Dřevní moučka – perspektivní materiál v mnoha průmyslových odvětvích

Dřevěná a dřevní moučka, která je vyrobena pouze ekologicky čistými postupy, našla své uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Její mimořádné vlastnosti objevil i zbrojní nebo kosmetický průmysl. Největší úspěchy slaví při výrobě dřevoplastových kompozitů.

Dřevní moučka - ekologicky čistá od společnost WoodflourMill, a.s.

Základem je kvalitní smrkové dřevo

Za dlouhou dobu své existence přišlo lidstvo na to, že je dřevo materiál, který je využitelný mnoha způsoby. Stačí se podívat kolem sebe a hned zjistíme, že nás tato přírodnina doslova obklopuje. Jedním z produktů, který má jako materiál široké využití, je dřevní moučka. Je až s podivem, kde všude se může uplatnit. Vysoce kvalitní dřevěná a dřevní moučka, kterou produkuje společnost WoodflourMill, a.s. - Mlýn na dřevní moučku, vzniká se smrkových hoblin a pilin, které před tím ještě projdou přípravným procesem. Před samotným mletím jsou vysušeny při vysoké teplotě. Tím pádem je konečná vlhkost pouhých pět procent. Surovina je tedy nejen zbavená přebytečné vlhkosti, ale je zaručeno i její vydesinfikování.
Dále se využívá mnoha rozličnými způsoby.

Dřevní moučka


Dřevní moučka pronikla i do kosmetiky

V průmyslovém odvětví je dřevní moučka základním materiálem pro výrobu dřevoplastů (kompozitních materiálů). Chemický průmysl využívá dřevěnou a dřevní moučku jako součást speciálních odlučovacích filtrů. Pro výrobu explosivní munice ji objevil i zbrojní průmysl. Živočišná výroba ji zná jako podestýlku pro zvířata. Stala se dokonce i součástí kosmeticky pro ošetření pokožky. Oblastí, kde se její výjimečné vlastnosti uplatnily, je však mnohem více.


Ekologicky čistý materiál

O tom, že je tento produkt stále více oblíbený a využitelný, svědčí fakt, že jej společnost WoodflourMill, a.s. každý měsíc produkuje padesát tun. V případě rostoucího zájmu není problém produkci zvýšit až na sto tun měsíčně. Hrubost dřevní moučky spadá do kategorie B1, B2. Tento parametr může firma plně přizpůsobit přání zákazníka. Stejně tak vlhkost a způsob balení. V budoucnu se očekává, že zájem o dřevní moučku z kvalitních smrkových hoblin a pilin stále poroste. Současným trendem jsou, jak známo, ekologicky čisté suroviny a výrobky.
Vzhledem k tomu, že je tento produkt vyroben pouze ekologicky čistými postupy, splňuje tuto podmínku na sto procent.

Ekologicky čisté suroviny od společnost WoodflourMill, a.s.Vydáno 17.01.2019
77 Zhlédnutí
Topováno 12.06.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Dřevní moučka – perspektivní surovina pro zpracovatelská průmyslová odvětví

Dřevní moučka – perspektivní surovina pro zpracovatelská průmyslová odvětví
Akciová společnost WoodflourMill navazuje na tradici mletí, rozvíjenou v obci Bělkovice-Lašťany již od 17. století. Dnes se společnost zaměřuje především na výrobu dřevní moučky ze smrkových hoblin a pilin s 5% vlhkostí. Je největším producentem dřevní moučky v ČR. Moučka je primárně využívána k ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA WoodflourMill, a.s. Mlýn na dřevní moučku
WEBOVÁ STRÁNKA
WoodflourMill, a.s.
woodflourmill4.webnode.cz
Adresa

Adresa

Bělkovice-Lašťany 61
Bělkovice-Lašťany 783 16

mahovsky@woodflourmill.cz
+420 725 816 728


Najdete nás také zde:

ARES
captcha