TWI (Training within industry) - metoda, jejíž kouzlo objevují české firmy

TWI je metoda původně vyvinutá pro efektivní fungování válečného průmyslu v USA. Za 70 let své existence prošla velkým vývojem. Zásadní bylo její využití jako základu pro Toyota Production System – prvního programu Lean Manufacturing na světě. Poté se TWI vrátila do USA, kde prošla dalším zdokonalováním. Výsledkem je dynamický program praktického tréninku zlepšování základních dovedností vedoucích a všech, kdo řídí týmy. Trénink probíhá přímo v provozu s okamžitým zaváděním nabytých dovedností.


Do České republiky TWI přinesla společnost DMC management consulting, výhradní partner TWI Institute USA. Pod hlavičkou TWI Institute Czech Republic a prostřednictvím certifikovaných trenérů vyškolených autorem novodobé metodiky, Patrickem Grauppem, zavádí tři moduly metody v českých a slovenských firmách.

Během čtyř let v ČR se metoda TWI osvědčila jako efektivní nástroj pro implementaci jakéhokoli způsobu kontinuálního zlepšování.  Ať už společnost zavádí štíhlou výrobu, Kaizen či Standard Work, TWI poskytuje vedoucím místo manuálu skutečné dovednosti.

V 18 firmách v ČR a SR v polovině roku 2014 pracuje již více než tisícovka vedoucích vyškolených metodikou TWI. A na výsledcích je to znát. Zkrácení času na zaškolování o 30 %, o 45 % méně prostojů, či např. zvýšení produktivity o 76 % - takové hodnoty mluví samy za sebe. U TWI je návratnost investice do nastavení projektu, školení a následného koučinku jasně měřitelná. Existují společnosti, kde se investice do implementace vrátila během 3 měsíců.

„Pokud se ptáme, s jakými problémy bojují ve výrobě či službách, vždy se objeví alespoň jedna z následujících věcí: produktivita, kvalita, nastavení a dodržování standardů, zaškolování, disciplína, bezpečnost, efektivita či manažerské dovednosti vedoucích,“ říká Markéta Šimáková, partnerka DMC a trenérka TWI, a dodává: „Na každý tento problém má TWI nástroj – modul Job Instruction pro nastavení standardů a rychlejší zaškolování, Job Relations pro řešení problémů a Job Methods pro kontinuální zlepšování. Každý modul sám o sobě přináší zlepšení. Nastavení implementace provádíme individuálně podle potřeb a cílů klienta.“

Českým a slovenským firmám se letos na podzim otevírá skvělá příležitost, jak si metodu „osahat“ prostřednictvím těch, kdo už ji implementují. 13. a 14. 10. 2014 proběhne v Praze rozsáhlý workshop zaměřený na využití metod kontinuálního zlepšování včetně TWI. Workshop budou doprovázet praktické ukázky implementace metodiky formou návštěvy v provozu či přímo na místě. Bližší informace k workshopu naleznete zde.

O své zkušenosti se podělí nejen firmy z výroby (AU Optronics, Denso Manufacturing Czech, Emerson Climate Technologies, Hartmann-Rico, Liplastec), ale i ze služeb (Aramark, Komerční banka, Danske Bank, Post Danmark). Přesný program workshopů a další informace: www.dmc-cz.com.

Metodiku TWI představí Patrick Graupp, spoluautor a Senior Master Trainer její novodobé formy, který říká: „Unikátnost metodiky TWI spočívá zejména v univerzální použitelnosti, kterou zaručuje její koncentrace nejen na procesy, ale na lidi a procesy zároveň. Při popisu své osobní cesty k TWI vždy zdůrazňuji, že to není TWI, kdo mění – VY měníte. Podle mých více než čtyřicetiletých zkušeností s TWI je tento přístup jediný, který zaručuje dlouhodobé výsledky ve snaze o kterýkoliv způsob kontinuálního zlepšování“.

Bližší informace k metodě TWI naleznete na www stránkách společnosti DMC management consulting s.r.o.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.dmc-cz.com

Vydáno 22.08.2014
1930 Zhlédnutí
Topováno 15.08.2018
FIREMNÍ ČLÁNKY

TWI&KATA Akademie - Zapojte své zaměstnance do zlepšování a růstu firmy

TWI&KATA Akademie - Zapojte své zaměstnance do zlepšování a růstu firmy
V roce 2018 firma DMC management consulting s.r.o. otevírá poprvé kompletní akademii modulů TWI. Tuto akademii můžete absolvovat jako celek, nebo je možné navštívit pouze jednotlivé moduly.

Setkání a školení pro personalisty a management - osvědčené i nové formáty

Setkání a školení pro personalisty a management - osvědčené i nové formáty
Personální řízení se stále vyvíjí. Personalisté i management firem by měli umět na tyto změny operativně reagovat. Pro snazší orientaci v nových trendech a změnách připravuje společnost DMC management consulting s.r.o. pravidelná setkání a školení v osvědčených i nových formátech. Navštívit můžete ...
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA DMC management consulting s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
DMC management consulting s.r.o.
www.dmc-cz.com
Adresa

Adresa

Sluštická 1627/14
Praha 10 100 00

info@dmc-cz.com
+420 702 093 921


Najdete nás také zde:

ARES
captcha