysokými bočnicemi.

Sklápěčové zemědělské korby, valníkové plošiny Porgest


Valníkové plošiny pro civilní i vojenské účely

Valníkové plošiny se vyrábějí v civilním i vojenském provedení – určené na celou řadu různých značek podvozků, včetně vozidel TATRA. Standardně jsou vyráběné valníky s ocelovým podlahovým svařovaným roštem, s kotevními úchyty v podlaze, překližkovou podlahou, odnímatelnými nebo sklopnými sloupky, ocelovými nebo hliníkovými bočnicemi, pod plachtovou konstrukcí s odnímatelnou střechou nebo posuvnou konstrukcí střechy. Podle přání zákazníka je možné posuvné systémy kombinovat.
FIREMNÍ ČLÁNKY


Společnost Porgest dodává své nástavby nákladních automobilů nejen firmám u nás v České republice, ale také do Zemí EU, a dokonce i mimo ni

Společnost Porgest dodává své nástavby nákladních automobilů nejen firmám u nás v České republice, ale také do Zemí EU, a dokonce i mimo ni

Korby na nákladní automobily jsou velice žádaným zbožím, obzvláště pokud je umíte vyrobit univerzální. Velkou výhodou tak zůstává možnost, že je můžete namontovat na jakýkoliv podvozek. V naší oblasti spolupracujeme převážně s firmou Tatra, která je nám blízká svým místem působnosti v Moravskoslezském kraji, ale také technickým zázemím. Dlouhodobá spolupráce umožňuje dodávání a montování zejména na jejich podvozky, obzvláště pak na novou modelovou řadu Phoenix. Dokážeme se však přizpůsobit jakémukoliv zákazníkovi a jeho nákladnímu automobilu. Díky individuálnímu přístupu k zákazníkům požadují naši spolupráci a dodávání těchto speciálních koreb na nákladní automobily i vzdálené země, proto se naše nástavby používají hojně v Rusku, ale například také v Mexiku nebo Austrálii.

Vydáno 27.04.2017
Nosič výměnných nástaveb – řešení přepravy v zemědělství

Nosič výměnných nástaveb – řešení přepravy v zemědělství

Moderní doba je sice v některých ohledech inovativní, ale také se jí často musíme přizpůsobovat. Týká se to snad všech průmyslových odvětví a také zejména zemědělství. V mnohých ohledech se snižují výrobní náklady, to způsobuje, že vznikají vyšší nároky na techniku. Požaduje se její větší efektivnost. Zákazníci hledají optimálnější výhodnost ve všech směrech a také požadují snižování co nejvíce finančních nákladů. Firma Porgest se proto přizpůsobuje a vyrábí nosič výměnných nástaveb v různých variantách.

Vydáno 02.05.2017
Sklápěčové nástavby Porgest na nákladní automobily

Sklápěčové nástavby Porgest na nákladní automobily

Společnost Porgest se již přes 16 let zabývá vývojem a výrobou nástaveb na nákladní automobily. Reaguje na požadavky svých klientů a hledá s nimi nejideálnější a současně nejlevnější řešení. V současné době nabízí sklápěčové nástavby v mnoha provedeních – jednostranné, dvoustranné i třístranné. Porgest vyrábí nástavby pro všechny typy podvozků, dodává také valníkové plošiny a speciální typy koreb. Sklápěčové nástavby jsou hojně využívány v oblasti stavebnictví, zájem je však také mezi těžařskými společnostmi či záchrannými sbory.

Vydáno 14.07.2016
Nosič výměnných nástaveb sníží náklady na přepravu v oblasti zemědělství

Nosič výměnných nástaveb sníží náklady na přepravu v oblasti zemědělství

Přeprava komodit tvoří v oblasti zemědělské výroby významnou část nákladů. Pořizování specializovaných strojů, které nachází využití jen několik týdnů v průběhu roku, zemědělskou výrobu značně prodražuje. Společnost Porgest nabízí řešení v podobě nákladního automobilu, přestavěného na nosič výměnných nástaveb. Díky přestavbě bude vozidlo využito v průběhu celého roku, čímž se výrazně sníží náklady v oblasti pořizování zemědělské techniky.

Vydáno 15.07.2016
Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Přeprava nebezpečných nákladů: Přestavby vozidel podle ADR

Společnost PORGEST se v oblasti nákladních vozů specializuje na valníkové plošiny, sklápěčové korby, přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů dle ADR a další činnosti spojené s nejen nákladními vozidly. Montujeme hydraulické systémy, provádíme pálení plasmou a další úpravy vozidel. Například takové opravy tachografů jsou doslova náš denní chleba.

Vydáno 02.05.2015Vydáno 24.07.2018
76 Zhlédnutí
Topováno 11.10.2018

Zemědělské korby a nástavby

Zemědělské korby a nástavby

Výroba zemědělských sklápěčových korb a nástaveb, přestavby nákladních vozů

Sklápěčové korby a valníkové nástavby

Sklápěčové korby a valníkové nástavby

Sklápěčové korby pro nákladní automobily všech značek a valníkové nástavby

Přestavby vozů dle ADR

Přestavby vozů dle ADR

Přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných nákladů podle předpisu ADR