Izolační materiály společnosti KOBE-cz s.r.o. přinášejí zdraví do našich domovů

Přírodní materiály, kterými jsou konopí, bavlna, juta, len a ovčí vlna, našly znovu své uplatnění při izolacích domů. Oproti uměle vyráběným materiálům, kterým úspěšně konkurují, mají navíc velkou výhodu zdravotní nezávadnosti.

Izolace z přírodního vlákna KOBEVLIES

Kvalitní izolace pro zdravé bydlení

Takzvaná průmyslová revoluce zahájila i postupné nahrazování přírodních materiálů synteticky vyráběnými. Ne vždy to byla ta nejlepší cesta. Proto se mnoho odvětví navrací k přírodním zdrojům, které podporují zdravé životní prostředí a nemají nepříznivý ekologický dopad. K tomuto vítanému posunu dochází i ve stavebnictví. Společnost KOBE-cz s.r.o. přináší na trh izolace z přírodních vláken, kterými jsou konopí, bavlna, juta, len a ovčí vlna. Tyto izolační materiály se v dobách minulých používaly zcela běžně a přinášely pouze pozitiva. Svými tepelnými vlastnostmi se naprosto vyrovnají materiálům synteticky vyráběným. Navíc zajistí lepší tepelnou ochranu v zimě i v létě. Po zdravotní stránce jim nelze nic vytknout. Což je v dnešní době, kdy mnoho lidí trpí různými respiračními onemocněními, velice přínosné. Stavba je ekologická a bydlení zdravotně nezávadná. Přírodní materiály jsou navíc recyklovatelné. Izolace z konopných vláken vyniká dobrými difúzními vlastnostmi tím, že reguluje vlhkost v interiérech. Šanci nemá ani nežádoucí plíseň, hniloba a ani další škůdci. Úspěšně se používají na vnější i vnitřní izolace stěn, předsazených konstrukcí, dřevěných trámových sloupů a dalších prostor, které vyžadují izolaci. Je možné je na přání zákazníka vyrobit v požadovaných rozměrech, tloušťce i hustotě.

Izolace z přírodních vláken


Izolace KOBE ECO HEMP FLEX

Produkt KOBE ECO HEMP FLEX je vyroben z přírodních konopných vláken, které se mísí s dvousložkovými pojivými vlákny v poměru, který je vyžadován pro dosažení ideální kvality. Umělá vlákna se teplem aktivují a propojí s ostatními vlákny tak, aby byl výsledný výrobek fixován. Při samotné instalaci tohoto izolačního materiálu je oceňována jednoduchá montáž a snadná manipulace. Obyvatelé domu uvítají zejména zdravotní nezávadnost, dokonalé akumulační schopnosti a vysokou difúzní otevřenost. Což laicky řečeno znamená, že vodní páry mají volnou cestu ven a do interiéru proudí suchý vzduch. Nikde se tedy nehromadí nežádoucí vlhkost. Izolace KOBE ECO HEMP FLEX je tedy ideální pro aplikaci na vnější izolace stěn, izolace předsazených konstrukcí, mezikrokevní, podkrokevní i nadkrokevní izolace. Dobře se uplatňují i při izolaci dřevěných trámových sloupů, vnitřních a vnějších stěn v dřevěných roštech a stěn s kovovými sloupky. Tloušťka tohoto materiálu se pohybuje od pěti do dvou set čtyřiceti milimetrů. Délka je v rozmezí 500 až 10 000 milimetrů a šířka je dána od 350 do 2600 milimetrů. Nejvíce je zastoupeno konopné vlákno (85 až 87 procent), dvousložkové vlákno činí jen deset až dvanáct procent. Pro posílení protipožární ochrany se přidává do tohoto produktu tři až pět procent sody.

Přírodní izolační materiály


Izolační materiál KOBEVLIES V

Izolační materiál KOBEVLIES V se vyrábí z přírodních vláken, kterými jsou bavlna, juta, len nebo ovčí vlna. Tyto přírodní materiály se smísí s dvousložkovými pojivovými vlákny v poměru, který zaručí dosažení požadované jakosti. I v tomto případě jsou umělá vlákna teplem aktivována natolik efektivním způsobem, že dochází k propojení s ostatními vlákny a finální výrobek je dokonale fixován. Tento produkt je vyroben v tloušťce od pěti do dvou set čtyřiceti milimetrů, délce od pěti set do deseti tisíc milimetrů a šířce, která má rozmezí tři sta padesát až dva tisíce šest set milimetrů. Díky těmto rozměrům je možná velká variabilita využití. Také materiál KOBEVLIES V má vysoké zastoupení přírodního vlákna (85–87 procent), dvousložkové vlákno se pohybuje od deseti do dvanácti procent. Protipožární ochrana je zaručena přídavkem tří až pěti procent sody. Maximální zastoupení přírodního vlákna vkládá do tohoto produktu zdravotní nezávadnost, požadované akumulační vlastnosti i vysokou difúzní otevřenost. Montáž a manipulace jsou bezproblémové.

Přírodní vlákno pro izolaci KOBEVLIESVydáno 11.04.2019
143 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Výroba a dodávka konopné izolace

Výroba a dodávka konopné izolace
Kvalita prostředí, ve kterém bydlíte nebo pracujete, závisí také od použitých materiálů na jednotlivé stavební a další prvky. Třeba v případě tepelné izolace zajisté uvítáte možnosti, které jsou nejen kvalitní a splní svůj záměr, ale také vyhovující vašemu zdraví. O takovou izolaci se s přehledem a ...

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz

Izolační materiály ze skelných i přírodních vláken vyrábí firma KOBE-cz
V automobilovém, stavebním i nábytkářském průmyslu jako součásti konstrukčních a izolačních součástí, ale také v elektrárnách a jako izolace v dalších průmyslových odvětvích. Všude tam se používají produkty z přírodních a skelných vláken, jejichž výrobou se zabývá firma KOBE-cz s.r.o.. Ta se ...

Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna

Izolace z přírodních vláken – konopí, bavlna, juta, len, ovčí vlna
Když se řekne izolace, tak představy většiny z nás zřejmě míří k izolacím, jako je polystyrén, minerální vata a podobně. Ale napadlo vás, že existují izolační materiály vyrobené z přírodních vláken, jako jsou konopí, len, ovčí vlna, bavlna nebo juta? Tak si představte, že opravdu existují. Když se ...

Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat

Izolace konopnými deskami KOBE ECO HEMP PANEL dovolí domu dýchat
Současným trendem v oblasti zateplování staveb jsou konopné desky KOBE ECO HEMP PANEL. Oproti synteticky vyráběným materiálům přinášejí ve výsledku velice pozitivní vlastnosti celé nemovitosti. Zabrání vzniku plísní a obyvatele domu ochrání i před hlukem.
PODSTRÁNKY

Skelná vlákna

Skelná vlákna
Netkané textilie ze skelného vlákna KOBEMAT® BSN, KOBEMAT® EGL, KOBEMAT® AGL a KOBEFIBER

Přírodní vlákna

Přírodní vlákna
KOBE ECO HEMP FLEX produkt z přírodních konopných vláken

Laminování

Laminování
Laminování rohoží z netkané textilie KOBEMAT® a KOBEFIBER jednostranné i oboustranné
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA KOBE-cz s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
KOBE-cz s.r.o.
www.kobe-cz.eu
Adresa

Adresa

U Sladovny 430
Hodonice 671 25

order@kobe-cz.eu
+420 777 674 773


Najdete nás také zde:

ARES
captcha