YMCA – největší mládežnická organizace na světě

Model, kdy neziskové organizace zakládají firmy, aby z jejich zisku financovaly svoji společensky prospěšnou činnost, se u nás teprve pozvolna začíná šířit. Přitom tu už dlouhá léta působí organizace, která má v této oblasti dalekosáhlé zkušenosti z celého světa. YMCA – Křesťanské sdružení mladých lidí a také nejstarší a největší mládežnická organizace na světě, u nás provozuje dva domy plné zajímavých služeb. A ze zisku podporuje právě práci s mládeží. Pokud tedy chcete Ymku podpořit, můžete to udělat velmi příjemným způsobem – třeba si pronajmout kancelář v historickém paláci v centru Prahy, případně zajít do dobré restaurace nebo bazénu.


Historie sahající až do 19. století

YMCA (Young Man's Christian Association) byla založena už v roce 1844 v Londýně a od samotného počátku je jejím cílem přispívat k harmonii těla, duše a ducha, což symbolizuje červený trojúhelník v jejím logu. Dnes působí ve 119 zemích světa a má přes 58 milionů členů. Snaží se šířit hodnoty, které jsou v dnešní době trochu opomíjené, ale přitom velmi potřebné – čestnost, odpovědnost, lásku k národu, úctu k rodičům apod.

V České republice působí organizace od roku 1921 s přestávkou v období komunismu, kdy byla zakázána. Provozuje několik mateřských center, dvě infocentra, několik nízkoprahových zařízení pro děti a mládež, organizuje řadu táborů, kroužků, klubů a oddílů i terénní sociální práci. 

Tábor v Posázaví

Na krásném místě na břehu Sázavy, kam jezdili trampové už za první republiky, na louce obklopené lesem a řekou, najdete Masarykův tábor YMCA na Sázavě u Soběšína. Je zaměřený na pobyt rodin s dětmi, dětských skupin, je otevřený pobytu zvířat.

YMCA  a sport

Pokud se vám zdá, že jste o Ymce opravdu ještě neslyšeli, pak jste určitě zaznamenali existenci basketbalu a volejbalu. Právě tyto sporty vznikly v 19. století v YMCA. Také pro Českou republiku byla YMCA v oblasti sportu velkým přínosem. Nejenže u nás zpopularizovala tyto dva sporty, ale podílela se i na zavedení a např. vydání pravidel, mnoha dalších sportů – lukostřelby, playgroundballu (dnešním softbalu a basketbalu), navíc sportovní oddíly YMCA začaly také jako první u nás používat nacvičené signály při hře. Za zásluhy o český sport je YMCA také členem Českého olympijského výboru.

Podpořte mládež tím, že si např. pronajmete kancelář

YMCA provozuje známý pražský Palác YMCA, památkově chráněnou budovu v ulici Na Poříčí, kde na vás hned při vstupu dýchne atmosféra první republiky. Tady si můžete pronajmout kancelář, zasedací místnost, nebo jen sídlo firmy v samotném centru města s výbornou dopravní dostupností. I proto, že se nejedná o klasickou firmu, můžete navíc počítat s osobním přístupem a otevřeností vašim specifickým požadavkům. A když kancelář zrovna nepotřebujete, můžete využít služeb firem, které si prostory v paláci pronajímají – např. navštívit gurmánskou restauraci La Republica, jejíž součástí je i tančírna, případně Sportcentra YMCA, kde si můžete zaplavat, zacvičit či zajít do sauny. V pražském Paláci YMCA např. sídlí Klinika estetické medicíny, nestátní zdravotnické zařízení Mediconet a mnoho dalších.

Dům s podobnými službami (kanceláře, fitness, Informační centrum YMCA) najdete i v Hradci Králové v Šafaříkově ulici. Ať už si vyberete cokoliv, může vás navíc hřát dobrý pocit, že jste přispěli na již zmíněnou činnost organizace.

A citát na závěr: ???

„YMCA se přeorganisovala na mocného činitele v životě praktickém i ve správě státu a obce. Neznám lepší příležitosti pro investování peněz, která bezpečněji a hojněji se vrátí, nežli ona investice, jež pomáhá bližnímu.“

William Howard Taft, 27. prezident Spojených států amerických (ve funkci 1909–1913).

 

Zaujala vás YMCA?

Více informací najdete na:

www.palacymca.cz

www.ymca.cz

www.ymca.net

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.palacymca.cz

Vydáno 10.09.2014
297 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Masarykův tábor YMCA zve na příjemně strávenou dovolenou v údolí řeky Sázavy

Masarykův tábor YMCA zve na příjemně strávenou dovolenou v údolí řeky Sázavy
Přemýšlíte, jak si letos užít plnohodnotnou dovolenou, v rámci které nebude chybět spousta zábavy, sportovního vyžití, kultury či romantiky v krásné přírodě? Masarykův tábor YMCA je ideálním místem, kam vyrazit s rodinou, přáteli nebo třeba jen ve dvou. A ani zvířecí přátelé nemusí zůstávat doma, ...

Palác YMCA: Pronájem prostor pro vaši kancelář i rekreaci

Palác YMCA: Pronájem prostor pro vaši kancelář i rekreaci
Sháníte vhodný prostor pro vaši firmu nebo organizaci? Společnost Palác YMCA pronajímá hned několik objektů k rozličným účelům, které budou vyhovovat i vašim požadavkům. V první řadě se jedná o multifunkční památkově chráněný, a tedy mimo jiné architektonicky velmi hodnotný, dům v Praze 1. Dalším ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Palác YMCA, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Palác YMCA, s.r.o.
www.palacymca.cz
Adresa

Adresa

Na poříčí 1041/12
Praha 1 110 00

office@palacymca.cz
+420 603 516 117


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha