Půdní kondicionéry TerraCottem – různé druhy na podporu růstu rostlin

Pěstování rostlin, keřů a dřevin obnáší nejen samotné sázení či zalévání, ale také kontrolu nad zdravým růstem pěstovaných rostlin a plodů. Tento proces a ochranu proti chorobám rostlin podporují nové technologie, ze kterých vycházejí i půdní kondicionéry TerraCottem.

TerraCottem Universal originální půdní kondicionér

Co je půdní kondicionér?

Pro podporu růstu rostlin a zlepšení půdních podmínek je vhodný půdní kondicionér, který zlepšuje a obohacuje půdu o živiny a veškeré další potřebné látky. Půdní kondicionéry TerraCottem jsou patentovanou směsí, která se skládá z více jak dvaceti složek různých skupin a tím podporují proces růstu synergetickou cestou. Jejich účinky podporují růst kořenů do hloubky a to i v období sucha, čím se zvyšuje celkové prokořenění rostlin, podporují zlepšení celkové struktury půdy a zlepšují také absorbování a zadržování vody, která se jinak odpaří nebo odteče. Díky kondicionérům se zadržená voda udrží v kořenové zóně mnohem déle. Pro různé potřeby si z řady TerraCottem můžete vybrat dle svých potřeb kondicionéry Universal, Complement, Turf nebo Arbor.

TerraCottem Universal originální půdní kondicionér


Univerzální kondicionér TerraCottem

Základem produktové řady TerraCottem je půdní kondicionér Universal. Je univerzální právě proto, že se používá u většiny aplikací, jako jsou výsadby stromů a keřů, zalesňování a obnova půdy, pro výsadbu a podporu růstu květinových záhonů, keřů, střešních zahrad, dále při výsadbě rostlin do okenních truhlíků, květináčů a kontejnerů a celkově v zahradnictví a zemědělství. Samotná aplikace tohoto kondicionéru je vhodná těsně před výsevem nebo při samotné výsadbě. Výsledkem účinků kondicionéru TerraCottem Universal jsou zdravější rostliny a vyšší úroda, lepší využití hnojiv, rychlejší a rovnoměrné založení zeleně, vyšší poměr přežití rostlin, zvýšená vodní retenční kapacita, úspory na vodě až o 50%, silnější a hlubší rozvoj kořenové soustavy, odolnost vůči stresu ze sucha a nemocí a mnoho dalších výhod.

Kondicionér pro doplnění složek


Kondicionéry pro květinové záhony a plodiny, zvyšování úrodnosti i dostatku vody

Speciálním využitím je charakteristický kondicionér TerraCottem Complement, který je určený pro aplikaci do květinových záhonů a k samotným plodinám. Slouží pro doplnění složek, které rostliny spotřebovaly v předchozí sezóně a doplní také ztráty po vytažení plodin a jednoletek z půdy. Díky kondicionéru Complement zůstanou živiny zachovány a kapacita vody v optimální úrovni a dochází k rychlejšímu a rovnoměrnému založení záhonu, vyšší odolnosti rostlin, dřívější sklizni atd. V případě kondicionéru Turf jde o směs, která obsahuje zeolit, přírodní vulkanický materiál a pomáhá zvyšovat úrodnost půdy a zadržování vody. Jeho výhodou je zvýšená hodnota CEC, uchycení semen, zvýšená mikrobiologická aktivita a další přednosti, které podporují úspěšnou výsadbu a pěstování. Novinkou je kondicionér TerraCottem Arbor, kterého účinky jsou speciálně vyvinuty pro sázení keřů a stromů. Stromy se tak lépe aklimatizují, je podporován růst kořenů a rostlin a tím se zvyšuje i míra přežití stromů.

TerraCottem Turf – rychleji založený trávník, růst i kvalita


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.ceskokvete.cz/

Vydáno 29.11.2018
174 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nejnovější půdní kondicionér se speciálním vyvinutím pro sázení stromů a keřů

Nejnovější půdní kondicionér se speciálním vyvinutím pro sázení stromů a keřů
Půdní kondicionéry poskytují pěstovaným rostlinám přísun všech potřebných živin a látek, podporují růst kořenů do hloubky a zajišťují dostatečné udržení vody. Pro zdravý růst stromů a keřů společnost TerraCottem CZ, s.r.o. vyvinula novinku kondicionér TerraCottem Arbor.

Rohože pro zpevnění štěrku – voštinové rohože NIDAGRAVEL

Rohože pro zpevnění štěrku – voštinové rohože NIDAGRAVEL
Potřebujete příjemným způsobem vyřešit povrch přístupové cesty, zahrady, parkovací či jiné plochy? V případě, že hledáte nejen kvalitu, ale také výjimečnost, tak se můžete spolehnout na štěrkové rohože NIDAGRAVEL, které poskytují pevnost, stabilitu povrchu a také estetický design.
PODSTRÁNKY

Půdní kondicionery

Půdní kondicionery
Půdní kondicionery TerraCottem pro výživu rostlin, keřů a stromů

Mobiliář do měst a obcí

Mobiliář do měst a obcí
Mobiliář do měst a obcí – květinová dekorace v samozavlažovacích sestavách

Květinové cibule, mechanizované sázení

Květinové cibule, mechanizované sázení
Odolné květinové cibule na záhony do měst a parků, mechanizované sázení
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA TERRACOTTEM Česko kvete MV s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
TERRACOTTEM
www.terracottem.com
Adresa

Adresa

Václavov 730/1
Miroslav 671 72

info@ceskokvete.cz
+420 777 762 521


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha