OKENTĚS, spol. s r.o.
Internetový obchodTěsnění pro okna a dveře v nabídce firmy Okentěs

Naše společnost je pod logem Okentěs na trhu již 26 let a obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk s možností objednání v e-shopu. Během roku informujeme klienty formou Info-letáků, ve kterých uveřejňujeme novinky a akční produkty, od května je k dispozici nový Katalog 2018, 320 stran.

Renovační těsnění Okentěs

Specializovaná nabídka těsnicích prvků

Těsnící prvky oken a dveří zvyšují komfort objektů, zabezpečují snížení úniku tepla a zvýšení jejich odolnosti proti hluku, kouři a ohni. Bezbariérové vstupy jsou dnes již samozřejmostí u veřejných či moderních obchodních prostor. K jejich utěsnění se výrobcům nabízí řada prvků, mezi které patří možnost utěsnění spodku dveří kartáči nebo padacími dveřními prahy.


Těsnění pro výrobu, renovaci oken a dveří

Výroba či renovace oken a dveří se neobejde bez kvalitního spolehlivého těsnění, které nabízíme v různých typech např. pod značkou Sillen, Trelleborg, Ellen, Primo či Q-LON.
Silikonové profily vynikají tvarovou pamětí, jsou netečné k barvám a namrzání a jsou již více než 20 let osvědčenou variantou dodatečného zatěsnění starších oken či dveří.

Pro plastová okna a dveře nyní máme tzv. renovační těsnění, kterým můžete dodatečně utěsnit velký počet různých okenních profilů (jako např. systémy dodavatelů KBE, GEALAN, REHAU, SCHÜCO, THYSSEN, VEKA atd.).
Koncoví uživatelé mohou uspořit až 30 % ročních nákladů na topení, pokud odborně utěsní netěsná okna a dveře. „Mezera široká jeden milimetr na délce jednoho metru sníží pokojovou teplotu o cca 1°C.”
Tvary našich speciálních silikonových těsnění jsou zvoleny tak, aby mohly být použity u téměř všech typů plastových profilů. Dodržujte především rozdílné šířky drážky. Šíře kotvy do T drážky profilu je rozhodující pro určení, zda je těsnění vhodné pro okna nebo dveře, které si přejete utěsnit.


Silikonový těsnící profil Ellen - pro renovaci plastových oken a dveří, v barvě černé, v návinu 25m.

Výhody našich speciálních těsnění oproti dostupným těsněním na trhu.
- v nabídce máme 6 různých profilů, 4 šíře kotvičky
- tvary těsnění vhodné téměř pro všechny druhy plastových profilů, šíře drážky 3,5 -5,5 mm dle typu
- vynikající schopnost vracení
- vysoká protihluková ochrana
- velmi nízký uzavírací tlak
- vysoká odolnost proti stárnutí
- teplotní stabilita -60 až +100°C

Toto těsnění je určeno především pracovníkům z oblasti servisu, renovace, montáže a výroby oken a dveří. Plná spokojenost je podmíněna správným výběrem těsnění a konečným seřízením oken, dveří.
Pro správný výběr typu těsnění si vyžádejte u nás vzorník.

Také kompletní sortiment těsnících dveřních kartáčů, lišt, automatických dveřních prahů dokáže oslovit všechny ty, kteří řeší utěsnění mezery pod dveřmi v případě bezbariérových vstupů či u dveří v pasivních domech. Padací prahy splňují požadavky rovněž na útlum hluku a požární odolnost.


Stavební kartáče

Široká nabídka umožňuje dodávky kompletních kartáčů od firmy Elton (IBS kartáče) a od firmy Tribollet kartáče složitelné dle vlastních potřeb (Stribo kartáče). Kartáče se od sebe liší tvarem, velikostí držáků a kvalitou vlasu. Velikost držáku je ovlivněna tloušťkou vlasu. Vlas je vyroben standardně z UV odolného černého polypropylenu, antistatické kartáče pro turnikety nebo leštění plastů mají vlas z koňské žíně. Velkost, délka vlasu a tím i jeho tuhost se volí v závislosti na velikosti spáry s možností výběru síly vlasu. Pro náročnější prostředí, např. s vysokou vlhkostí, je vhodné aplikovat kartáče s hlavou v nerez provedení, případně i s držákem v nerez oceli. Pro extrémní podmínky nabízíme flexibilní kartáč s pružným plastovým držákem, (Interiérové kartáče bývají obvykle s plastovým držákem nebo hliník s eloxovanou úpravou a bočním uchycením na vruty nebo samolepící).
Jemná kartáčová těsnění jsou zase optimálním řešením pro utěsnění posuvných aplikací.


Padací dveřní lišty

Padací dveřní lišty neboli automatické spouštěcí prahy se od sebe liší v závislosti na parametrech a odolnosti dveří. Standardní verze působí proti chladu a průvanu, profi verze se vyznačují odolností proti hluku (útlum 42 resp. 48 dB), kouři a ohni (T30 a T60 min). Dodržení požadovaných parametrů je podmíněno výškou spáry, dle typu 3 až 7 mm. Automatické spouštěcí prahy se vyrábějí ve standardních délkách, se speciálním konstrukčním řešením mohou mít padací prahy délku až 200 (600) cm. Řešení pro dveře dvoukřídlové umožňují souběžně jejich středové uzavření s protipožárním utěsněním. Seřiditelný spouštěcí mechanismus je standardně na straně závěsů, při dovírání dveří dochází postupně k utěsnění spodní hrany. U náročnějších aplikací se používají padací prahy s ovládáním oboustranným. Pro posuvné dveře je spouštěcí mechanismus na straně zámku, novinkou pro posuvné dveře je automat s bočním vedením a fixační zarážkou a automaty s útlumem do 50 dB.

Katalog pro firmy zdarma, více info na našem webu a na provozovnách Valašské Meziříčí, Brno a Praha.
Firmám poskytujeme zajímavé slevy až do výše -10% z katalogových cen!

Celou naši specializovanou nabídku těsnicích prvků oken, dveří a vrat, pásek a materiálů pro správnou montáž oken v systému I3, kování, tmelů a lepidel včetně akcí a novinek máte k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk
FIREMNÍ ČLÁNKY


Pod logem Okentěs jsme na trhu 25 let

Pod logem Okentěs jsme na trhu 25 let

Naše společnost je pod logem Okentěs na trhu již 25 let a obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na našich internetových stránkách s možností objednání v e-shopu. Během roku informujeme klienty formou Info-letáků, ve kterých uveřejňujeme novinky a akční produkty, v březnu bude k dispozici nový Katalog 2018. V roce 2017 jsme na trh uvedli několik nových produktů z oblasti těsnění, kování, stavební chemie a spojovacího materiálu, se kterými bychom vás rádi blíže seznámili.

Vydáno 22.02.2018
Novinky v nabídce společnosti Okentěs, spol. s.r.o. pro rok 2016

Novinky v nabídce společnosti Okentěs, spol. s.r.o. pro rok 2016

24 let na trhu pod logem Okentěs – v letošním roce již ve vlastních prostorech! Naše společnost obsluhuje více než 8 tisíc klientů z různých průmyslových oblastí, stavebnictví, truhlářství apod. Náš standardní sortiment včetně technických a cenových informací je k dispozici na www.okentes.cz a www.okentes.sk s možností objednání v e-shopu. Během roku informujeme klienty formou Info-letáků, ve kterých uveřejňujeme novinky a akční produkty. V letošním roce jsme již na trh uvedli několik nových produktů z oblasti těsnění, kování, stavební chemie a spojovacího materiálu.

Vydáno 21.11.2016
Průmyslové těsnící profily a další novinky v sortimentu

Průmyslové těsnící profily a další novinky v sortimentu

Těsnění plní velmi důležitou úlohu nejen v obytných a pracovních prostorách, kde díky utěsnění oken a dveří dochází k efektivním úsporám tepla, ale i například v automobilovém či strojírenském průmyslu. Tam se tyto profily uplatňují při řešení náročných technických aplikací.

Vydáno 07.06.2015
Profesionální těsnění, tmely, lepidla, kování a další sortiment od světových výrobců pro truhláře, stolaře, stavební firmy i řemeslné obchody

Profesionální těsnění, tmely, lepidla, kování a další sortiment od světových výrobců pro truhláře, stolaře, stavební firmy i řemeslné obchody

Společnost Okentěs, působící na trhu již 21 let, je předním dodavatelem těsnění, tmelů, PUR pěn, kování, lepidel a dalších těsnících prvků včetně veškerého potřebného příslušenství. V současné době nás najdete ve Valašském Meziříčí, na pobočkách v Praze, Brně a také na Slovensku, kde se nachází dceřiná společnost. Více než 10 000 stálých zákazníků dokazuje naše pevné místo na trhu a spokojenost s produkty i službami, které pro naše klienty zajišťujeme s ohledem na jejich potřeby.

Vydáno 04.03.2014
Sortiment firmy Okentěs je opravdu široký a díky tomu jsme tady pro své zákazníky už 22 let

Sortiment firmy Okentěs je opravdu široký a díky tomu jsme tady pro své zákazníky už 22 let

Těsnění oken i dveří, kartáče, kování, tmely, PUR pěny a lepidla, to vše najdete v našem každoročně aktualizovaném Katalogu (256 stran). Z pozice hlavního dodavatele silikonového těsnění Sillen a předního distributora 15-ti zahraničních partnerů zajišťujeme cenové a technické informace pro naše klienty z oblasti výroby, montáže a obchodu. I v době stagnující ekonomiky jdeme stále kupředu, rozvíjíme se a rozšiřujeme náš sortiment.

Vydáno 16.10.2014Vydáno 04.11.2018
125 Zhlédnutí