Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Současným trendem v oblasti zateplování staveb jsou konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyráběným materiálům přinášejí ve výsledku velice pozitivní vlastnosti celé nemovitosti. Zabrání vzniku plísní a obyvatele domu ochrání i před hlukem.

Konopná izolace KOBE-CZ

Konopí je ideální izolační materiál

Jedním z nejdestruktivnějších vlivů na všechny druhy staveb je bezesporu vlhkost, která dovede napáchat mnohdy i nenapravitelné škody. Proto se ve stavebnictví zkoumají nové materiály, které by mohly toto nebezpečí eliminovat. V některých případech to ovšem nejsou zcela nové izolační materiály, které se vyrábějí průmyslově. Někdy stačí jen podívat se do časů minulých, nebo se nechat inspirovat přírodou. Přírodní produkty přinášejí kromě úspory finančních prostředků ještě jedno pozitivum. Omezením syntetických materiálů se snižuje nepříznivý vliv na životní prostředí. Do popředí zájmu se v této oblasti dostává konopí. Tato rostlina se v současné době stále více dostává do hledáčku zájmu v mnoha průmyslových i neprůmyslových odvětvích. Pro své výborné izolační vlastnosti se dostala i do stavebnictví. Je prokázáno, že naši předkové konopí cíleně pěstovali a jednou z možností využití byla právě izolace příbytků.

Konopná izolace


Životnost dřevěných konstrukcí se významně prodlouží

Konopná izolace má schopnost redistribuce vlhkosti. Což znamená, že nedochází ke koncentrování vlhkosti na určitých místech. Nahromaděná vlhkost se rovnoměrně rozprostře do celého objemu a tím pádem vzniká větší plocha pro snazší odvětrání. Ani nárůst objemové vlhkosti o celých dvacet procent nesníží izolační schopnosti. Pro možnost porovnání – klasické druhy izolace ztrácejí své tepelně izolační vlastnosti už při dvouprocentní objemové vlhkosti. Při použití konopné izolace se tedy velice významným způsobem snižuje riziko vzniku plísní. Nejvíce nebezpečné je hromadění vlhkosti přímo u dřevěné konstrukce, kdy může dojít k zásadnímu poškození dřevěných prvků – zahnívání dolních konců sloupců nebo krokví, poškození zakládacích prahů či vaznic. Při novostavbách se tedy stále častěji využívají tvrdé konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL, které se vyrábějí z konopného pazdeří a konopných vláken. Pro zvýšení ochrany proti hoření a plísním se do tohoto produktu přidávají dvousložková pojivá vlákna s roztokem sody. Konopná izolace je vhodná na zateplení fasád, zateplení podlah i na zateplení nad krokve. Pro dodatečnou izolaci je tento materiál vhodný pro jakýkoliv druh stavby. Nevyjímaje i historické. Izolace z konopí disponuje větší hmotností nežli jiné zateplovací materiály. Proto nedochází k silnému ochlazování povrchu samotné budovy a tím pádem se nežádoucí vlivy, kterými jsou řasy a plísně, nemají šanci uchytit. Přesto, že je tento materiál v průběhu výrobního procesu slisován do vysoké hustoty, ponechává si difúzní otevřenost. Jednoduše řečeno – dům může stále dýchat.


Zvenku stále čistá fasáda – uvnitř zdravé bydlení

Pozitivní vliv konopných zateplovacích desek je znát na první pohled. Fasáda prostě zůstává stále čistá. Další vítanou vlastností je skvělá zvuková izolace. Tento jev ocení především obyvatelé větších měst, kteří žijí v nejrušnějších částech. Spokojenost přinese i majitelům domů poblíž letišť. Konopné izolace je možné použít u většiny běžných staveb. Jestliže bychom měli tento materiál zhodnotit ze všech hledisek, došli bychom pouze k pozitivním výsledkům. Při instalaci zateplení je oceňována zejména pružnost, nesedavost a snadná manipulace. Proto se využívá na vnější izolaci stěn, izolaci dřevěných trámových stropů, izolaci předsazených konstrukcí i mezikrokevní, nadkrokevní a podkrokevní izolace. Majitel domu ocení výborné tepelně izolační a akustické vlastnosti, zdravé vnitřní klima, odolnost proti škůdcům a plísním. Použití konopných izolačních desek znamená návrat k přírodním materiálům a tím pádem i ke zdravému způsobu života. Vzhledem k tomu, že se jedná o obnovitelné zdroje, patří konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL k materiálům významně ekologicky prospěšným.

Veškeré uvedené vlastnosti + velice příznivá cena = stále významnější uplatnění v moderním stavebnictví.

Kvalitní konopná izolaceVydáno 11.04.2019
349 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Výroba a dodávka konopné izolace

Výroba a dodávka konopné izolace
Kvalita prostředí, ve kterém bydlíte nebo pracujete, závisí také od použitých materiálů na jednotlivé stavební a další prvky. Třeba v případě tepelné izolace zajisté uvítáte možnosti, které jsou nejen kvalitní a splní svůj záměr, ale také vyhovující vašemu zdraví. O takovou izolaci se s přehledem a ...

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz
V automobilovém, stavebním i nábytkářském průmyslu jako součásti konstrukčních a izolačních součástí, ale také v elektrárnách a jako izolace v dalších průmyslových odvětvích. Všude tam se používají produkty z přírodních a skelných vláken, jejichž výrobou se zabývá firma KOBE-cz s.r.o.. Ta se ...

Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna

Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna
Když se řekne izolace, tak představy většiny z nás zřejmě míří k izolacím, jako je polystyrén, minerální vata a podobně. Ale napadlo vás, že existují izolační materiály vyrobené z přírodních vláken, jako jsou konopí, len, ovčí vlna, bavlna nebo juta? Tak si představte, že opravdu existují. Když se ...

Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů
Přírodní materiály, kterými jsou konopí, bavlna, juta, len a ovčí vlna, našly znovu své uplatnění při izolacích domů. Oproti uměle vyráběným materiálům, kterým úspěšně konkurují, mají navíc velkou výhodu zdravotní nezávadnosti.
PODSTRÁNKY

Skelná vlákna

Skelná vlákna
Netkané textilie ze skelného vlákna KOBEMAT® BSN, KOBEMAT® EGL, KOBEMAT® AGL a KOBEFIBER

Přírodní vlákna

Přírodní vlákna
KOBE ECO HEMP FLEX produkt z přírodních konopných vláken

Laminování

Laminování
Laminování rohoží z netkané textilie KOBEMAT® a KOBEFIBER jednostranné i oboustranné
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA KOBE-cz s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
KOBE-cz s.r.o.
www.kobe-cz.eu
Adresa

Adresa

U Sladovny 430
Hodonice 671 25

order@kobe-cz.eu
+420 777 674 773


Najdete nás také zde:

ARES
captcha